ساندویچ پانل

هر روزه بشر در تلاش است که در جهت راحتی و آسایش خود گام برداشته و شرایط ایده آل در زندگی را برای خود مهیا کرده و به سوال هایی که در ذهن خود می پروراند پاسخ دهد. سالیان طولانی بشر در پی ساخت منازل مسکونی و حمل مصالح و ساخت سازه ای جدید سختی کشید تا اینکه بالاخره یکی از تلاش هایش در این مسیر به ثمر رسید و با تولید ساندویچ پانل و ساخت ساختمانهای مدرن و شیک امروزی به هدف خود رسید. ساخت سازه با مصالح هم از لحاظ هزینه و هم صرف وقت مقرون به صرفه  نبود و دارای سختی و هزینه بسیاری بود تا سازه اجرا شود.

 

چرا ساندویچ پانل

به دلیل شباهت این سازه به ساندویچ ،به این نام سازه را می شناسیم زیرا مانند ساندویچ  دارای سه لایه بوده که لایه میانی یا همان هسته ساندویچ پانل در بین دو لایه بیرونی قرار گرفته و حکم عایق سازه را اجرا می کند و از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ، پشم شیشه می باشد. لایه های بیرونی که عایق را در بر گرفته اند از ورق های فلزی از جنس آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه می باشد.

 

روش های تولید ساندویچ پانل

• روش کانتینیوز

• روش دیسکانتینیوز

 

روش اول به صورتی است که تولید به شکل پیوسته انجام می شود و مواد اولیه وارد دستگاه شده و از طرف دیگر خارج می شوند و در این پروسه تولید انسانها نقش کم رنگی داشته و بیشتر توسط ربات ها و دستگاه های مکانیزه تولید صورت می گیرد.

روش دوم به شکل ناپیوسته بوده و در هر مرحله تولید و در هر ایستگاه، تولید مدیریت می شود.

 

انواع ساندویچ پانل

از لحاظ نوع کاربرد این سازه به دودسته زیر تقسیم می شود:

پانل سقفی
پانل دیواری

ساندویچ پانل سقفی : کاربرد این پانل برای پوشش سقف سازه می باشد، از جمله سقف ساختمان های پیش ساخته، سردخانه ها، سوله و انواع کانکس، سالن های ورزشی و ….

ساندویچ پانل دیواری : از پنل دیواری برای پوشش دهی دیوارهای سازه استفاده می شود. از جمله دیواری های انبارها، سیلوها، ساختمان ها، ساندویچ پانل پلاستی سول، سازه های صنعتی و تجاری، پارتیشن بندی اداری و …پانل دیواری انواع مختلفی دارد از جمله : ساده، پیچ مخفی، دور و نایلون، نر و مادگی، اتاق تمیز و …

 

انواع ساندویچ پانل بر اساس نوع عایق

• ساندویچ پانل پلی یورتان
• ساندویچ پانل پلی استایرن
• ساندویچ پانل پشم سنگ

پنل پولی یورتان: نوعی عایق است که در برابر حرارت مقاوم هستندو دارای وزن بسیار پایین می باشند و قیمت آن بالاتر از سایر پنل ها است.

پنل پلی استایرن: این پنل دارای وزن سبک و قیمت پایین تر نسبت به پلی اورتان است ولی در برابر حرارت مقاوم نبود اما عایق صوتی خوبی می باشد.

پشم سنگ: عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی بوده، حتی در برابر حرارت از عایق پلی اورتان مقاوم تر است ولیکن در برابر نفوذ آب بسیار ضعیف عمل می کند که این از معایب آن است.

 

شرکت ماموت

تنها با نگاهی گذرا بر تاریخچه ساندویچ پانل می بینیم که با گذشت چندین سال از تولید ساندویچ پانل شرکت ماموت همچنان پیشرو در این مسیر بوده و به عنوان بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه شناخته شده است. این شرکت با بهره گیری از دانش افرادی مجرب و بکارگیری اشخاصی کارآزموده در این مسیر توانسته تولیدی بهینه و با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار دهد. با تولید انواع پنل در ابعاد مختلف و با رعایت ایمنی در ساندویچ پانل رضایت مشتریان را جلب نموده و با نصب ساندویچ پانل در کوتاه ترین زمان ممکن، انتظارات مشتریان را برطرف می نماید. برای آشنایی از قیمت انواع پنل به لیست قیمت ساندویچ پانل در سایت مراجعه فرمایید .

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.