مشخصات ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر در پی یافتن راهی ساده تر و آسان تر برای تامین آسایش خود بود. با نوآوری ساندویچ پانل استفاده از آنها را جایگزین مصالح ساختمانی کرد. پانل ها به جهت ساختاری که دارند باعث سبکی سازه می شوند. مقاومت آنها را بالا می برد. اما قبل از ادامه بحث برای آنکه ساندویچ پنل را بهتر بشناسیم باید بدانیم که یک پانل از دو جز تشکیل شده است.

اجزا ساندویچ پانل

جز اول آن که در قسمت اصلی آن است هسته ساندویچ پنل می باشد. هسته در قسمت میانی این سازه مدرن قرار دارد. به عنوان عایق مانع نفوذ رطوبت، سرما و گرما به داخل بنا می شود. اما جز دوم پانل همان ورق های فلزی است. ورق های فلزی  لایه میانی را در برگرفته است. هسته ساندویچ پنل بنا به نوع کاربرد آن و اینکه در چه مکانی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. مثلا از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ و یا پشم شیشه می باشد. جنس ورق های ساندویچ پانل می تواند متفاوت باشد. از جمله گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک. هریک از آنها نیز بر اساس نوع کاربردشان متفاوت خواهند بود.

انواع ساندویچ پانل

عموما ساندویچ پانل ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند • ساندویچ پانل سقفی ساندویچ پانل دیواری

پوشش سقف و دیوار با ساندویچ پانل

از پانل های سقفی جهت پوشش دهی سقف ها استفاده می نمایند. پوشش سقف ها با استفاده از این سازه جدید سبب سبکی سازه می شود . از استحکام بالاتری نسبت به مصالح قدیمی برخوردار است. جلوگیری از ورود رطوبت و عایق بودن این سازه به دلیل ساختار آن است. عایقی که ما بین دو صفحه آن قرار دارد. سبب جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل بنا شده. دمای داخل آن را بطور یکنواخت نگه می دارد. ساندویچ پانل های دیواری جهت پوشش دیوارهای سازه به کار می رود. این پانل ها نیز مشابه پانل های سقفی از فومی تشکیل یافته که نقش عایق را ایفا می کند. می توانند از جنس های مختلف تولید شوند. قابل ذکر است که انتخاب نوع هسته ساندویچ پانل بسته به نوع کاربرد و مصرف آن دارد. فوم میانی پانل می تواند از پلی یورتان باشد. پانل تهیه شده از این فوم به نام ساندویچ پنل پلی یورتان شناخته می شود. فوم های دیگر فوم پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ و پشم شیشه می باشد. از بین فوم های ذکر شده فوم پلی اورتان بهتر و پرکاربرد تر از ما بقی آنهاست. این فوم از کیفیت بالاتری برخوردار است. قیمت ساندویچ پانل به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله ضخامت ساندویچ پانل، عایقی که برای آن در نظر گرفته می شود. ورق های فلزی که دو طرف هسته پنل قرار می گیرند. از جنس هایی نظیر ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم می باشد.

کاربرد ساندویچ پانل

• ویلاهای پیش ساخته • استفاده از پانل ها برای پوشش سقف و دیوار • کانکس ها و سوله های صنعتی و نیمه صنعتی • انبارهای مواد غذایی و سازه های پیش ساخته

شرکت ماموت

یکی از بهترین و شاید بهتر این است بگوییم بزرگترین و برترین تولید کننده ساندویچ پانل، شرکت ماموت می باشد. این شرکت با استفاده از مجهزترین دستگاه های تولید ساندویچ پانل، بهترین و با کیفیت ترین مواد را بکار می برد. ساندویچ پانل ماموت با رنگ های متنوع و مرغوب تولید می شود. شرکت ماموت بسیاری از نیازهای صنعت در داخل کشور را تامین می نماید. صادرات به خارج از کشور نیز بسیار قابل توجه است. به طوری که این شرکت بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در سطح خاورمیانه شناخته شده . با تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب سریع آن رضایت مشتریان این محصول را جلب می نماید.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , ,