هدف از نوشتن این مطلب بررسی و ارزیابی موضوع ساندویچ پانل در آذربایجان شرقی است. در صورتی که تمایل دارید در مورد ساندویچ پانل در آذربایجان شرقی اطلاعاتی کسب نمایید توصیه میکنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ساندویچ پانل ماموت در استان آذربایجان شرقی:

در این استان نیز همچون سایر استان ها از ساندویچ پانل، دیوار های پیش ساخته، کانکس، سوله ها و دیگر محصولات با کیفیت ماموت استفاده می گردد برای مثال در اکثر شهرک های صنعتی استان از ساندویچ پانل سقفی و  ساندویچ پانل دیواری برا ی پوشش کارخانه ها استفاده می شود. در سال های اخیر استفاده از سازه های پیش ساخته و سازه هایی که با سرعت بالا ساخته می شوند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، در اصل اکثر سازه های از پیش ساخته بوسیله متریالی به نام ساندویچ پانل ساخته می شوند، ساندویچ پانل ها  متشکل از دو لایه ورق و ما بین آن فوم عایق هستند، که فوم مخصوص (پلی اورتان) به وسیله چند میکرون پرایمر با ورق های (گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم) تحتانی و فوقانی چسبندگی قطعی برقرار می کنند. فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد که به دلیل مزیت هایی که فوم پلی اورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پانل های استاندارد از فوم پلی یورتان استفاده و معمول گردیده است. افزایش استفاده از پانل در پروژه های ساختمانی باعث کاهش هزینه های ساخت و افزایش سرعت در ساخت گردد. ساندویچ پانل ماموت در استان آذربایجان شرقی

ساندویچ پانل ماموت در تبریز:

ساندویچ پانل در تبریز در انواع مختلف با توجه به اقلیم و کاربری مورد نظر قابل سفارش است. ساندویچ پانل سازه ای پیش ساخته بوده که به دلیل سرعت در نصب و اجرا از جایگاه والایی در صنعت ساخت و ساز برخوردار است. زیرا این سازه ها با توجه به سفارش مشتری در ضخامت، رنگ، طرح و اندازه های مختلف در کارخانه تولید و برای نصب به محل اعزام می‌شود.

موقعیت جغرافیایی استان آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی یکی از بزرگ تربن و پر جمعیت ترین استان های ناحیه شمال غربی ایران محسوب می شود. این استان به دلیل همسایگی با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از موقعیت منطقه ای خوبی برخوردارست.مرکز این استان ،تبریز است. از شهرهای مهم این استان می توان به: مرند، مراغه، میانه، ورزقان و اهر اشاره کرد. استان آذربایجان شرقی به لحاظ صادرات صنایع غیر نفتی رتبه اول را در کشور دارد. این استان امن ترین و کم جرم ترین استان ایران به شمار می رود . استان آذربایجان شرقی به دلیل تمرکز صنایع بزرگ تولیدی در شهر تبریز به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور محسوب می‌شود.البته این صنایع در شهر های :مرند، مراغه، میانه و جلفا نیز به وفور مشاهده می‌شوند.

تعداد کل کارگاه‌ های تولیدی این استان را می‌توان حدود ۴۳۰۰ کارگاه دانست، که حدود ۶ درصد از کل کارگاه‌های صنعتی کشور را شامل می‌شود. در استان آذربایجان شرقی ۴۳۴۱ کارگاه تولیدی فعالیت می‌کنند. که این تعداد شامل ۸۳۲ کارگاه صنعتی بوده که این استان از این لحاظ، ۵٫۹۹ درصد از کل کارگاه‌های صنعتی ایران را به خود اختصاص داده‌ است. در سال ۱۳۷۶ خورشیدی ارزش مواد تولیدی کارگاه‌های مذکور ۳۳۶۱٫۸ میلیارد ریال و ارزش سرمایه‌ گذاری‌ های انجام‌شده در آن‌ها ۲۴۵۱٫۳ میلیارد ریال بوده‌ است . تبریز با ۴۰۰ سال سابقه پایتختی ایران به عنوان:

 • شهر اولین ها
 • شهر بدون گدا
 • شهر زیرگذرها و روگذرها
 • امن ترین شهر کشور
 • مهد سرمایه گذاری ایران
 • دومین شهر صنعتی ایران
 • دومین شهر دانشگاهی ایران
 • دومین قطب علوم پزشکی

شناخته شده است. همچنین وجود شهرک های صنعتی در اطراف تبریز باعث رونق صنعت در استان گردیده است.

 • وجود کارخانه های عظیم تراکتورسازی
 • ماشین سازی
 • لیفتراک سازی
 • پمپ سازی ایران

این استان را به یکی از قطب های مهم صنعت کشور تبدیل کرده است .علاوه بر این صنایع ، وجود صنایع زیبای دستی در مرکز این استان نیز بسیار چشمگیر است. برای نمونه صنعت زیبای فرش بافی در استان و تبریز رونق فراوان یافته و عمده ترین صادرات غیر نفتی استان را صادرات فرش بخود اختصاص داده است. این صنعت زیبا که از ازمنه قدیم در این استان و شهر تبریز بعنوان یک هنر مطرح بوده است،اکنون با آمیخته شدن به صنعت ، به یک هنر جاودانه ملی بدل گردیده است .به نحوی که فرش استان به کشورهای پیشرفته ای همچون :آلمان، فرانسه، ایتالیا و انگلیس صادر می شود. معادن موجود در استان نیز باعث غنی سازی استان ازنظر وجود منابع عظیم خدادادی شده است که این منابع شامل:

 • وجود معدن مس سنگون در شهرستان اهر
 • وجود سنگهای سیمانی در شهرستان صوفیان

و تعداد دیگری از معادن که باعث توجه صنعت گران و زمین شناسان به این منطقه از کشور پهناورمان گردیده است.

صنایع اقتصادی در استان آذربایجان شرقی:

صنایع مختلفی از قبیل: صنایع شیمیایی، ماشین آلات، و مواد غذایی در آذربایجان فعال هستند.که به عنوان مثال می‌توان به اجرا بافندگی لایکو، بلبرینگ سازی ایران، پالایشگاه و صد ها شرکت دیگر اشاره کرد که در اکثر این شرکت‌ها از ساندویچ پانل باکیفیت ماموت به عنوان پوشش سقف و دیوار و کارخانه‌ها استفاده شده است. این استفاده از ساندویچ پانل و سازه‌ های آماده دیگر مانند:

روزبه روز درحال افزایش است. از این نوع سازه‌ های آماده در ساخت ساختمان‌ ها،کارخانه‌ها، سوله‌ها و بسیاری از صنایع کشور به دلیل وزن سبک،عایق حرارت در برابر سرما و گرما،عایق صدا،مقاومت در برابر مواد شیمیایی، قیمت مقرون به صرفه و عمر بالا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی هم در ساخت پروژه‌های بزرگ از کانکس‌ های آماده شرکت ماموت برای اسکان کارگران و مهندسین نیز استفاده می‌شود. این مورد در مکان‌هایی اتفاق می‌افتد، که امکان ساخت محل سکونت برای کارگران و یا مهندسین وجود ندارد از کانکس مسکونی استفاده می‌شود،یا نیاز به ساخت کارخانه وجود دارد،ولی ساخت این مورد به طول می‌انجامد ،بنابراین از کانکس‌ها استفاده می‌کنیم. شرکت ماموت و نمایندگان معتبرش در این استان نیز دارای نمونه‌ کار های بسیار بزرگ و عظیمی هستند، که نشان از نفوذ و کیفیت بالای محصولات این شرکت دارد. از جمله پروژه‌های انجام شده،توسط پیمانکاران نصب،و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری در این منطقه می‌توان به شرکت:

 • نوشابه سازی پپسی کولا
 • کوکاکولا
 • شرکت موکت تبریز
 • شرکت زمزم
 • انواع شرکت‌های داروسازی اشاره کرد.

از شهر های معروف این استان می توان به شهر های زیر اشاره کرد: تبریز ، مراغه ، مرند ، میانه ، اهر ، بناب ،سراب ، اذر شهر ، جلفا ، عجب شیر ، ملکان ، اسکو ، هشترود ، بستان اباد ، شبستر ، کلیبر ، هریس ، چاراویماق ، ورزقان ، هوراند ، بستان اباد ، خداآفرین برای مشاهده پروژه های ساندویچ پانل ماموت در سراسر کشور کلیک کنید.

نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت در آذربایجان شرقی:

ساندویچ پانل ماموت با روش کاملا مکانیزه تولید و با دقت بالایی به مشتری تحویل داده می‌شود ساندویچ پانل ماموت توسط تیم مشاورین ماموت با توجه به اقلیم و کاربری انتخاب و توسط تیم متخصص نصابان ماموت نصب شود تا با اطمینان از درستی عملیات و ساندویچ پانل، از کارخانه تا پایان کار مشتری با خیالی آسوده بتواند،از این سازه پیش ساخته بهره‌مند شود. در صورتی که انتخاب ساندویچ پانل بدون صلاح دید مشاورین ماموت انجام شود، مسئولیت مناسب بودن سازه برای کاربری و اقلیم با مشتری است.شرکت ماموت برای پخش ساندویچ پانل ماموت در شهرهای مختلف نمایندگی هایی دارد. در هر شهر حداقل یک نمایندگی از شرکت ماموت مستقر است،تا مشتری بتواند به صورت مستقیم و با سرعت عم بیشتری کار خود را پیش ببرد.

ساندویچ پانل ماموت تبریز به نسبت سایر شهر ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. زیرا این شهر با توجه بسیار به ایمنی و زیبایی ساختمان ها یکی از شهر های بزرگ در سفارش ساندویچ پانل در تبریز است. ساندویچ پانل در انواع مختلف دیواری و سقفی حدودا به یک میزان استفاده می‌شود.ساندویچ پانل ارزان و ساندویچ پانل دست دوم هر دو در شهر تبریز به راحتی از طریق ماموت قابل خریداری و سفارش است تا همه مشتریان با هر شرایط مالی بتوانند،این ساندویچ پانل های ماموت را تهیه کنند. نمایندگی شرکت ماموت در شهرستان های استان آذربایجان شرقی از جمله: ذرشهر، اسکو، اهر،  بستان‌آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب‌شیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، ورزقان، هریس، هشترود، هوراند نمایندگی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی سازه های پیش ساخته و قیمت این محصولات به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل سازان مراجعه فرمایید. با ما همراه باشید  

sandwich-panel-azarbayjan

امیداوارم از خواندن مقاله ساندویچ پانل در آذربایجان شرقی بهره کافی را برده باشید.
دسته استان, استان آذربایجان شرقیبرچسب ها , , ,