نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت در استان خراسان شمالی

استان خراسان شمالی از تقسیم استان بزرگ خراسان سابق ایجاد شده و هم اکنون دارای ۶ شهرستان بنام های بجنورد ، مانه و سملقان ، جاجروم ، فاروج ، شیروان و اسفراین می باشد که در این میان بجنورد مرکز این استان است .
خراسان شمالی از نظر ناهمواری‌ها به دو بخش : ۱) نواحی کوهستانی ۲) پست و هموار تقسیم می‌شود. این استان از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق و جنوب با استان خراسان رضوی و از غرب با استان گلستان و از جنوب غربی با استان سمنان همسایه است.

استان خراسان شمالی، سرزمینی کوهستانی با دشت های حاصلخیز و محصور بین دو رشته کوه کپه داغ در شمال، آلاداغ و شاه جهان در جنوب قرار دارد. بلندترین قله استان «سالوک» نام دارد که ارتفاع آن نزدیک به ۳۰۰۰ متر است .
موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی متنوع در استان خراسان شمالی زمینه مساعدی را جهت انجام امور کشاورزی و دامپروری برای اهالی این خطه به وجود آورده است. وجود رودخانه دایمی اترک، چشمه ها و منابع آب فراوان از دیگر عوامل موثر در رونق کشاورزی و دامپروری منطقه است .
کشاورزی از اصلی ترین فعالیت اقصادی استان به شمار می آید که به دو گونه سنتی و نیمه صنعتی رواج دارد. در بخش محصولات کشاورزی آن می توان به پنبه، گندم، جو، زیره،حبوبات، سبزیجات، گیاهان صنعتی، جالیزی و علوفه و در بخش محصولات باغی می توان به آلو، گیلاس، آلبالو، انگور و سیب اشاره کرد.
به دلیل وجود مراتع غنی، دام داری در این ناحیه از رونق خاصی برخوردار است که به دو صورت دام داری ساکن و دام داری نیمه کوچ نشینی رواج دارد. البته در کنار دام داری پرورش زنبور عسل، کرم ابریشم و مرغ نیز صورت می گیرد.
فعالیت مردم این استان فقط محدود به بخش کشاورزی و دامپروری نمی شود بلکه وجود مجتمع ها و صنایع دیگر نظیر مجتمع پتروشیمی، کارخانه سیمان و کارخانه‌های پلاستیک بجنورد، مجتمع فولاد اسفراین، کارخانه آلومینیومی جاجرم، نیروگاه برق، کارخانه قند و کارخانه الیاف شیروان، کارخانه‌های متعدد پنبه پاک کنی، صنایع غذایی، کشاورزی، ساختمانی و … بر زندگی مردم این سرزمین تاثیر بسزایی دارد.
یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت در استان خراسان شمالی؛ مشکل بازاریابی و به فروش نرسیدن محصولات است که واحدهای تولیدی را با مشکلاتی همچون کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه کرده است.

مشکل دیگری که از سوی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران به وجود آمده است ، ظهور بنگاه‌های زودبازده و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی بدون دارا بودن دانش و توان لازم برای تولید و فعالیت در آن حوزه می باشد .اما با وجود این مشکلات شرکت ماموت با محصولات با کیفیت خود بازار های این استان را در دست گرفته است .
از نمونه محصولات شرکت ماموت میتوان به انواع ساندویچ پانل ،‌ انواع ورق ، کانکس ،‌ سوله ، کناف ، اتاق یخچالی ، اتاق حمل بار اشاره کرد .
یکی از انواع کانکس ها ، کانکس نگهبانی می باشد. کانکس نگهبانی جهت استقرار نیروی نگهبان درون آن ساخته میشود که به آن کیوسک نگهبانیهم گفته میشود.این کانکس ها را میتوان با دیوار پیش ساخته ساخت .
گاهی در بخش هایی از شهر یا جلوی ساختمان ها، یا بیمارستان ها، یا حتی جلوی ورودی پارکینگ نیاز به استقرار یک نیروی نگهبانی می باشد که کنترل ورود و خروج و نظارت را داشته باشد.

گاهی نیز همین کانکس نگهبانی در یک مجتمع مسکونی مورد نیاز می باشد که در ورودی مجتمع قرار گرفته و علاوه بر کنترل ورود و خروج، گاهی سرایدار ساختمان نیز می تواند در آن مستقر شده و در صورتی که ابعاد کانکس کمی متناسب باشد میتواند محل زندگی سرایدار ساختمان نیز در نظر گرفته نشود.
کانکس نگهبانی همچنین می تواند در ورودی بیمارستان ها و دانشگاه ها به عنوان بخش حراست و نگهبانی مورد استفاده قرار گیرد.

نمایندگی شرکت ماموت درمراکز شهرستان های استان خراسان شمالی :
بجنورد ، اسفراین ، شیروان ، فاروج ، جاجروم ، مانه و سملقان

ساندویچ پانلساندویچ پنلساندویچ پانل ماموتساندویچ پنل ماموتانواع ساندویچ پانلمحصولات شرکت ماموتشرکت ماموتانواع ورقکانکسسولهاتاق حمل باردیوار پیش ساختهکانکس نگهبانینمایندگی شرکت ماموتنمایندگی ساندویچ پانل

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.