ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

مزایای ساندویچ پانل دیواری ،ساندویچ پانل سقفی  بسیار زیاد است.

ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی نوعی مصالح ساختمانی به شمار می رودکه مابین آن فوم تزریق شده باشد. جنس این ورق آلومینیوم، گالوانیزه، آلوزینک می باشد. ورق آلومینیوم ضد زنگ بوده وبرای محیط های مرطوب بسیار مناسب می باشد و ورق آلوزیک علاوه برضد زنگ بودن ، مقاومت بسیار زیاد و خورندگی بسیار پایین داردو همچنین قیمت آن وبسیار پایین ومناسب است بهترین نوع فوم مصرفی در ساندویچ پانل دیواری    فوم پلی یورتان است. از ساندویچ پانل دیواری در دیوارها ، پارتیشن داخلی ، پوشش دیوارسوله،پوشش سقف وکانکس انبار، کانتینر،پوشش دیوار اتاق عمل ، کانکس های ثابت ومتحرک ، کانکس های ویلایی،سوله های ورزشی ، پوشش دیوار ساختمان های صنعتی و …. استفاده می کنند.

مزایای ساندویچ پانل

• سبک بودن
• مقاومدر برابر حرارت وبرودت
• مقاوم در برابر رطوبت
• مقاوم در برابرزنگ زدگی
• قابل بازیافت
• قابل فروش پس از اتمام کار
• کاهش وزن سازه
• قابلیت نصب سریع
• قابلیت جابجایی
• بلا بردن سرعت اجرا
• مقاومدر برابر زلزله
ضد حریق و آتش سوزی
• مقاوم در برابر حشرات موذی
• تنوع رنگ
• مقاوم دربرابرپوسیدگی
• کاهش سرعت اجرا
• انواع ساندویچ پانل دیواری
• ساندویچ پانل دیواری قفل دار
• ساندویچ پانل دیواری نر ومادگی
• ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
• ساندویچ پانل دیواری دورو نایلون
• ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز
ساندویچ پانل پیش ساخته بهترین انتخاب برای عایق حرارت و پوشش دیوار های صنعتی و ساختمانهای مسکونی بوده که به صورت دوورق استیل ساخته می شوذدکه عایق را پ.شش داده انداینم مصالح در صنعت سات وساز بسیار گسترش پیدا کرده و به خاطر وزن سبک آن و عایق بودن نشان کاربرد زیادی در این صنعت را دارد. انواع ساندویچ پانل 2 نوع است ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی که از لحاظ اقتصادی بصرفه می باشند. ساندویچ پانل می تواند بار سازه راتحکل کند ودر کنار سازه ای بتنی وفلزی در ساختمان سازی صنعتی و مسکونی استفاده می شود.و برای نمای داخلی و خارجی ساختمان به کار می رود. ساندویچ پانل رامی توان با توجه به کارایی فضا انتخاب کرد، ساندویچ پانل در رنگ ها وطرح ها وضخامت های گوناگون ساخته می شودو همچنین از فلزهای بکاررفته و عایق های گوناگون استفاده می شود.فوم داخل سلندویچ پانل انواع مختلفی دارذد: پشم شیشه ، پشم سنگ، پلی اورتان و پلی استایرن هر نوع عایق نکات ومثبت ومنفی از نظرحرفه ای دارد. نحوه نصب ساندویچ پانل
برای نصب بهتر ساندویچ پانل باید نکات زیر را مدنظر قرارداد
نحوه قرار گیری نرومادگی ساندویچ پانلدر چیدمان پروژه بسیار مهم است
برای نصب ساندویچ پانل دیواری وساندویچ پانل سقفی از پیچ واشر دارمخصوص استفاده می شود
برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید پانل را روی پرلین مخصوص پیچ کردو به ازا/ئ هر مترمربع از یک ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود.
بعدااز نصب ساندویچ پانل ها لز چسب سیلکونیا نوار چسب یک طرف چسبدار استفاده می شود.
در هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی محل مناسبی برای فلاشینگ ها وابروها انتخاب کنید تا علاوه برزیبایی به هنگام آببندی پروژه به مشکل برخورد نکنید.
قبل از چفت کردن ساندویچ پانل باید محل درزها را با اسپری پلی یورتان پر کنیم .
به گام پیچ ها و ارتفاع پانل ها در نصب توجه کنیم.

ورق های تشکیل دهنده ساندویچ پانل

برای ساخت کانتینر وکانکس وساختمان سازی می توان از ورق های فلزی استفاده کرد. و می توان از ورق استیل و ورق های فولادی نیز می توان استفاده کرد.
ورق روغنی
از پر تقاضا ترین ورق ها ورق روغنی است که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد تولید می شود، که نوعی فرآیند است که در آن ورق با ضخامت بالا را تندیل به ورقی با ضخامت پایین می کنند چون این ورق با استفاده از نورد سرد تولید می شود از کیفیت عالی برخوردار است و بشتر در جاهایی که میخواهند از نورد برای ظاهر سازه استفاده می کنند به کار می روند.
ورق گالوانیزه
این ورق باروی گالوانیزه شده گالوانیزه شدن این ورق به این معناست که فولاد را با روی می پوشانند وو به این ترتیب است که ورق آهن را در حوضچه مذاب قوطه ور می کنند که این کار باعث جلوگیری از خوردگی می شود.ورق گالوانیزه حتی اگر ترک هم بردارد باز هم در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.
ورق گالوانیزه رنگی
این ورق دقیقا مانند ورق گالوانیزه است با تفاوت رنگی بودن و در ساخت کانکس و سقف شیروانی وخودروسازی از آن استفاده می شودو ضخامت ورق رنگ شده 0.18 میلیمتر تا0.8 میلیمتر موجود است.
ورق سیاه کاملا برعکس ورق روغنی است به این منظور که این ورق با استفاده از تکنولوژی نورد گرم ودر دمای بالا ساخته می شود و به همین دلیل ظاهری مات دارد و ازاین ورق بیشتر ذر صنعت ساختمان سازی ،تانکر سازی، خودروسازی و … کاربرد دارد.
ساندویچ پانل استاندارد به ترکیبی از لایه های مواد گوناگون گفته می شودکه با فشرده کردن ساختار یکپارچه می تواند به عنوان عایق در صنعت ازآن استفاده کرد و ساندویچ پانل ترکیبی از دوورق به هم چسبیده و ساختار منسجم راتشکیل می دهد.
برای چسبندگی هرچه بیشتر ورق استیل از فم پلی یورتان استفاده می شود ، که چند میکرو پرایم با ورق آلومینیوم و آلوزینک و گالوانیزه چسبندگی برقرار می کند.
فوم پلی یورتان سبک است نسوز وکند سوز بوده و عایق حرارتی مورد اطمینان بوده است. ورق های آلومینیومی بهترین انتخاب به عنوان دیوارو پارتیشن داخلی بوده که بسته به پروژه ضخامت ان متفاوت است از 4تا 6 سانتی متر .ورق های آلومینیومی می توان از دو ورق آلوزینگ ویادوورق گالوانیزه و یا یکرو گالوانیزه یک رو آلوزینگ به صورتی که یکی به رو ودیگری بهزیر و با استفاده از شیارهاروی هم جفت می شود. ساندویچ پانل دیواری جزء مصالح پیش ساخته است که ازدوورقه ویک فوم عایق تشکیل شده است و درنماو دیوار کاربرد دارد. در ساخت ساندویچ پانل ظرافت وزیبایی ورنگ بندی جذاب و سرعت بالا در نصب واجرا می توانند از عوامل موفقیت وتحویل به موقع پروژه باشد.باید زمان رادرنظر گرفت و طبق نقشه سانویچ پانل ها و پیچ ها و اسکلت سازه را فراهم کردو باتوجه به تایم پروژه را اجرا کرد وتحویل داد، البته آب وهوا حرف اول را در اجرای پروژه میزندکه پیشبرد کاررادوچندان می کند.

معرفی برترین تولیدکننده سال 1395:
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر لیست قیمت لیست قیمت