ساندویچ پانل دیواری و سقفی

نمونه‌ای است مانند کانکس شاید این گزینه برای مقایسه گزینه خوبی نباشد ولی برای درک بیشتر شما از این قضیه و آوردن مثالی شبیه‌به ساندویچ‌ پانل که تمام ما با آن(کانکس) آشنایی داریم.

فرق‌بین ساندویچ‌پانل و کانکس در این است ؛ شما می‌توانید ساندویچ‌ پانل ها را در انواع مختلف و سایز های متغییر متناسب با نیاز های خودتان سفارش بدهید و مانند کانکس های پیش‌ساخته نمی‌باشد و حمل‌ونقل آن بسیار آسان می باشد به طوری که قطعات ساندویچ‌ پانل به صورت جدا از هم می‌باشند و به راحتی میتوان این قطعات را به‌هم متصل نمود به‌طوری که متخصصان نصب ساندویچ‌ پانل به راحتی در کم تر از یک روز این قطعات را برای شما در کنار هم قرار میدهند تا ساختمان پیش ساخته شما به سرعت و راحت آماده شود این یک مزییت درباره ساندویچ‌پانل در مقابل کانکس های پیش ساخته می باشد که نصب و محل قرار گیری آن متناسب با سلیقه شما صورت می‌گیرد.

یک نکته دیگر درباره ساندویچ‌پنل این است ؛ شما می‌توانید طراحی ساندویچ‌پانل خود  را به دست بگیرد و به راحتی آن‌ را به طرح دلخواه خود سفارش دهید.

انواع مختلف ساندویچ‌پانل از سه لایه تشکیل شده‌است که لایه میانی آن  هسته نام‌دارد.

در اینجا به بررسی لایه های مختلف آن به همراه جزئیات می‌پردازیم:

1.لایه مرکزی‌(هسته):

این لایه از فیبر‌کربن تشکیل‌شده است این لایه از ساندویچ‌پانل احاطه شده است از دولایه که در بین آن قرار گرفته است ؛ جنس آن استیل است که انواع‌خاص خود را دارد.

ضخامت‌ هر لایه از ساندویچ‌ پانل به 1‌ میلی‌متر می‌‌‌رسد که برای تشکیل این لایه از دو‌لایه فیبر‌کربن به زخامت 0.5 میلی‌متر تشکیل شده است؛ این لایه از ساندویچ‌ پانل بسیار کم‌تراکم است که مقدار آن 60kg/m2

(60کیلوگرم/مترمکعب) است.

در این قسمت نمونه‌ای از ساندویچ‌پانل را مشاهده می‌کنید.

همان‌طور که گفته شد لایه مرکزی از دو لایه که به جنس استیل است تشکیل شده که لایه مرکزی را احاطه کرده است.

2.انواع لایه های خارجی ساندویچ‌ پانل:

1-دیواره ساندویچ‌پنل:دیواره‌های ساندویچ‌پانل در نمای ساندویچ‌ پنل نقش مهمی دارند و شما می‌توانید طراحی آن را خودتان انجام بدهید یا می‌توانید آن را به دست متخصصان آن بسپارید و طرح مورد علاقه خود را برای مشورت با متخصصان آماده کنید.

ساندویچ‌ پانل را می‌توان با توجه به این همه مزییت به عنوان ساختمان های پیش‌ساخته عصر‌مدرن در نظر گرفت.

دیواره های ساندویچ‌ پانل همانطور که گفته شد به سرعت آماده می‌شوند و بسیار ارزان هستند؛ نکته دیگر درباره دیواره های ساندویچ‌ پانل این است که انواع مختلفی دارند که برای شما توضیح خواهم داد:

این نمونه با استفاد از فوم در بخش میانی یا همان هسته می‌باشد ولی می‌توان  بستگی به انتخاب ها جنس لایه میانی(هسته) ساخته‌شود برای مثال می‌توان از فوم های دیگر که انواع مختلفی دارند مانند: فوم پلی اتلین یا از فوم هایی با مقاومت بالاتر که در اصطلاح به این نوع فوم ها در صنعت فوم های آهنی می گویند استفاده کرد ؛ یا می‌توان حتی از سرامیک برای هسته استفاده کرد. همانطور که مشاهده می‌کنید انواع مختلف و زیادی با توجه به نیاز ما یا آب و هوای منطقه  ساندویچ‌ پانل وجود دارد.

3– سقف ساندویچ‌ پانل:

1

1-این نوع از سقف ساندویج‌ پانل بیشتر در ساختمان‌های مسکونی و منطقه‌ای که آب هوای آن بارندگی بسیار‌زیادی دارد تهییه می‌شود که دارای رنگ‌های متنوع می‌باشد.

2-این‌مدل از ساندویچ‌ پانل برای سقف های مسطح طراحی شده است که دارای دنده های آجدار می‌باشد ؛ جنس آن از پلی‌اتن می‌باشد.

 

3-این‌نوع سقف‌های ساندویچ‌پانل از پارچه‌های سخت و زد حریق طراحی شده تا بتواند در مقابل حریق و آتش مقاومت کنند و داری پنج دنده یا همان شیار‌های کوچک می‌باشد.

4-این نوع‌سقف ساندویچ‌پانل از جنس پلی‌اتن ساخته‌شده است و دارای آج می‌باشد که دارای منحنی می‌باشد.

5-این‌نوع سقف‌ ساندویچ‌ پانل ساخته‌شده است از جنس پارچه شیشه‌ای  که نام صنعتی آن می‌باشد ؛ دارای پنج‌شیار یا دنده می‌باشند؛ و این مدل از ساندویچ‌پانل مقداری در مقابل حرارت مقاوم هستند.

 

این نوع سقف های ساندویچ‌ پانل که معرفی کردیم دارای انواع مختلف در طرح های متفاوت موجود هستند در این جا هدف از توضیحات آشنایی و شناختن این تکنولوژی و ی در هنگام خرید کردن بتوانیم آگاهانه و یا متناسب با نیاز خودمان ساندویچ‌‌پانل تهیه کنیم.

تمام سقف های ساندویچ‌ پانل وحتی دیواره‌های آن که دارای مدل‌های متفاوتی می‌باشند تماما عایق گرما و سرما می‌باشند یعنی از ورود و خروج گرما و سرما به صورت چشم گیری جلوگیری می‌کننده در بعضی موارد از ساندویچ‌ پانل‌ها‌ به صورت سفارشی تهیه می‌شوند درصد خروج و ورود هوا به مقداری کم می‌شود که در اصطلاح می‌گویند این ساندویچ‌پانل عایق کامل سرما و گرما می‌باشد.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.