ساندویچ پانل ضد حریق

 

ساندویچ پانل نسوز

 

ساندویچ پانل ضد حریق همانند پنل های صنعتی از سه لایه تشکیل شده است. اما با این تفاوت که در هسته میانی این پنل ها از فوم پشم سنگ به کارگرفته برده شده است.

پشم سنگ، الیاف معدنی طبیعی می باشد که مانند مواد پنبه ای سفید خرده شده به نظر می رسد.

پشم سنگ عایق صوتی و حرارتی است که با تحمل دمای ۷۵۰+ درجه سانتیگراد و نقطه ذوب ۱۳۰۰ یک عایقی بسیار پرکاربرد می باشد.

بارزترین ویژگی ساندویچ پنل پشم سنگ نسوز بودن آن است.

پشم سنگ به دلیل آتش گیر نبودن و مشتعل نشدن به عنوان یک عایق ضد حریق شناخته می شود.

در بین عایق هایی تا کنون در دنیا تولید شده اند پشم سنگ بی خطرترین آنها می باشد که با محیط زیست کاملا سازگار است.

 

پشم سنگ به عنوان یک پشم معدنی شناخته می شود که از الیافی مانند سنگ آلومینوسیلسکات انفجار سرباره کوره و سنگ آهک و یا دولومیت تشکیل شده است.

پشم سنگ

 

 

فوم پشم سنگ ساندویچ پنل ضد حریق عایق حرارتی عالی محسوب می شود که قادر است دمای بالا تا 820 درجه را به راحتی تحمل کند.

ساندویچ پانل پشم سنگ علاوه بر اینکه یک عایق ضد حریق می باشد نوعی عایق صوتی نیز معرفی می شود. این فوم ها از انتقال آلودگی صوتی و سر و صدا جلوگیری می کند.

 

ضریب انتقال حرارت پانل نسوز بسیار کم می باشد. قدرت عایق پشم سنگ 22 برابر از دیوار آجری بیشتر است و 33 برابر از دیوار بتونی نیز بیشتر می باشد.

ساندویچ پانل کند سوز دیگر نوع پنل ضد حریق می باشد که نسبت به ساندویچ پانل های نسوز از مقاوت کمتری برخوردار می باشند و دیرتر از پنل های دیگر آتش می گیرند.

 

 

ساندویچ پانل کندسوز یا دیر سوز با علامت PRI نشان داده می شود. PRI اختصار پلی آیزوساینوریت می باشد. PRI خواص ویژه ای دارد که مهمترین آنها مقاوم در برابر آتش است.

ساندویچ پنل های کند سوز از فوم عایق پلی یورتان ساخته می شوند.

 

ساندویچ پنل کند سوز در هنگان آتش سوزی منجربه قطره های آتش زا یا ذرات شعله ور نمیشوند. همین خصوصیت ساندویچ پانل کند سوز سبب می شود ، شعله های آتش گسترش پیدا نکنند.

نسوز بودن ساندویچ پانل ها یکی از ویژگی های مهم انواع پانل ها محسوب می شود. ساندویچ پانل به عنوان یک سازه پیش ساخته در صنعت ساخت و ساز جهت رسیدن به نیاز های خاصی مانند : مقاوت مکانیکی ، مقاوم بودن در برابر حرارت، آبندی، سبک وزن بودن، مئله بهداشت و ایمنی در برابر حریق و محیط زیست تولید شده اند.

 

کابرد ساندویچ پانل ضد حریق

 

کاربرد ساندویچ پانل ضد حریق

 

استفاده و کاربرد پانل ضد آتش در انواع سردخانه و صنایع برودتی دفاتر کارگاهی درمانگاه صحرایی ,سرویس بهداشتی نمازخانه ومحیط آموزشی تعمیر گاه سیار,پست نگهبانی ,ویلاهای یک ودو طبقه ,واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانندزلزله ساخت انواع سوله ,پوشش دیوار و سقف سالن های تولید ,ساختمانهای اداری و هتل ,کانکس کانتینر ها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جدار , پوشش سوله انبارها , سقف خانه ها ویلاها , ساندویچ پانل در صنایع پوشش سوله, باشگاهها, سردخانه های گوشت ولبنیات استخرهای سرپوشیده و سالن های ورزشی

 

 

فروش و نصب ساندویچ پانل ضد حریق

ساندویچ پنل با توجه به کاربری به دو نوع ساندویچ پانل دیواری  و ساندویچ پانل سقفی تقسیم می شوند. این شرکت یکی از مهمترین تولیدکنندگان انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری و تولید کننده ساندویچ پانل نسور در ایران می باشد.
قیمت نصب ساندویچ پانل با توجه به نوع سازه پروژه و ضخامت پنل ها تعیین می شود.
این شرکت با دارا بودن کادری مجرب در بخش فروش و نصب ساندویچ پانل آمادگی خود را جهت پروژه های صنعتی در زمینه های انواع فعالیت ها در سراسر کشور با بهترین کیفیت و عالی ترین خدمات اعلام می کند.

مهمترین فعالیت های شرکت به شرح زیر می باشد :

 • فروش انواع ساندویچ پانل 
 • نصاب ساندویچ پانل سقفی و دیواری و سردخانه ای
 •  نصاب و نصب کننده ساندویچ پنل سقفی و دیواری
 •  نصب باکیفیت انواع ورق و ساندویچ پانل
 •  پوشش سقف و دیواره سوله و سازه صنعتی با ساندویچ پانل و انواع ورق رنگی
 •  ساخت و نصب انواع ابرو
 •  ساخت و نصب انواع فلاشینگ و نما
 • ساخت انواع سردخانه بالا و زیر صفر
 •  ساخت انواع پیش ساخته پانلی

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
 • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

  شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.