7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل

هدف از نوشتن این مطلب بررسی 7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها است.با ما همراه باشید. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این خصوص داشته باشید توصیه می‌کنیم مطلب 7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها را بخوانید.

نحوه صحیح انبار کردن ساندویچ پانل یکی از مهمترین مسائلی است که بایستی به آن توجه شود.زیرا در صورتی که نگهداری ساندویچ پانل ها به درستی انجام نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری به شما وارد نماید که گاهی اوقات جبران آنها غیرممکن می باشد.در این مقاله قصد داریم به بررسی اشتباهات رایج در انبار کردن این سازه های پیش ساخته بپردازیم  که در صورتی که قصد خرید این مصالح را دارید بهتر است با این نکات آشنا شوید. با استفاده از این نکات شما با نحوه صحیح نگهداری و انبار کردن پانل ها آشنا خواهید شد و می توانید تا حدود زیادی مانع از آسیب دیدگی به پانل ها شوید.

  1. به خاطر داشته باشید که قرار دادن ساندویچ پانل در معرض نور خورشید می تواند به این مصالح پیش ساخته آسیب جدی وارد نماید. دلیل این امر این است که نورخورشید باعث می شود نوار محافظ روی سطح فلز بچسبد و برداشتن آن می تواند به فلز روی پانل ها  آسیب جدی وارد نماید.
  2. بسته های ساندویچ پانل را نباید به صورت مستقیم بر روی زمین بگذارید. در صورتی که می خواهید ساندویچ پانل را در مکانی بگذارید بهتر است یک قطعه نرم زیر بسته ها قرار دهید. این امر باعث می شود سطح ساندویچ پانل کمی شیب دار شود و در صورت بارش برف یا باران آب بر روی آنها سرازیر شده و خارج شود. شیب دار بودن سطح ساندویچ پانل باعث می شود رطوبت و آب به داخل این سازه ها نفوذ نکند و این موضوع از پوسیدگی و خوردگی ساندویچ پانل به میزان قابل توجهی جلوگیری می نماید.
  3. نور خورشید اثر منفی دیگری بر روی این نوع سازه های پیش ساخته دارد. چناچه نور خورشید به صورت مستقیم بر روی ساندویچ پانل ها بتابد فوم به کار رفته در آنها به سرعت زرد شده و این موضوع باعث می شود این سازه ها دست دوم یا کهنه به نظر برسند و این در حالی است که پانل ها نو هستند.
  4. بهتر است ساندویچ پانل به ویژه آن دسته از پانل هایی که برای ساخت آنها از پشم سنگ استفاده شده است را در محیطی خشک نگه دارید. دلیل این موضوع این است که پشم سنگ بعد از مدت زمان مشخصی می تواند آب و رطوبت را به خود جذب نماید و این امر به تدریج می تواند به هسته میانی ساندویچ پانل تاثیر مخربی بگذارد.البته پشم سنگ دارای بازدارنده هایی در مقابل رطوبت است اما زمانی که مصالح ساخته شده با استفاده از این فوم مدت زمان زیادی در معرض رطوبت قرار گیرند می تواند تاثیر منفی بر روی ساختارساندویچ پانل بگذارد.
  5. یکی از نکاتی که در بحث نگهداری ساندویچ پانل اهمیت زیادی دارد این است که بسته های ساندویچ پانل ها نباید روی همدیگر قرار گیرند چراکه این امر به مرور زمان باعث سایئده شدن و آسیب دیدگی پانل ها می شود. حتی اگر بسته بندی آنها بسیار محکم است، انبار کردن تعداد زیادی پانل روی هم به تدریج باعث آسیب دیدن به آنها می شود.
  6. به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی پانل ها، انبار بایستی همیشه خشک باشد. این امر باعث می شود هوا به راحتی در داخل فضای انبار در جریان باشد و به این ترتیب از زنگ زدگی پانل ها به میزان زیادی جلوگیری می شود. در صورتی که سطح فلزی پانل ها دچار زنگ زدگی شد می توانید قسمت اکسید شده را از لبه پانل ها جدا نمایید.
  7. دقت داشته باشید که کف انبار بایستی به اندازه کافی مسطح باشد. در صورت صاف نبودن کف انبار احتمال خم شدن پانل ها وجود دارد. این امر باعث می شود ساندویچ پانل ها شکل اولیه خود را از دست بدهند و دچار دفرمگی شوند.

امیدواریم با استفاده از نکات ذکر شده بتوانید تا حدود زیادی مانع از آسیب های احتمالی به پانل ها شوید.

چناچه تمایل دارید در مورد سازه های پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل و انواع آن نظیر ساندویچ پانل گالوانیزه، ساندویچ پانل ضد حریق، ساندویچ پانل آلوزینک اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده ما بخش فروش ما در تماس بوده و از کارشناسان فنی ما در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل