ورق گالوانیزه کرکره ای

ورق گالوانیزه چیست

ورق گالوانیزه به آهنی که با روی پوشانده شده باشد می گویند در این نوع ورق روی آند و آهن کاتد محسوب می شود ورق گالوانیزه کرکره ای معمولا در سقف های شیب دار استفاده می شود. آهن ورق گالوانیزه دچار خوردگی نمی شود مگر اینکه در حضور اکسیژن و آب قرارگیرد. تولید ورق گالوانیزه به صورت رول فرم و فابریک عرضه می شود. ورق های رول فرم با ضخامت (۶- ۰٫۱۸ ) میلی متر  و عرض آن ها ۱۰۰ یا ۱۲۵ سانتی متر تولید می شوند. ورق های فابریک گالوانیزه ( ۲۰۰۰*۱۰۰۰ ) و ( ۲۵۰۰*۱۲۵۰ ) میلی متر تولید می شود.

کاربرد ورق گالوانیزه کرکره ای

 • استفاده در سقف پارکینگ
 • استفاده در منازل مسکونی و ساختمان ها
 • استفاده به عنوان پوشش سوله
 • استفاده به عنوان حصارکشی کارگاهی

مزایای ورق گالوانیزه کرکره ای

 1. دارای طول عمر زیاد
 2. هزینه کم آن برای تعمیرات و نگهداری
 3. دوام پوشش آن بسیار بالا است.
 4. دارای قابلیت بازرسی آسان
 5. عدم خوردگی و پوسیدگی پوشش گالوانیزه
 6. مقاومت و ایمنی بالای آن در برابر زلزله
 7. به دلیل طرح ها و رنگ ها زیبا در منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

معایب ورق گالوانیزه کرکره ای

سمی بودن گازها و بخارهای حاصل از جوشکاری رعایت استاندارهای لازم درحین جوشکاری الزامی می باشد. عملیات جوشکاری آن دارای پیچیدگی بسیاری می باشد. محدودیت برای تولید کننده برای ساخت عرض ورق گالوانیزه امکان رنگ پریدگی ورق آن وجود دارد.

وزن ورق گالوانیزه کرکره ای

وزن ورق گالوانیزه کرکره ای با طول ۱۰۰۰ میلی متر، عرض ۱۰۰۰ میلی متر، ضخامت ۰٫۳۰ میل، ۲۴۰۰ گرم می  باشد. وزن ورق گالوانیزه کرکره ای با طول ۱۰۰۰ میلی متر، عرض ۱۰۰۰ میلی متر، ضخامت ۰٫۴۰ میل، ۳۲۰۰ گرم می باشد. وزن ورق گالوانیزه کرکره ای با طول ۱۰۰۰ میلی متر، عرض ۱۰۰۰ میلی متر، ضخامت ۰٫۵۰ میل، ۴۰۰۰ گرم می باشد. از ورق های گالوانیزه کرکره ای معمولا در پوشش سقف از  ساندویچ پانل های سقفی استفاده می کنند.

شرکت ماموت

شرکت ماموت جزو شرکت های تولیدکننده ساندویچ پانل محسوب می شود و نوع مرغوب ساندویچ پانل می توان به ساندویچ پانل سرخانه ای ، ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری اشاره کرد.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
 • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

  شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر لیست قیمت