نصب ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل های تولید شده به دلیل تنوع در ساختار و کاربردشان و اینکه در کجا مورد استفاده قرار می گیرد نحوه نصب متفاوتی دارند. بنابراین باید ابتدا با انواع ساندویچ پانل آشنایی کامل داشته باشیم و بدانیم که هر ساندویچ پانل در ساختارش از چه موادی استفاده شده و همینطور باید با منطقه ای که ساندویچ پانل در آنجا باید قرار گیرد آشنایی کامل داشته باشیم تا کاری کاملا اصولی و ایمنی انجام گیرد. چرا که تنها تهیه ساندویچ پانل مهم نیست بلکه رعایت ایمنی در نصب ساندویچ پانل مهمتر از هر موضوع دیگری می باشد. در زیر به بعضی از مواردی که در هنگام نصب ساندویچ پانل باید رعایت شود اشاره می کنیم.

 

نکات ایمنی نصب ساندویچ پانل

 

• جهت نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری باید پیچ واشردار مخصوص به کار رود.

• در هنگام نصب ساندویچ پانل ها باید به گام پیچ ها و ارتفاع پانل ها بسیار توجه کنیم.

• طرز قرار گرفتن نری و مادگی ساندویچ پانل دیواری و نوع چیدمانشان در هر پروژه از اهمیت خاصی برخوردار است.

• در نصب ساندویچ پانل دیواری به دلیل داشتن نری و مادگی باید بعد از نصب و قرار گرفتن در جای مناسب، آنها را با پیچ سرمته گالوانیزه مهار کنیم.

• تمام درزهای بین پانل ها پس از اتمام کار حتما با چسب سیلیکون یا نوار چسب یه طرف چسب دار باید پوشانده شود تا از نفوذ باد، رطوبت و حشرات جلوگیری کند.

• چنانچه بخواهیم ساندویچ پانل سقفی نصب کنیم باید پانل بر روی پرلین مخصوص پیچ شده و در هر متر مربع از ساندویچ پانل سقفی یک عدد پیچ سرمته گالوانیزه قرار گیرد.

• زمانی ساندویچ پانل های سقفی را نصب می کنیم باید محل مناسبی برای فلاشینگ ها و آبروها انتخاب کنیم تا هم پس از نصب ساندویچ پانل زیبایی آن حفظ شده و هم زمان آب بندی پروژه به مشکل بر نخوریم.

• در هنگام نصب ساندویچ پانل باید قبل از محکم کردن و چفت شدن پانل ها، محل درز آنها را با اسپری پلی اورتان پر کنیم تا اتصال پانل ها به هم بیشتر شده و کاملا به هم بچسبند و تبادل حرارتی و نفوذ رطوبت و هوا در قسمت درزها کم شود.

• برای نصب یک ساندویچ پنل در مکانی مشخص، ابتدا باید تحقیقات و مطالعات لازم در مورد آن مکان صورت گیرد. مطالعاتی در زمینه شدت وزش باد در آن منطقه، محل قرار گیری و نصب ساندویچ پانل، عرض و ارتفاع پانل ها که باید استاندارد بوده و برحسب منطقه مورد نظر محاسبه و به کار رود و همینطور به فاصله ستون های پانل نیز باید توجه داشت.

 

شرکت ماموت

شرکت ماموت برای نصب سریع ساندویچ پانل با به کارگیری دانش افراد مجرب و حرفه ای توانسته در مکان های مختلف و برحسب نیاز مشتری ساندویچ پانل مورد نیاز را با ایمنی کامل نصب کند. با توجه به اینکه در جهت راهنمایی شما همواره مشاورین ما به صورت رایگان خدمت رسانی می نمایند پس با اطمینان خاطر خرید کنید و از ایمنی کامل در هنگام نصب ساندویچ پانل مطمئن باشید. شرکت ماموت با رعایت کیفیت کار میتواند با تحویل فوری ساندویچ پانل رضایت مشتریان را جلب کرده و با تولیدی بهینه محصولی مناسب ارائه دهد.

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.