ساندویچ پانل در سازه های پیش ساخته

ساندویچ پانل در سازه های پیش ساخته

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست

استفاده از پانل ها به دیل ویژگی های منحصر به فردشان امروزه بسیار زیاد شده، بطوریکه می توان گفت استفاده از پانلها به دلیل راحتی در کار و همینطور صرفه جویی در زمان، حمل آسان آن، نصب سریع و کاهش هزینه های ساخت یک بنا با استفاده از ساندویچ پانل ها، استفاده از آنها در هر نوع شرایط آب و هوایی و هر نوع اقلیمی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اجزا ساندویچ پانل

یک پانل شامل سه جز می باشد جز اصلی و داخلی آن که مهمترین نقش را در یک پانل خوب و با کیفیت ایفا می کند عایق یا هسته ساندویچ پانل است که می تواند بسته به کاربرد پانل از فوم پلی یورتان، فوم پلی استایرن، عایق پشم سنگ، پشم شیشه و فوم اکس پی اس باشد. جز عدی آن همان لایه های بیرونی یک ساندویچ پانل را تشکیل می دهند که عایق را در میان گرفته و ورقهای فلزی از جنس آلومینیوم، آلوزینک یا گالوانیزه می باشد.

کاربرد ساندویچ پانل

از پانل ها به دلیل وزن پایینی که دارند در ساخت خانه های پیش ساخته، ویلا ها، کانکس ها، سازه های پیش ساخته، سردخانه ها، استفاده می نمایند.
مهمترین کاربرد یک پنل در پوشش سقف که همان ساندویچ پانل سقفی خوانده می شود و در پوشش دیوار یک سازه که همان ساندویچ پانل دیواری نامیده می شود می باشد.

استفاده از ساندویچ پانل در سازه های پیش ساخته از پرکابرد ترین مواردی است که می توان در جوامع امروزی نام برد.سازه های پیش ساخته ای که با پانل ها ساخته می شوند دارای وزن سبکی بوده و بسیار سریع نصب و اجرا می شوند. ازاین بابت چنانچه صرف زمان بسیار با اهمیت باشد می توان گفت ساخت سازه های پیش ساخته با پنل ها به صرف حداکثر دوهفته زمان نیاز دارد.

شرکت ماموت

از جمله مهمترین شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل که با کیفیت ترین پنل ها را تولید کرده و ارائه می دهد شرکت ماموت است که برترین تولید کننده این محصول در سطح خاورمیانه است. با مراجعه به لیست قیمت ساندویچ پانل و مشاوره رایگان با متخصصین ما از قیمت نصب ساندویچ پانل مطلع شوید.

معرفی برترین تولیدکننده سال 1395:
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر لیست قیمت لیست قیمت