آشنایی با کانکس های مدرن

در این مقاله موضوع آشنایی با کانکس های مدرن مورد ارزیابی قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع آشنایی با کانکس های مدرن ما را در ادامه این مقاله همراهی نمایید.

معرفی کانکس

کانکس نوعی سازه قابل حمل است که در مکان هایی که محدودیت در ساخت و ساز وجود دارد ساخته می شوند.کانکس ها عمدتا به دو دسته چرخ دار و ثابت تقسیم می شوند. در نوع چرخ دار کانکس ها را به صورت مستمر می توان جابه جا نمود اما در نوع ثابت کانکس ها با قابلیت جابه جایی طراحی نشده اند و به صورت ثابت در مکان خاص قرار می گیرند. این نوع سازه های پیش ساخته مزایای فراوانی دارند. اسکلت و بدنه کانکس عمدتا از فلز تشکیل شده است و برای بدنه و سقف کانکس ها عمدتا از سازه های پیش ساخته ای به نام ساندویچ پانل استفاده می شود.

استفاده از کانکس های مدرن به ویژه کانکس هایی که برای ساخت آنها از مواد و متریال با کیفیت استفاده شده است دارای مزیت های زیادی هستند. در ادامه قصد داریم به بررسی و ارزیابی کانکس های مدرن بپردازیم. با ما همراه باشید.

سرعت بالا در ساخت

در حال حاضر بسیاری از افراد در تلاش هستند تا کارها را در سریعترین و کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند. کانکس سازه ای است که سرعت ساخت آن بیشتر از ساختمان های سنتی است. کانکس ها علاوه بر سرعت ساخت بسیار بالایی که دارند نسبت به ساختمان های سنتی کیفیت بیشتری هم دارند. بنابراین با ساخت کانکس سرعت و کیفیت را با هم خواهید داشت.

مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله

مصالح و متریالی که برای ساخت سازه های مانند کانکس استفاده می شود نسبت به ساختمان های قدیمی دارای وزن سبک تری هستند.این موضوع مقاومت این سازه ها را در برابر وقایعی طبیعی مانند زلزله یا سیل بالا می برد.با توجه به مصالح و متریالی که برای ساخت کانکس استفاده می شود، این نوع سازه های پیش ساخته مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش از خود نشان می دهد.

هزینه مناسب تولید

یکی از مزیت های کانکس این است که هزینه ساخت کانکس نسبت به ساختمان های سنتی قدیمی بسیار کمتر است. همچنین در مورد استفاده از مصالح هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و مشتری می تواند برای ساخت این نوع سازه های پیش ساخته هر نوع متریال یا مصالحی را انتخاب نماید.

بازسازی و مرمت آسان

یکی دیگر از مزیت های کانکس بازسازی و تعمیر بسیار راحت آنهاست. زمانی که قسمتی از کانکس آسیب می بیند به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را با قسمت های سالم جایگزین نمود. این کار هزینه های ناشی از ساخت و ساز را کاهش می دهد. این در حالی است که اگر ساختمان های قدیمی آسیب ببینند تعمیر و بازسازی آنها امکان پذیر نخواهد بود.

قابلیت جابه جایی

قابلیت جابه جایی و سیار بودن کانکس یکی از ویژگیهای منحصر به فرد آن است و چه چیزی بهتر از این است که سازه مورد نظر سیار باشد و هر جا که شما می روید با شما بیاید چراکه مواقعی است که شما قصد جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر دارید این امکان برای شما وجود دارد. این در حالی است که سایر ساختمان های سنتی فاقد چنین ویژگی هستند و امکان جابه جایی آنها وجود ندارد.

امکان فروش به دیگری

یکی از مزیت های قابل توجه سازه هایی مانند کانکس این است که بعد از اینکه از این نوع سازه های پیش ساخته استفاده کردید به راحتی می توانید آنها را به فروش برسانید و هزینه ای که بابت خرید این سازه ها صرف کرده اید مجددا به شما بازخواهد گشت.البته عمر و دوام کانکس به مواد و متریالی که برای ساخت آنها استفاده می شود و نحوه نگهداری فروشنده از این نوع سازه پیش ساخته بستگی دارد.

امنیت بالا

تمامی قطعات و اجزای کانکس ها با استفاده از دستگاههای بسیار پیشرفته ساخته و طبق استانداردهای لازم و زیر نظر مهندسان و معماران با تجربه اجرا می شوند. لذا می توان امنیت این سازه های پیش ساخته را به راحتی تضمین نمود و این یکی از مزیت هایی است که باعث شده این سازه ها طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد.

دوستدار محیط زیست

کانکس ها با استفاده از مواد و متریالی ساخته می شوند که مواد زائد کمتری تولید می کنند و این امر به حفاظت از محیط زیست کمک فراوانی می کند. در نتیجه استفاده از کانکس برای آن دسته از افرادی که دوستدار محیط زیست هستند گزینه مناسبی است.

مقاوم در برابر شرایط بد آب و هوایی

همانطور که می دانیم شرایط آب و هوایی در ایران متفاوت است.کانکس گزینه مناسبی است که به شما کمک می کند در هر نوع شرایط آب و هوایی بتوانید از این سازه استفاده نمایید و گرما، سرما و بارش برف و باران به این سازه هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند و همچنین باعث کند شدن روند کار شما نمی شود چراکه تمامی قطعات در کارخانه آماده شده و در محل مورد نظر نصب می شوند و در نتیجه سازه شما در سریعترین زمان ممکن نصب و اجرا می شوند.

نصب آسان

نصب کانکس نسبت به سازه های دیگر با سرعت بیشتری انجام می گیرد. این سازه برای آن دسته از افرادی که می خواهند در کوتاهترین زمان ممکن صاحب سازه ای مانند خانه شوند، بهترین انتخاب است. البته ابعاد این نوع سازه های پیش ساخته می تواند متفاوت باشد و اگر ابعاد کانکس کوچک باشد می توان درب کارخانه آنها را به صورت آماده شده تحویل گرفت و این امر مزیتی بزرگ برای این نوع سازه های پیش ساخته است که نمی توان این موضوع را نادیده گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کانکس اعم از کانکس تاشو، کانکس دو طبقه، کانکس LSF شما می توانید از طریق شماره تماسهای موجود در سایت با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

امیدوارم از خواندن مطلب آشنایی با کانکس های مدرن نهایت استفاده را برده باشید

دسته مقالات ساندویچ پانل