sandwich213نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

به راستی در خرید ساندویچ پانل باید به چه نکاتی توجه کرد.در این مقاله نکات مهم خرید ساندویچ پانل مورد ارزیابی قرار گرفته است. ساندویچ پانل(پنل) به عنوان پوشش دیواری و سقف بهترین و مناسب ترین جایگزین برای سازه های سنتی  پوشش ها و متریال سنتی است و امروزه به دلیل پیشرفت جهان علم و فناوری ، استفاده از سازه های آماده مانند ساندویچ پانل(پنل) افزایش یافته است.

با توجه به افزایش تعداد تولید کنندگان  در بازار و به وجود امدن بازار رقابتی موضوع انتخاب ساندویچ پانل(پنل) مناسب بیش از پیش مهم شده است. در این مطلب به این موضوع که در انتخاب ساندویچ پانل(پنل) به چه مواردی باید توجه کرد می‌پردازیم. باشد که با استفاده از این مطلب بتوانیم در انتخاب نوع ساندویچ پانل شما را یاری دهیم.

مواردی که در خرید ساندویچ پانل حائز اهمیت است:

1)نوع ورق:

از نکات مهم در خرید ساندویچ پانل، توجه به نوع ورق آن است. بهترین ورقی که در بازار موجود است و مورد تایید میباشد ورق آلوزینک است که در داخل کشور تولید نمی‌شود . اما این ورق از لحاظ استحکام و طول عمر دارای بیشترین بازده میباشد.

ورق آلوزینک فلز گالوانیزه نورد شده است که ترکیبات آنها 55% آلومینیوم ، 43.4% روی و 1.6% میباشد

در درجه بعد ورق گالوانیزه بهترین ورق میباشد

ورقی که نامرغوب باشد بعد از مدت حدود 10 سال دچار زنگ زدگی میشود و سوراخ های کوچک و بزرگی در ان ایجاد خواهد شد (همانند عکس زیر)

ورق نامناسبورق نامناسب که پس از گذشت زمان کوتاهی دچار زنگ زدگی و فرسایش میشود

از مجتمع ایران خودرو میتوان به عنوان یک نمونه خوب برای ورق جنس مناسب نام برد. ورق به کار رفته در این ساختمان ها از مرغوب ترین نوع است و بعد از گذشت بیش از 20 سال هنوز اثری از خرابی در این ورق ها مشاهده نمیشود

مجتمع ایران خودرو 

مجتمع ایران خودرو پس از گذشت 20 سال اثری از خرابی در آن مشاهده نمیشود

2)نوع فوم مصرفی:

یکی دیگر از نکات مهم در خرید ساندویچ نوع فوم مصرفی آن است . فوم ،موادی است که بین دو ورق قرار میگیرد و به عنوان عایق عمل میکند.

میتوان گفت بهترین نوع فوم تولید شده فوم پلی یورتان است که بهترین عایق صوت و حرارت بوده و مورد تایید کارشناسان و ساختمان سازان است.

اکثرا فوم های تولید شده در ایران از نوع xps است که در مقایسه با پلی یورتان قابل قیاس نیست.

در زیر میتوانید یک نمونه از فوم مناسب و با کیفیت را مشاهده کنید.

فوم مناسبفوم مناسب

3)دستگاه های تولید کننده:

یکی دیگر از نکات مهم در خرید ساندویچ پانلهای مناسب، دستگاههای تولید کننده است. دستگاه هایی که از آن برای تولید ساندویچ پانل(پنل) استفاده میشود باید دارای استاندارد های جهانی باشند. در بازار انواع دستگاه های تولید کننده ساندویچ پانل وجود دارند. بسیاری از این دستگاه ها چینی هستندو استاندارد جهانی ندارند. ساندویچ پانل تولید شده این دستگاه ها دارای کیفیت مرغوب نیستند و از آن نمیتوان به عنوان عایق مناسب استفاده کرد . مشکل دستگاههای بی کیفیت به همینجا ختم نمیشود، دقیقا در هنگام نصب بدلیل قالب بندی و برش های نامناسب دستگاههای متداول؛ مجریان نصب با مشکلات عدیده ای روبرو شده و بعضا نمیتوانند آبندی و کیفیت اجرای پروژه ها را گارانتی نمایند و معمولا از زیر بار مسولیت نصب شانه خالی میکنند.

دستگاه تولید کننده ساندویچ پانلدستگاه تولید کننده ساندویچ پانل

از دیگر نکاتی که در خرید ساندویچ پنل باید به آن توجه کرد.

4)شرکت تولید کننده:

شرکت تولید کننده یکی دیگر از مواردی است که در خرید ساندویچ پنل مناسب باید به آن توجه داشته باشید.

قاعدتا هر چه شرکت با سابقه تر باشد مورد اعتماد تر نیز است. شرکت ماموت یکی از شرکت های با سابقه این حوزه است که با ارائه ساندویچ پانل با کیفیت توانسته سهم خود را از بازار در این حوزه به طور چشم گیری افزایش دهد.این شرکت دارای نمایندگان معتبر بسیاری است.

5)تضمین:

تضمین یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب و خرید ساندویچ پانل بایستی توجه داشته باشید. معمولا تولید کنندگان و نصابان ساندویچ پانل(پنل) مدت زمانی را به مشتری تضمین میدهند درصورت ایجاد مشکلی در پانل ها ان را رفع نمایند.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , ,