مزایای ساندویچ پانل pir و pur در کشاورزی

هدف از نوشتن این مطلب بررسی و ارزیابی ساندویچ پانل PIR و PUR در کشاورزی است.

ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند. ساندویچ پانل PUR و PIR دو نمونه از منحصر به فرد ترین ساندویچ پانل های موجود در بازار هستند که با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شده است. ساندویچ پانل PUR و PIR، مصالحی پیش ساخته هستند که از مزیت های زیادی برخوردار هستند و کاربردهای ویژه ای دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با دو نمونه از ساندویچ پانل با نام ساندویچ پانل PIR و PUR که هر کدام ویژگیها و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند و کاربردی مخصوص دارند آشنا نماییم.

یکی از کاربردهای این دو نمونه از ساندویچ پانل استفاده در کشاورزی است لذا چناچه تمایل دارید از مزایای این دو نوع ساندویچ پانل در کشاورزی آگاه شوید می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

امروزه استفاده از ساندویچ پانل PUR  و PIR جهت ساخت مجتمع های کشت و صنعت بسیار رواج پیدا کرده است. علت این امر این است که هزینه ساخت و نگهداری سازه های کشاورزی با استفاده از این دو نوع ساندویچ پانل بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و سرعت ساخت را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. از طرفی دیگر طول عمر سازه های کشاورزی که با استفاده از این دو ساندویچ پانل پوشش داده میشوند بسیار بالا بوده و این نکته مثبتی برای این نوع ساندویچ پانل ها تلقی می شود چراکه مدت زمان طولانی می توانید از سازه های پوشش داده شده با این ساندویچ پانل بهره ببرید.

ویژگیهای مجتمع های کشت و صنعت

همانگونه که مطلع هستید در صورتی که می خواهید سازه ای برای نگهداری محصولات کشاورزی مانند انواع سبزیجات، میوه، سردخانه و مرکز کشت گیاه را دارید بایستی استانداردهای مشخصی را برای نگهداری این محصول رعایت نمایید. کشاورزی و زراعت در محیطی با شرایط اکولوژِیکی سخت صورت می گیرد و بایستی از مصالح و عایق های مناسب برای ساخت سازه های مربوط به کشاورزی استفاده شود.

ساندویچ پانل PIR و PUR جزء ساندویچ پانل هایی است که به عنوان عایق رطوبتی به شمار می روند. این نوع ساندویچ پانل ها مقاومت بالایی در برابر رشد و تکثیر حشرات، آتش، پوسیدگی و خوردگی دارد که موجب شده افرادی که تمایل به ساخت سازه و مجتمع های کشاورزی دارند از این نوع ساندویچ پانل ها برای پوشش دهی سازه های خود استفاده نمایند.عایق هایی که برای این نوع ساندویچ پانل ها استفاده شده است دارای ضخامت 20 تا 25 سانتی متر است که با استفاده از سه لایه با کیفیت ساخته شده است. در این مقاله قصد داریم به مزیت هایی که استفاده از ساندویچ پانل PUR وPIR برای کاربر به همراه خواهد داشت اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

5 مزیت استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR برای ساخت مجتمع های کشاورزی مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت. در این قسمت قصد داریم به 5 مزیت این دو نمونه ساندویچ پانل در سازه های کشاورزی بپردازیم.

  1. همانطور که می دانید دما و رطوبت دو عاملی هستند که در نگهداری محصولاتی مانند خیار، گوجه، سیب زمینی نقش بسیار مهمی ایفا می کند و در صورت عدم رعایت استانداردهای لازم در ساخت مجتمع های کشاورزی شاهد فاسد شدن محصولات خواهیم بود.ساندویچ پانل های PUR و PIR به دلیل اینکه عایق بسیار خوبی در برابر دما و رطوبت هستند و اکسیژن و برودت هوا را به خوبی کنترل خواهند کرد گزینه ی بسیار مناسبی برای ساخت مجتمع های کشاورزی خواهند بود.
  2. برای ساخت ساندویچ پانل PUR از اتصالات کاملا هوابندی شده استفاده می شود. در نتیجه برای نصب این نوع از ساندویچ پانل نیازی به اتصالات نخواهد بود و به تعمیرات خاصی در آینده احتیاج نیست.
  3. با توجه به اینکه برای ساخت ساندویچ پانل PIR از پلیمر پلی ایزوسیانات استفاده شده است این نوع از ساندویچ پانل ها  دارای خاصیت ضد اشتعال بسیار بالایی هستند و از گسترش آتش به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند.در نتیجه این نوع از ساندویچ پانل ها را در شرایط دمایی بالا می توان استفاده نمود.
  4. یکی از مزایایی که باعث شده این نوع از ساندویچ پانل ها مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرند وزن بسیار پایین ساندویچ پانل PIR و PUR است که باعث می شود بتوان آنها را به راحتی به مکان های دیگر جابه جا نمود.
  5. استفاده از این دو نمونه ساندویچ پانل در ساخت مجتمع های کشاورزی باعث می شود هزینه نهایی از نظر مصرف انرژی و ساخت به میزان چشمگیری کاهش پیدا نماید و این یکی از مزیت های این دو نوع ساندویچ پانل به شمار می رود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پانل و انواع دیگر ساندویچ پانل مانند ساندویچ پانل آلوزینک، ساندویچ پانل گالوانیزه؛ ساندویچ پانل کامپوزیت می توانید از طریق شماره تماسهای مربوط با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نموده و از آنها اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل