شروع محاسبه متراژ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها از مصالحی هستند،که با پیشرفت علم و تکنولوژی و اهمیت زمان در تولید و ساخت و ساز، جایگزین مصالح قدیمی و سنتی از جمله آجر و سیمان و ... شده است. ساندویچ پانل / ساندویچ پنل در دو شکل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و در جنس های مختلف و با محاسبه متراژ ساندویچ پانل استفاده می شود. ضخامت، طول، عرض، شکل ظاهری و فوم مورد استفاده در ساندویچ پانل ها بستگی به این دارد،که از آنها برای چه مکانی استفاده می شود. تولید و استفاده از ساندویچ پانل ها با توجه به نوع اقلیم و محل احداث سازه متفاوت است.

فرمول محاسبه متراژ ساندویچ پانل

 • ساندویچ پانل سقفی = عرض * طول * 1.07
 • ساندویچ پانل دیواری = عرض * طول * 1.16

محاسبه تیتراز ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی همانطور که از نامش پیداست،برای پوشش سقف به کار می رود،و نسبت به ساندویچ پانل دیواری از تنوع کمتری برخوردار است. و به دو شکل سه گام و پنج گام تولید می شود. برای محاسبه متراژ ساندویچ پانل باید بدانیم که برای چه مکانی قرار است استفاده شود. از ساندویچ پانل سقفی 3 گام یا سه دنده جهت پوشش سقف سازه هایی استفاده می شود،.

 1. مکان های کم بارش قرار دارند،و بارش برف و باران در آن مناطق جزئی بوده و به صورت چشمگیر نیست .
 2. پنج گام جهت پوشش سقف سازه هایی استفاده می شود،که از سقف ساختمان جهت بارانداز استفاده شود.
 3. این ساختمانها باید دارای مقاومت کافی جهت حفظ خود در برابر فشار وزن بار باشند.
 4. ساندویچ پانل سقفی 5 گام در مکانهایی که بارش برف و باران بسیار است استفاده می شود .
 5. تمام ساندویچ پانل های سقفی دارند این است که در برابر آتش سوزی مقاومت لازم را داشته باشند.
 6. محاسبه متراژ ساندویچ پانل سقفی در دو طرح ذوزنقه ای و طرح سفال دارای طول و عرض مختلف است.
 7. عرض ساندویچ پنل ذوزنقه ای 1.08 متر و طول آن 1-12 متر و عرض ساندویچ پانل طرح سفال 1.09 و طول آن 7 متر و بر اساس سفارش مشتری است.

محاسبه تیتراژ ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری در پوشش دیوار ساختمان ها و سازه های صنعتی پیش ساخته به کار می رود. و در مقابل ساندویچ پانل های سقفی از تنوع بیشتری برخوردار و دارای طرح های مختلفی که براساس سلیقه و انتخاب مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات  محاسبه متراژ ساندویچ پانل سقفی

متراژ ساندویچ پانل بر اساس نوع ورق بکار رفته درآنها متفاوت است :

 • ورق آلوزینک :

این ورق ترکیبی از روی و آلومینیوم بوده و ضخامت 0.5 – 0.7 میلیمتر، عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر می باشد که این بر اساس سفارش مشتری است.

 • ورق آلومینیوم :

ورق آلومینیوم پیش رنگ دارای ضخامت 0.5 – 0.7 میلیمتر, عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر است.

 • ورق گالوانیزه :

که ضخامت آن 0.5 – 0.7 میلیمتر، عرض 1.08 متر و طول آن 2 الی 12 متر است. رنگ ساندویچ پانل به صورت کوره ای بوده و دارای انواع پوشش مختلف است. از جمله یک رو نایلون، دورو نایلون، دو رو کاغذ، دو رو فویل، دو رو ورق، یک رو ورق و یک رو کاغذ، یک رو ورق و یک رو کاغذ است. که فوم مورد استفاده آنها فوم پلی اورتان با دانسیته 2+-40 کیلوگرم بر متر مکعب است که بهتر از فوم پلی استایرن است.

مشخصات محاسبه متراژ ساندویچ پانل دیواری

در ساندویچ پانل دیواری عرض 1.15 که 1.13 متر آن مفید است،و ضخامت پانل دیواری به 4، 5، 6، 8 سانتی متر و طول آن 2-12 متر است. ضخامت ساندویچ پانل استفاده شده در سردخانه ها 5 ،10، 12، 15، 18 و 20 سانتی متر است. و در انواع مختلف پیچ مخفی:

 • شیار دار
 • صاف
 • صاف شیار دار
 • پیچ مخفی با شیارهای درشت
 • و ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی با شیارهای ریز است.

شرکت ماموت و محاسبه متراژ ساندویچ پانل شرکت ماموت جهت تولید انواع ساندویچ پانل و محاسبه متراژ ساندویچ پانل های مختلف است. با به کارگیری دانش افراد مجرب و حرفه ای ، توانسته در مکان های مختلف و برحسب نیاز مشتری ساندویچ پانل با ایمنی کامل و متراژ مورد نظر تولید و نصب کند. مشاورین ما به صورت رایگان جهت اطلاع رسانی در زمینه کاربرد ساندویچ پانل، قیمت ساندویچ پانل و  تحویل فوری ساندویچ پانل  و ... خدمت رسانی می نمایند.

دسته قیمت ساندویچ پانلبرچسب ها ,