سازه پیش ساخته

ساندویچ پانل دلیل نامگذاری این سازه شباهت بسیار زیاد آن به ساندویچ است زیرا همانند آن دارای لایه ای میانی است که از دو طرف به دولایه محدود شده است. لایه میانی پانل که همان هسته ساندویچ پانل است بسیار با اهمیت بوده و بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر به سزایی دارد. دو لایه بیرونی که از ورق های فلزی تشکیل شده اند دارای جنس های مختلف هستند که جنس آنها تعیین کننده نام آن پانل است. برای مثال ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل پلی استایرن، ساندویچ پانل اکس پی اس، ساندویچ پنل هایی از جنس پشم سنگ و پشم شیشه.

سازه پیش ساخته چه زمانی به وجود آمد

قبل از قرن ۱۹ میلادی نامی از سازه پیش ساخته نبود ولی در آغاز قرن ۱۸ میلادی همزمان بعد از دوره رکود ۱۰ساله جنگ جهانی دوم، کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در صنعت پیشرفت چشمگیری داشتند و به نوآوری های بسیاری در صنعت دست یافتند از جمله ساخت ساختمان های پیش ساخته. ساخت اجزای ساختمانی و در پی آن تولید سازه های پیش ساخته به دلیل نیاز سریع افراد به مسکن ایجاد شد و هر روز بیش از قبل گردید.

هزینه سازه پیش ساخته

هزینه ساخت و تولید مصالح سنتی و قدیمی به دلیل وزن زیادشان بسیار بالا بوده و زمانی که می خواهیم یک ساختمان با استفاده از آنها تولید کنیم باید بسیاری از آنها را ترکیب نموده و سپس از آنها استفاده کنیم که این کار خود متحمل صرف زمان و هزینه ای بیشتر برای ما می باشد. ولی زمانی که برای ساخت و اجرای سازه از ساندویچ پانل استفاده می کنیم به دلیل استفاده از یک نوع متریال کار بسیار راحت بوده و علاوه بر آن به دلیل وزن پایینشان و در نتیجه کاهش وزن کلی ساختمان، هزینه ها بسیار پایین آمده و مقرون به صرفه تر است.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، پانل ها مزیت ها و ویژگی های دیگری نیز دارند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

مزیت سازه های پیش ساخته

• سازه قابلیت جابجایی دارد.

• زیبایی ظاهری بیشتری دارند.

• بهداشت درآن کاملا رعایت شده.

• سازه های قابل بازیافت می باشند.

• اجرای آنها به زمان کمی نیاز دارند.

• در برابر رطوبت و ضربه مقاوم هستند.

• عایق خوبی در مقابل حرارت و صوت هستند.

• رعایت ایمنی در ساندویچ پانل مورد استفاده برای سازه های پیش ساخته کاملا مشخص است.

سازه پیش ساخته با پوشش ساندویچ پانل

پانل ها دارای ساختاری سبک و مقاوم هستند که از ترکیب فوم عایق و ورق های فولادی تشکیل شده اند. پوشش ساندویچ پانل با ورق هایی از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک صورت میگیرد. که بسته به نوع، کاربرد آن متفاوت است.

شرکت ماموت

شرکت ماموت بزرگترین تولید کننده انواع پانل از جمله ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، انواع کانکس، ساندویچ پانل پلاستی سول، انواع سوله، انواع ورق سقفی و ورق دیواری، دیوار پیش ساخته و … بوده و با تولید با کیفیت ترین محصولات خود به عنوان برترین تولید کننده پانل شناخته شده است که نگاهی به تاریخچه ساندویچ پانل این موضوع را کاملا تصدیق می کند. این شرکت با نصب ساندویچ پانل و رعایت ایمنی کامل آن در کمترین زمان ممکن با افرادی کاآزموده سازه را اجرا نموده و با تحویل فوری در عین حال با کیفیت، رضایت مشریان را جلب می نماید.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر لیست قیمت