فلاشینگ ها به عنوان المان اصلی و جدا نشدنی در ساندویچ پانل سقفی هستند که استفاده از آن ها به هنگام نصب ساندویچ پانل امری ضروری و اجتناب ناپذیر به شمار می‌رود.

فلاشینگ را می توان در انواع مختلف تولید کرد از جنس ورق روغنی با ضخامت های مختلف می باشدو ابزاری جهت کاور کردن قرنیز پنجره و

پشت بام و سقف شیروانی که مانع از ریزش آب برروی دیوارساختمان می گردد.

انواع فلاشینگ

فلاشینگ پنجره

فلاشینگ بام

فلاشینگ نما شیروانی از ورق گالوانیزه رنگی وروغنی در ابعاد و ضخامت دلخواه

انواع فلاشینگ نما شیروانی

الف ) فلاشینگ نما پله دار دوپله ،سه پله ، چهار پله در ابعاد و ضخامت دلخواه

ب) فلاشینگ نما آیینه ای در ابعاد و ضخامت دلخواه

ج) فلاشینگ نمای هلالی (سینه کفتری ) در ابعاد 33،41.5،50،62.5 سانتی متر سینه داخل و بیرون

د) فلاشینگ نمای پشت بام (قرنیز )در طرح های هلالی و پله دار از ورق روغنی سیاه و گالوانیزه رنگی در ابعاد و ضخامت های دلخواه
اجرای فلاشینگ نما
این نوغ فلاشینگ اول باید دقیق اندازه گیری شود زیرا برای آببندی نمای ساختمان و پنهاتن کردن شیروانی به کار می رود و می توان از ورق گالوانیزه ، ورق روغنی وورق سیاه استفاده کرد و آن را برش کاری و خم کاری و در هنگام نصب بر ورق های شیروانی جوش داده شود.که بسیار ظرافت وتمیزی کار اهمیت دارد.
اجرای فلاشینگ پنجره
این نوع از فلاشینگ در جلوی پنجره نصب می شود ضخامت ورق روغنی آن 1 الی 2 میل می باشد جلوی نمای تنجره نصب می شود.و برای نصب باید یک شیب ملایم ایجاد کرد لبه خارجی فلاشینگ باید 3تا 5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته یاشد .بسیار ظریف و زیبا دراجرا می باشدو با چسب آکواریوم آببندی میشودو مانع از ریختن آب برروی دیوارهای ساختمان می گرددو به تمیزی دیوارها ونمای ساختمان و زیبایی آن کمک می کند.

مزایای فلاشینگ


1-پنهان نمودن خرپای شیروانی
2- جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که باعث کنده شدن ورق های شیروانی شود
3- ایجاد نمایی زیبا در زیر سقف های شیروانی
4- آب بندی مناسب سقف شیروانی

مواد مصرفی مورد استفاده در تولید فلاشینگ:

1-ورق گالوانیزه
2- ورق استن لس استیلس
3- ورق سیاه روغنی
4- رنگ کوره ای ویا الکترو استاتیک
5- پرچ
6- الکترود

مراحل تولید فلاشینگ :

ابتدا با توجه به نیاز مشتری باید نوع ورق و ضخامت آن تهیه می گردد..اگر ضخامت ورق فولادی بالا باشد باعث طول عمر فلاشینگ می شود.
برش کاری: ورق مورد نظر در طول وعرض مورد نیاز به صورت اتوماتیک برش داده می شود.
خم کاری: به وسیله دستگاه خم کن یا ورق سیاه که دارای سطح صاف است در زوایای 30،45،90 درجه به صورت نیم دایره ویا کمان خم می شود.
نصب: مراحل جوشکاری و رنگ آمیزی در این بخش از کار انجام می گیرد به این صورت یا ورق خم شده یا پرچ کاری می گردد.اگر اتصالات جوشی باشد ، اول یک آستر ضد زنگ بر روی ورق زده شده و بعد فلاشینگ آماده شده و در جای خود نصب می گردد.

کاربرد فلاشینگ

در تمام سقف های شیروانی و نما و پنجره :سوله ها ،کانکس ها، انواع سازه های مسکونی وتجاری وبیمارستانی وصنعتی و وانبار ها و مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد.

دسته مقالات ساندویچ پانل