زیپ پانل
زیپ پانل

 

زیپ پانل چیست

در گذشته انسان جهت ساخت سر پناهی برای خود متحمل زحمت زیاد و هزینه های بسیاری می شد. از یک طرف جهت حمل بار و مصالح ساختمانی و از طرف دیگر ترکیب آنها باهم برای استفاده در ساخت ساختمان، زمان و هزینه بسیاری صرف می شد. تا اینکه بشر به فکر این افتاد که این هزینه ها را به نحوی کاهش دهد و با پیشرفت علم و تکنولوژی پانل ها را تولید کرد.

تولید انواع پانل و زیپ پانل جهت استفاده در ساخت سازه هر روز گسترده تر شده و متقاضیان خرید آنها افزایش پیدا کرد تا اینکه امروزه شاهد این هستیم که در بسیاری از کشورهای اروپایی و پیشرفته از این تکنولوژی جدید جهت ساخت ساختمان های پیش ساخته استفاده می کنند که هم در صرف زمان و انرژی صرفه جویی می شود و هم در ساخت نمایی زیبا و چشمگیر بسیار موثر واقع شده است.

 

لایه های زیپ پانل

ورق پروفیل و ورق ذوزنقه ای

• لایه ضد بخار و لایه سد بخار

عایق رطوبتی و حرارتی

• بست آلومینیومی

• فاصله انداز امگا

• پایه پلیمری

 

کاربرد زیپ پانل

از زیپ پانل‌ها جهت استفاده در انواع ساختمان های خاص مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها، سازه های صنعتی، سالن های ورزشی و ... استفاده می شود.زیپ پانل‌ها در ساخت سقف های منحنی شکل و سقف هایی که به صورت محدب و یا مقعر هستند و نمایی زیبا به سازه می دهد بیشترین کاربرد را دارد.

برای سقف های با شعاع انحنای بیشتر از 40 متر با استفاده از وزن خود روی سقف جایگذاری شده و نیازی به دستگاه رول فرمینگ ندارد و برای سقف هایی با شعاع کمتر از 40 متر توسط دستگاه مخصوص بر روی سازه جایگذاری شده و در محل اجرای پروژه، کار صورت می گیرد.

کاربرد زیپ پانل در معماری سبز

در حال حاضر به دلیل وجود آلودگی های فراوان، معماری سبز از نیازها و الویت های اصلی جهان امروز است بنابراین استفاده از یک زیپ پانل استاندارد به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و نشت آب بسیار موثر است.

زیپ پانل‌ها عایق بسیار مناسبی در برابر رطوبت هستند بنابراین استفاده از آنها در معماری سبز بسیار پرکابرد است چرا که داشتن بامی سبز برای خانه بسیار زیبا بوده و استفاده از زیپ پانل برای پوشش سقف به دلیل داشتن وزن سبک و کاهش بار ساختمان، ایمنی سازه تضمین می شود.

 

مزایای زیپ پانل

• دارای سازه ای یکپارچه است.

• در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

• عایق در برابر صوت ، حرارت، رطوبت و ... می باشد.

• ایمنی بالای کار و سبک بودن وزن سازه با بکار بردن زیپ پانل ها.

• کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی با استفاده از زیپ پانل ها.

• دارای انعطاف پذیری بالا بوده و می تواند دهانه های بزرگ با شکل های منحنی مختلف را پوشش دهد.

 

 

شرکت ماموت

شرکت ماموت پس از گذشت سالها تجربه در تولید انواع ساندویچ پانل از جمله ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ... با جلب رضایت و اعتماد شما مشتریان عزیزتوانسته از یک کارگاه کوچک به کارخانه ای مجهز به دستگاه های تولید ساندویچ پانل پیشرفته تبدیل شود و با همت مجموعه ای توانا و با بهره گیری از آخرین متد روز از ماشین آلات صنعتی، پیشرفته ترین و زیباترین پانل ها را تولید نموده و با تحویل فوری و نصب سریع ساندویچ پانل مشتری مداری را الویت کار خود قرار دهد.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها ,