انواع ساندویچ پانل سقفی : قیمت و کاربرد ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ‌پانل از سه لایه تشکیل شده است. لایه‌های بیرونی از جنس ورق‌آلومینیوم ، ورق‌آلوزینک یا ورق‌گالوانیزه هستند. لایه‌میانی فوم‌عایق از جنس پلی‌یورتان (پلی‌اورتان) یا پلی‌استایرن است.

انواع ساندویچ پانل سقفی بر اساس جنس عایق و ورق‌هایی که در تشکیل آن بکار رفته‌اند و همچنین نوع کاربرد در صنعت دسته‌بندی می‌شود.

مهمترین مزیت ساندویچ‌پانل‌سقفی آب‌بند بودن آن است. و دلیل آن اورلپ شدن پانل‌ها و قطعات اتصال در هنگام نصب است.

پس از نصب‌ساندویچ‎‌پنل در انتهای آن از ورق‌آبرو و فلاشینگ برای خارج کردن آب جمع شده بر روی سقف‌شیروانی استفاده می‎‌شود.

انواع ساندویچ‌ پانل‌ سقفی بسته به اینکه در چه آب و هوایی نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرند متفاوت است. از این جهت ورق‌ساندویچ‌پانل را از مواد مقاوم در برابر نفوذ آب ، حرارت‌بالا و خوردگی و زنگ‌زدگی می‌سازند.

انواع ساندویچ پانل سقفی رنگی

انواع ساندویچ پانل سقفی

تعداد لایه‌ها و ضخامت ورق‌ ساندویچ‌پنل و جنس مواد بکار رفته در تولید آن در انتخاب انواع ساندویچ پانل موثر است.

ورقی که در لایه بالایی ساندویچ‌پنل بکار رفته ورق‌ذوزنقه ای و ورق زیرین یک ورق صاف یا شیاردار است.

ضخامت ساندویچ‌پنل ها بین ۴ تا ۱۰ سانتیمتر است.ساندویچ-پنل-سقفی

انواع ساندویچ پانل که توسط شرکت ماموت تولید می‌شود دارای کیفیت بسیار بالا در ساخت و همچنین مواد اولیه هستند و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه بوده و قیمت ساندویچ پنل ها نسبت به مصالح ساختمانی سنتی بسیار کمتر و ارزان‌تر است.

شرکت ماموت گروپ یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری در ایران است.

انواع ورق در تولید ساندویچ پانل

نوع و جنس ورق‌هایی که در ساخت و تولید ساندویچ پانل ها بکار می رود از جمله مواردی است که در میزان مقاومت و طول عمر این محصول موثر است. همچنین قیمت ساندویچ پانل نیز به این موضوع وابسته است.

ورق‌آلومینیوم مقاومت خوبی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد. نوع دیگری از ورق های ساندویچ‌پنل ورق‌آلوزینک است که از ترکیب فولاد و روی تشکیل می‌شود و ورق‌آلوزینک را ایجاد می‌کند. خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی ورق‌آلوزینک به مراتب از ورق‌آلومینیوم بیشتر است.

شرکت ماموت گروپ در تولید انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری از ورق‌های فلاشینگ، شادولاین، دامپا و آبرو استفاده می‌کند. البته پرکاربردترین نوع آنها ورق‌گالوانیزه است.

این ورق علاوه بر مزیت‌هایی که ورق‌آلوزینک و آلومینیومی دارند دارای رنگ‌بندی بسیار متنوع و زیبایی نیز می‌باشد. ورق‌گالوانیزه دارای مقاومت بسیار بالایی است به گونه‌ای که حتی بعد از خراش لایه سطحی، بازهم مانع از زنگ‌زدگی فولاد می شود.

انواع ساندویچ پانل سقفی بر اساس نوع فوم‌عایق استفاده شده در موارد متفاوت بکار می‌روند.

فوم های عایق در انواع فوم‌ پلی‌یورتان (پلی‌اورتان) ، عایق پلی‌استایرن ، عایق پشم‌سنگ و پشم‌شیشه به عنوان لایه میانی ساندویچ‌پنل استفاده می شوند.

ساندویچ پانل آبرو شیروانی

قیمت انواع ساندویچ پانل سقفی

همانطور که گفته شد قیمت انواع ساندویچ پانل سقفی کاملا به جنس ورق و فوم‌عایق بکار رفته در آنها بستگی دارد.

شرکت ماموت گروپ با توجه به موارد کارشناسی بهترین انواع ساندویچ پانل سقفی را بر اساس نیاز مشتری پیشنهاد میدهد. البته سفارش خرید ساندویچ‌پنل بر اساس انتخاب مشتری هم صورت می پذیرد.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.