ورق فایبرگلاس

تعریف ورق های فایبرگلاس

ورق های فایبرگلاس در ضخامت و ابعاد مختلف تولید می شود و در انواع براق، طرح دار و مات می باشند دمای آن بین (80+ تا 50-) می باشد.

ویژگی ورق های فایبرگلاس

سبک بودن و مستحکم بوده از ویژگی ورق های فایبرگلاس محسوب می شود. ورق های فایبرگلاس جلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن و ضررهای ناشی از آن را می گیرد.

موارد استفاده ورق های فایبرگلاس

  • استفاده در سپر انواع خودروها
  • استفاده در انواع ایرانیت ها
  • استفاده در سیلوهای سیمان
  • استفاده در مخازن نگهداری مایعات
  • جهت استفاده در گلخانه ها
  • جهت استفاده در نورگیر سوله سقف

مزایای ورق فایبرگلاس

وزن آن سبک بوده و دارای پایداری و استحکام بالا در برابر مقاومت شیمیایی و اشعه u v می باشد. در برابر نورخورشید تجزیه نشده و صرفه اقتصادی قابل توجهی را دارا می باشد.

خصوصیات ورق های فایبرگلاس

در برابر عوامل بیرونی از قبیل رطوبت، سرما، حرارت، صدا و اشعه مقاومت بسیار بالایی دارد.

ابعاد ورق فایبرگلاس

ورق فایبرگلاس با طول رول (23-22) و عرض (3-2.5-2-1.5-1.25-1) به ضخامت 300 گرم می باشد. ورق فایبرگلاس با طول رول (23-22) و عرض (3-2.5-2-1.5-1)ضخامت آن 450 گرم می باشد. ورق فایبرگلاس با طول رول(23-22) و عرض (3-2.5-2-1.5-1) ضخامت آن 600 گرم می باشد. ورق فایبرگلاس با طول رول (23-22) و عرض(3-2.5-2-1.5-1) ضخامت آن 900 گرم می باشد.

مزایای ورق فایبرگلاس استفاده شده در ایرانیت پلاستیکی

قابلیت اجرا به صورت منحنی دارای تنوع رنگ و شکل می باشد. سبک بوده و قابلیت نصب آسان آن وجود دارد. مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و سرما را دارا می باشد. شکل ظاهری آن به صورت جامد توپر یا به صورت موجدار می باشد.

معایب ورق استفاده شده در ایرانیت پلاستیکی

ورق فایبرگلاس در برابر آفتاب تغییر رنگ داده و زرد می شود. قابلیت استفاده در مناطق بادخیز را دارا نمی باشد. در برابر بارش های تگرگ مناسب نبوده و امکان سوراخ شدن آن وجود دارد.

کاربرد های ورق فایبرگلاس

در صنعت کاربرد داشته و در مبلمان، تانکرآب، استخر و صندلی کاربرد دارد. به عنوان پوشش سقف در سوله، انبار، پارکینگ و گلخانه کاربرد دارد . از ورق های فایبرگلاس درساندویچ پانل نیز استفاده می‌گردد.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *