پروفیل ساندویچ پنل

پروفیل چیست

پروفیل مقطع ثابت با طول زیاد است و در مواردی نظیر ساختمان سازی و ماشین سازی کاربرد دارد. پروفیل ساندویچ پنل انواع مختلفی دارد که در زیر به توضیح آن می پردازیم.

انواع پروفیل

  • پروفیل های باز
  • پروفیل های بسته

پروفیل های باز: تسمه، تیرآهن، ناودانی، نبشی، میلگرد از انواع آن می باشد. پروفیل های بسته: قوطی و لوله از انواع آن می باشد.

کاربرد پروفیل

پروفیل های f شکل یا مربعی شامل دو قسمت پایه  و روکش هستند و بیشتر در مواردی نظیر ساخت در و پنجره ها کاربرد دارند. پروفیل های H شکل شامل دو قسمت کاور و بیس هستند و بیشتر برای اتصال پانل ها به صورت طولی به کار می روند. پروفیل های v شکل این پروفیل نیز مانند پروفیل های دیگر دارای پایه  و روکش هستند و شکل آن طوری است که دو لبه آن زاویه قائمه با یکدیگر می سازند.

موارد استفاده پروفیل

زمین های حصارکشی شده، نرده پیاده رو و خیابان، نرده کشی اطراف دیوارها، به عنوان نرده فلزی برای در و پنجره منازل از پروفیل های مربعی و مستطیلی در صنعت خودرو سازی از پروفیل های قوطی مربعی در ساخت پوشش سقف و پایه میز و صندلی استفاده می شود. استفاده از پروفیل به شکل z در سوله ها در روش نورد سرد پروفیل های نبشی و ناودانی تولید می شوند. از پروفیل ناودانی در ساخت کرکره های مغازه استفاده می شود. از پروفیل نبشی برای ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل براساس عایق استفاده شده در آن، ضخامت فشردگی و نوع ورق به کار رفته تغییر می کند.

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل توسط افرادی با مهارت بالا و متخصص انجام می شود به دلیل حساسیت بالای آن ممکن است خسارت مالی و جانی به بار بیاورد.

تحویل فوری ساندویچ پانل

شرکت ماموت با در دست داشتن بهترین امکانات در زمینه تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب سریع و آسان توانسته به عنوان بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه انتخاب شود. و از بهترین ساندویچ پانل های شرکت ماموت می توان به ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری اشاره کرد.

دسته مقالات ساندویچ پانل