مهمترین معایب استفاده از ساندویچ پانل که باید از آن آگاهی داشته باشید

امروزه بسیاری از افراد به دنبال اینکه محصولات دست دوم از قیمت پایین تری برخوردار هستند به فکر خرید اجناس دست دوم هستند. در مورد ساندویچ پانل ها هم این امر صدق می کند و افراد زیادی در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند به فکر خرید ساندویچ پانل‌هایی دست دوم یا کارکرده هستند.یکی از مهمترین دلایلی که افراد به فکر استفاده از ساندویچ پانل دیواری دست دوم و یا پانل سقفی دست دوم هستند کاهش و صرفه جویی در هزینه ها است اما نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم این است که ساندویچ پانل هایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند کیفیت ساندویچ پانل نو را ندارد و احتمال اینکه آسیب ببینند بیشتر است.

به همین دلیل به آن دسته از افرادی که می خواهند دیوارهای سازه خود را با ساندویچ پانل پوشش دهند، ساندویچ پانل دیواری نو پیشنهاد می شود چراکه هم دارای کیفیت بالاتری است هم طول عمر و کیفیت سازه را به میزان قابل توجهی بالا می برد.

چرا ساندویچ پانل نو بهتر است؟

یکی از نکاتی که در مورد ساندویچ پانل اهمیت دارد این است که این نوع مصالح پیش ساخته با توجه به ابعاد و اندازه های مشخصی طراحی می شود و امکان استفاده از یک ساندویچ پانل دیواری با همان ابعاد در مکان های دیگر نیست و برای استفاده در مکان های دیگر بایستی ابعاد آن را تغییر دهید.نکته ی دیگری که در مورد ساندویچ پانل حائز اهمیت است این است که ممکن است در اثر جدا کردن ورق از فوم ساندویچ پانل آسیب ببیند.گفتنی است در صورتی که از ساندویچ پانل های با کیفیت برای پوشش دهی ساختمان استفاده نشود امکان آسیب دیدن ساندویچ پانل ها بیشتر است و عمر سازه ای که با ساندویچ پانل های بی کیفیت پوشش داده میشود در مقایسه با ساندویچ پانل های با کیفیت کمتر خواهد بود. در نتیجه شما مجبور خواهید بود در مدت زمان کمی نسبت به خرید ساندویچ پانل دیگری اقدام نمایید و این امر از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

درساندویچ پانل هایی که قبلا از آنها به منظور پوشش دهی سازه های ساختمانی استفاده شده است امکان اینکه فوم ساندویچ پانل از ورق جدا شود بسیار زیاد است و راهی برای برطرف کردن این مشکل وجود ندارد و در این صورت ساندویچ پانل دیگر قابل استفاده نخواهد بود.اگرچه ساندویچ پانل دست دوم دارای قیمت پایین تری است اما دوام و استحکام آنها بسیار کوتاه است و در صورتی که کیفیت عالی برای شما اهمیت دارد بهتر است برای اینکه سازه شما عمر طولانی تری داشته باشد از ساندویچ پانل نو استفاده نمایید. البته ساندویچ پانل های دیواری برای پوشاندن دیوارهای داخلی بیشتر استفاده می شود به دلیل اینکه در داخل سازه ها حرارت و رطوبت بسیار کم است و این مصالح پیش ساخته در معرض آلاینده های شیمایی موجود در هوا قرار نمی گیرند.

چناچه به فکر راه هایی برای کاهش هزینه های ناشی از ساخت و ساز هستید راه های بهتری وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید از ساندویچ پانل های نو که برای ساخت آنها از متریال بی کیفیت تری استفاده شده است و یا ضخامت ورق و فوم آنها کمتر یا دارای فوم هایی با دانسیته پایین تر هستند، استفاده نمایید. در صورتی که میخواهید سازه ای با دوام و کیفیت بسیار بالا داشته باشید بهتر است از ساندویچ پانل های نو اما با کیفیتی پایین تر استفاده نمایید.

از مواردی که در کاهش عمر سازه دست دوم تاثیرگذار هستند؟

نکات مختلفی بر روی کیفیت سازه ها تاثیر گذار هستند که از مهمترین آنها می توان به ضخامت ورق و فوم پانل، میزان سلامت ورق ساندویچ پانل و جنس ورق ساندویچ پانل و دانسیته ی عایق اشاره نمود.همانطور که می دانیم ساندویچ پانل در رنگ های متفاوتی قابل تولید است وخریداران ساندویچ پانل به رنگ و زیبایی ظاهری سازه اهمیت بسیار زیادی می دهند. نکته ای که اهمیت دارد این است که در مورد ساندویچ پانل دیواری شما قادر به انتخاب ساندویچ پانل مورد نظر خود نیستید و به دلیل اینکه ساندویچ پاتنل دیواری دست دوم از قیمت پایینتری برخوردار است شما قادر به انتخاب رنگ و ابعاد ساندویچ پانل خود نیستید و بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که ساندویچ پانل دیواری دست دوم دیگر ظاهر زیبایی اولیه خود را از دست داده اند و نباید ظاهری زیبا از ساندویچ پانل دیواری دست دوم انتظار داشته باشید.

دسته مقالات ساندویچ پانل