ساندویچ پنل

پیدایش ساندویچ پنل سال 1930 صورت گرفت و در واقع  عایقی ساختاری یا عایقی حرارتی بود که از مواد کامپوزیت ساختمانی تشکیل یافته بود. لایه میانی که در بین ورق های فلزی قرار گرفته بصورت فشرده تزریق شده است.لایه های خارجی و یا بیرونی پانل از ورق فلز، تخته چند لایه، سطح مغناطیسی اکسید شده بوده و هسته ساندویچ پانل از فوم فشرده پلی یورتان، پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ و پشم شیشه تشکیل شده است.
در سال 1970 فوم های ساندویچ پانل بسیار مورد توجه قرار گرفت اما در اصل استفاده از پانل فشرده پوستی در سال 1930 شروع شد و پس از ان تحقیقات لازم در آزمایشگاه های آمریکا صورت گرفت و پس از تحقیقات بسیار هر روز ساخت و ساز و تولید خانه هایی پیش ساخته و یا سازه های ساندویچ پانلی افزایش پیدا کرد.
امروزه در کشور های اروپایی در بسیاری از مناطق برای ساخت ساختمان ها از ساندویچ پانل استفاده میکنند بطوریکه ساخت و ساز با آنها هم از لحاظ راحتی و تسریع در کار مورد توجه است هم از لحاظ زیبایی و طراحی آن که می تواند مورد دلخواه باشد.

ساخت و ساز با ساندویچ پانل

شرایط ساخت و ساز با مصالح سنتی در زمانهای قدیم با مشکلات فراوانی روبرو بود بطوریکه برای حمل مواد و ترکیب آنها و تولید ماده ای جدید که بتوان در ساخت سازه از آن استفاده کرد هم به زمان بساری نیاز داشت و هم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه نبود تا اینکه سازو کار با استفاده از پنل ها به دلیل استفاده از یک متریال بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت. از طرفی به دلیل صرف زمان کمتر و همچنین مقاومت آنها در برابر حوادثی نظیر رانش زمین و باد و طوفان و … ، صرف هزینه ای کمتر نسبت به مصالح سنتی ساختمانی استفاده از آنها هر روز بیشتر می شود.

شرکت ماموت

با پیشرفت علم و تکنولوژی، ساندویچ پانل در ایران نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت ماموت به عنوان اولین تولید کننده ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و … شناخته شده و دارای مزیت های بسیاری نسبت به شرکت های دیگر می باشد. تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب سریع آن توسط افرادی کارآزموده صورت می گیرد. جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پنل به سایت مراجعه نموده و از مشاوره رایگان متخصصین این امر بهره مند شوید

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.