ساندویچ پانل نسوز

ساندویچ پانل نسوز چیست

ساندویچ پانل نسوز نوعی پانل است که کاربرد فراوان دارد.

در زیر به شرح  مقاومت ساندویچ پانل نسوز خواهیم پرداخت.

ساندويچ پانل ها به طور گسترده ای به عنوان مواد ساختمانی، صنایع شیمیایی، ساخت و ساز، بسته بندی، سردخانه، صنایع نظامی، صنعت هوا فضا، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل ترابري و طراحی مدل های صنعتی و دیگر جنبه های مختلف استفاده می شود.

 

 ارزیابی آزمایش مقاومت در برابر آتش سوزی

ساندویچ پانل نسوز، نوعی ساندویچ پانل است که اشتعال زا نبوده و تنها در تماس مستقیم با آتش، دچار آسیب می‌شوند و بعد از فروکش کردن آتش سوزی به خودی خود خاموش می‌شوند. ساندویچ پنل نسوز در هنگام آتش سوزی، ذوب نخواهد شد و از این رو، خطر احتمالی برای شعله‌ور شدن ثانویه آتش را، افزایش نمی‌دهند. در گازهایی که هنگام سوختن از کف ایزوفونیک آزاد می‌شوند، میزان سم کم‌تری دارند و از طریق مصالح ساختمانی مرسوم مانند چوب، به راحتی از ساختمان خارج می‌شوند.

مقاومت ساندویچ پانل نسوز در برابر آتش

در ساندویچ پانل نسوز به هنگام آتش سوزی یک لایه نیم سوز شده حفاظتی پایداری شکل می‌گیرد.در هسته لایه نیم سوز شده، با انبساط سطوح، فضاهای خالی پر شده و در نتیجه هیچ گونه حفره‌ای وجود نخواهد داشت.در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد، ۷۰ درصد پانل بدون تغییر باقی‌ ماند و ۳۰ درصد آن بدون گسترش شعله و انتشار آتش میان هسته و دیگر سطح‌ها‌ی پانل، نیمسوز می شود.در یک پانل در دما‌های بیش‌ از ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد، یک لایه نیم‌سوز شده حفاظتی، شکل می‌گیرد.پانل‌های دور از منبع آتش، هیچ گونه تغییری را متحمل نشده‌اند.

كاربرد ساندويچ پانل نسوز

سردخانه ها و صنايع برودتي، صنعت ساختمان سازي اعم از ديوار و سقف سالن هاي توليدي – صنعتي – نيمه صنعتي، دفاتر كارگاهي، درمانگاه صحرايي، ساختمان هاي اداري – تجاري، هتل ها، پوشش سوله ها و انبار، مدارس، استخرها – مجتمع هاي ورزشي، كمپ هاي اسكان موقت، خانه – ويلاها، كاروان ها، واحد هاي امدادي . . .، كانكس ها، پست نگهبانی، ديواره و سقف كانتينرها، اتاق هاي يخچالي و حمل باري ثابت و متحرك نصب بر روي انواع كاميونت ها، اتاق هاي تريلر يخچالي و تريلر كانكس دار

شرايط انتخاب ضخامت و نوع ورق ساندويچ پانل

نوع ساندویچ پانل جهت انتخاب نوع كاربرد، ضخامت و نوع ورق ساندويچ پانل موارد ذيل در آن نقش بسزايي دارد:

• نوع كاربرد آن در مقاطع مختلف : استفاده در سقف، ديوار، كف و يا پوشش جهت عايق …

• ضخامت : بستگي به مقدار جابجايي حرارتي مورد نياز اتاق و نيز مقدار بار فشاري يا كششي وارده بر آن

• نوع ورق : شرايط محيطي مورد استفاده ساندويچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

 

شرکت ماموت

شرکت ماموت در تلاش است همواره محصولاتی از انواع ساندویچ پانل را با بهترین کیفیت و با تحویل فوری ساندویچ پانل ارائه داده و رضایت مشتریان را جلب نماید.

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر لیست قیمت