کلمه دانسیته یکی از کلماتی است که احتمالا بارها در زمان خرید ساندویچ پانل از زبان شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل شنیده اید اما ممکن است بارها از خود پرسیده باشید دانسیته چیست و چه نقشی در کیفیت مصالحی مانند ساندویچ پانل دارد؟

دانیسته یا میزان فشردگی ساندویچ پانل یکی از موضوعاتی است که بهتر است قبل از خرید پانل در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید چراکه می تواند در کیفیت پانل و کاربردی که شما از این محصولات انتظار دارید تاثیر بسزایی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد مفهوم کلی دانسیته و اینکه دانسیته چه نقشی در کیفیت و کارایی ساندویچ پانل دارد اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانسیته در ساندویچ پانل به چه معناست؟

مفهوم دانسیته

به طور کلی اگر بخواهیم دانسیته را در یک نگاه کلی تعریف نماییم مقدار جرم موجود در واحد حجم دانسیته نامیده می شود. به طور تخصصی تر دانسیته، نسبتی معین از دو پارامتر جرم و حجم شی مورد نظر است. البته این کلمه با نام چگالی یا فشردگی هم در بین عموم مردم معروف می باشد. هر چه جسم وزن سنگین تری داشته باشد به این معنا است که چگالی بیشتری دارد. در مقابل وزن کمتر نشان دهنده ی دانسیته کمتر می باشد. امروزه یکی از معیارهایی که با استفاده از آن میزان مقاومت و دوام ساندویچ پانل را می سنجند، دانسیته مصالح است.

بنابراین چناچه میزان مقاومت و دوام مصالحی که برای ساخت سازه ها استفاده می کنید برای شما اهمیت بسزایی دارد به شما توصیه می کنیم هنگام خرید مصالحی مانند ساندویچ پانل میزان دانسیته مصالح را به دقت بررسی نمایید چراکه هر چه دانسیته این محصولات بیشتر باشید فشردگی آنها بیشتر است و سازه شما برای مدت طولانی استحکام خود را حفظ می کند.

دانسیته در ساندویچ پانل به چه معناست؟

چگالی یا فشردگی چه تاثیری در ضریب انتقال حرارت ساندویچ پانل دارد؟

میزان فشردگی فوم عایق ارتباط مستقیم با ضریب انتقال حرارت و ضریب انتقال صوت دارد. اما این رابطه معکوس است. هر چه دانسیته عایق میانی بیشتر باشد از لحاظ عایق گرمایی عملکرد بهتری خواهد داشت اما نمی تواند از ورود صدا به داخل سازه جلوگیری نماید. از طرفی دیگر هر چه میزان چگالی فوم پایین تر باشد صدا ها را به خوبی جذب خواهد کرد اما عایق گرمایی مناسبی نخواهد بود و انتقال حرارت بیشتر خواهد شد.

دانسیته ساندویچ پانل چه تاثیری در عملکرد ساندویچ پانل دارد؟

به طور کلی میزان مقاومت ساندویچ پانل در برابر حرارت، رطوبت و عوامل طبیعی بستگی به نوع فوم و میزان دانسیته ی آن دارد. به این معنی که هر چه دانسیته فوم در پانل ها بیشتر باشد استحکام و دوام محصول هم بیشتر می شود. در واقع این محصولات به دلیل اینکه نسبت  به سایر محصولات از چگالی بیشتری برخوردار هستند می توان از آنها به عنوان ساندویچ پانل دست دوم هم استفاده نمود و این به نفع کسانی است که می خواهند برای خرید این محصول هزینه کمتری صرف نمایند.

میزان دانسیته ساندویچ پانل چه تاثیری بر روی قیمت ساندویچ پانل دارد؟

به طور کلی نمی توان قیمت ثابتی برای ساندویچ پانل در نظر گرفت اما فاکتورهایی بسیار زیادی تعیین کننده قیمت نهایی این محصول هستند. از عواملی که بر قیمت این محصول تاثیر می گذارند می توان به نوع فوم، میزان دانسیته و ضخامت آن اشاره دارد. چناچه از مواد مرغوب تری برای تولید ساندویچ پانل استفاده شود استحکام این محصول بیشتر و به طبع قیمتی که برای این محصول هم باید بپردازید بیشتر می شود. لذا چناچه قصد دارید سازه ای با دوام بالاتری داشته باشید و سازه ی شما در مقابل حوادث غیر قابل پیش بینی مانند زلزله، طوفان و... استحکام بیشتری داشته باشد به شما پیشنهاد می کنیم از با کیفیت ترین نوع ساندویچ پانل ها استفاده نمایید.

با توجه به این موضوع که امروزه مسئله مقاوم سازی برای افراد فعال در عرصه ساختمان سازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ساندویچ پانل ها هم بهترین گزینه برای افزایش مقاومت ساختمان ها به شمار می روند، اکثریت افراد به دنبال تولید کنندگان و شرکت هایی معتبر هستند تا بتوانند محصولاتی با بهترین کیفیت خریداری نمایند.

شرکت ماموت یکی از شناخته شده ترین شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل است که سالهاست در زمینه تولید پانل و متعلقات مربوط به آن در حال فعالیت است و به دلیل ارائه بهترین محصولات با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت توانسته به یکی از معروف ترین شرکت های موجود در سطح ایران تبدیل شود.چناچه می خواهید در زمینه مواد استفاده شده در ساندویچ پانل، میزان دانسیته، ضخامت و قیمت ساندویچ پانل اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان با تجربه ما در ارتباط باشید و از آنها در این خصوص مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل