ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل ها از مصالحی هستند که با پیشرفت علم و تکنولوژی و اهمیت زمان در تولید و ساخت و ساز، جایگزین مصالح قدیمی و سنتی از جمله آجر و سیمان و … شده است. ساندویچ پانلساندویچ پنل در دو شکل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و در جنس های مختلف و به اشکال متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.
ضخامت، طول، عرض، شکل ظاهری و فوم مورد استفاده در ساندویچ پانل ها بستگی به این دارد که از آنها برای چه مکانی استفاده می شود و جهت انجام چه کاری قرار است بکار گرفته شود. باید بدانیم که تولید و استفاده از ساندویچ پانل ها با توجه به نوع اقلیم و محل احداث سازه متفاوت است.

 

فرمول محاسبه متراژ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی = عرض * طول * 1.07
ساندویچ پانل دیواری = عرض * طول * 1.16

 

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی همانطور که از نامش پیداست برای پوشش سقف به کار می رود و نسبت به ساندویچ پانل دیواری از تنوع کمتری برخوردار است و به دو شکل سه گام و پنج گام تولید می شود. از ساندویچ پانل سقفی 3 گام یا سه دنده جهت پوشش سقف سازه هایی استفاده می شود که در مکان های کم بارش قرار دارند و بارش برف و باران در آن مناطق جزئی بوده و به صورت چشمگیر نمی باشد .
از ساندویچ پانل سقفی 5 گام جهت پوشش سقف سازه هایی استفاده می شود که از سقف ساختمان جهت بارانداز استفاده شود، البته باید توجه داشته باشیم که این ساختمانها باید دارای مقاومت کافی جهت حفظ خود در برابر فشار وزن بار باشند. نکته دیگر در این باب این است که از ساندویچ پانل سقفی 5 گام در مکانهایی که بارش برف و باران بسیار است استفاده می شود . ویژگی دیگری که تمام ساندویچ پانل های سقفی دارند این است که در برابر آتش سوزی مقاومت لازم را داشته باشند.
ساندویچ پانل سقفی در دو طرح ذوزنقه ای و طرح سفال دارای طول و عرض مختلف است، عرض ساندویچ پنل ذوزنقه ای 1.08 متر و طول آن 1-12 متر و عرض ساندویچ پانل طرح سفال 1.09 و طول آن 7 متر و بر اساس سفارش مشتری می باشد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری در پوشش دیوار ساختمان ها و سازه های صنعتی پیش ساخته به کار می رود و در مقابل ساندویچ پانل های سقفی از تنوع بیشتری برخوردار بوده و دارای طرح های مختفی است که بر اساس سلیقه و انتخاب مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مشخصات متراژ ساندویچ پانل سقفی

متراژ ساندویچ پانل بر اساس نوع ورق بکار رفته درآنها متفاوت است که در زیر به شرح آنها می پردازیم :
ورق آلوزینک : این ورق ترکیبی از روی و آلومینیوم بوده و ضخامت 0.5 – 0.7 میلیمتر، عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر می باشد که این بر اساس سفارش مشتری است.
ورق آلومینیوم : ورق آلومینیوم پیش رنگ دارای ضخامت 0.5 – 0.7 میلیمتر, عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر می باشد که این بر اساس سفارش مشتری است.
ورق گالوانیزه : که ضخامت آن 0.5 – 0.7 میلیمتر، عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر می باشد که این بر اساس سفارش مشتری است.

رنگ ساندویچ پانل به صورت کوره ای بوده و دارای انواع پوشش مختلف می باشد. از جمله یک رو نایلون، دورو نایلون، دو رو کاغذ، دو رو فویل، دو رو ورق، یک رو ورق و یک رو کاغذ، یک رو ورق و یک رو کاغذ است که فوم مورد استفاده آنها فوم پلی اورتان با دانسیته 2+-40 کیلوگرم بر متر مکعب است که بهتر از فوم پلی استایرن می باشد.

 

مشخصات متراژ ساندویچ پانل دیواری

در ساندویچ پانل دیواری عرض 1.15 که 1.13 متر آن مفید است و ضخامت پانل دیواری به 4، 5، 6، 8 سانتی متر و طول آن 2-12 متر می باشد که این بستگی به سفارش مشتری دارد. شایان ذکر است که ضخامت ساندویچ پانل استفاده شده در سردخانه ها 5 ،10، 12، 15، 18 و 20 سانتی متر بوده و در انواع مختلف پیچ مخفی، شیار دار، صاف، صاف شیار دار، پیچ مخفی با شیارهای درشت و ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی با شیارهای ریز.

 

شرکت ماموت

شرکت ماموت جهت تولید انواع ساندویچ پانل در متراژهای مختلف با به کارگیری دانش افراد مجرب و حرفه ای ، توانسته در مکان های مختلف و برحسب نیاز مشتری ساندویچ پانل مورد نیاز را با ایمنی کامل و متراژ مورد نظر تولید و نصب کند.
برای راهنمایی شما همواره مشاورین ما به صورت رایگان جهت اطلاع رسانی در زمینه کاربرد ساندویچ پانل، قیمت ساندویچ پانل و  تحویل فوری ساندویچ پانل  و … خدمت رسانی می نمایند.
بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.