ساندویچ پنل

به دلیل سختی در ساخت یک بنا یا سازه به دلیل استفاده از مصالح سنتی و حمل آنها و ... بشر در پی راهی آسان بود تا بتواند در مدت کوتاه و با استفاده از کمترین نیروی کار و پایین ترین هزینه سازه ای بنا کند. در پی این تحقیقات و تلاش خود انواع ساندویچ پانل را تولید کرد و از آنها در ساخت سازه استفاده کرد. جهت نصب از انواع پروفیل ساندویچ پانل استفاده می شود. برای نصب و پوشش سقف و پوشش دیوار یک سازه با ساندویچ پانل باید از پروفیل های آلومینیومی با اشکال مختلف استفاده نمود. سته به نوع سقف و دیوار باید از پروفیل های مختلف جهت نصب ساندویچ پانل استفاده کرد که در زیر به تعدادی از این پروفیل ها اشاره می کنیم:

انواع پروفیل جهت نصب ساندویچ پانل

پروفیل های با مقاطع F شکل

پروفیل F شکل

پروفیل ها از دو قسمت تشکیل شده اند : پایه و روکش این پروفیل ها برای اطراف پنجره ها کاربرد دارند. در ابتدا قبل از نصب پانل قسمت بیس یا همان پایه توسط پیچ سرمته دار نصب می شو. بعد از اتمام کار قسمت کاور یا روکش با فشار بین دو لبه بیس قرار می گیرد. قابل ذکر است که این پروفیل ها به حالت کشویی می باشند.

پروفیل ها با مقاطع H شکل

پروفیل H شکل

این پروفیل ها نیز دارای دو قسمت بیس و کاور هستند بااین تفاوت که برای اتصال پانل ها عمودی یا افقی بکار می روند یا به اصطلاح همان اتصال طولی پانل ها.

پروفیل ها با مقاطع V شکل

پروفیل V شکل

این پروفیل ها مانند دو نمونه بالا دارای پایه و روکش می باشند و شکل ظاهری آنها بصورتی است که دولبه باهم زاویه قائمه می سازند. جهت استفاده برای اتصال کنج ها و لبه های داخلی و خارجی دیوارها و یا سقف بکار می روند. ابتدا پایه روی کار با پیچ سرمته دار وصل شده و سپس کاورها روی آنها کشیده می شوند.

شرکت ماموت

شرکت ماموت با تواید انواع پروفیل، انواع پانل، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ... برترین شرکت تولید کننده پنل بوده و با تحویل فوری ساندویچ پانل با رعایت ایمنی در نصب و قیمت مناسب جهت اجرا به شما عزیزان ارائه خدمت می نماید. جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پنل به سایت مراجعه نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها