کانکس آتش نشانی

در این مطلب قصد داریم شما را با نوعی از کانکس ها به نام کانکس آتش نشانی آشنا نماییم.

کانکس ها، سازه های پیش ساخته ای هستند که با استفاده از مصالح مختلفی مانند ورق یا ساندویچ پانل ساخته می شوند که بسته به نوع کاربری که داریم نوع مصالح استفاده شده برای ساخت آنها متفاوت خواهد بود. کانکس ها به دلیل داشتن مزایای بسیار زیادی مانند وزن سبک، نصب سریع و راحت و صرفه جویی در زمان و هزینه ها امروزه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.همانطور که می دانیم آتش نشان ها امداد گرانی هستند که در زمینه اطفای حریق آموزش دیده اند و وظیفه ی خاموش کردن آتش سوزی های خطرناک و نجات افراد آسیب دیده را بر عهده دارند. این افراد برای اسکان خود نیاز به مکان های تجهیز شده دارند. کانکس آتش نشانی یکی از بهترین مکان هایی است که می توان برای اسکان آتش نشان ها استفاده نمود.

معرفی کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی نوعی کانکس است که به منظور اسکان آتش نشان ها در نظر گرفته شده است. مزیت اصلی این نوع از کانکس ها این است که بسیار سریعتر و راحت تر از سازه های سنتی نصب و مونتاژ می شوند. همچنین این نوع از کانکس ها هم به صورت ثابت و هم به صورت چرخ دار قابل طراحی هستند که در شرایط اضطرای به راحتی می توان آنها را جابه جا نمود. این نوع از کانکس ها را می توان با امکانات بی نظیری مانند سرویس بهداشتی، آبدارخانه و…. تولید نمود.

داخل این نوع از کانکس ها بخشی برای قرار گیری خودروی کوچک اطفای حریق طراحی شده است که این بخش از قسمت کوچکی تشکیل شده است که می توان تجهیزات مورد نیاز آتش نشان را در آنجا نگهداری نمود. بخش دیگر این سازه ها به اسکان موقت منشی و کسی که مسئولیت این کانکس را بر عهده دارد، اختصاص داده شده است. بخش دیگری هم در این سازه وجود دارد که مختص استراحت افرادی است که به عنوان آتش نشان فعالیت دارند. ماشین بزرگ آتش نشانی به دلیل ابعاد بزرگی که دارد در داخل سازه قرار نمیگیرد و در مکانی نزدیک به سازه نگهداری می شود.

محل نصب این نوع کانکس ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال این نوع کانکس ها نبایستی در خیابان های پرتراکم و خیابان های تنگ و باریک ساخته شوند چراکه از امینت کافی برخوردار نخواهند بود. این سازه ها بایستی در مکان های با امنیت بالا و خلوت قرار گیرند چرا که ترافیک یکی از عواملی است که موجب می شود آتش نشانان نتوانند به موقع در محل حضور پیدا کنند.

کانکس آتش نشانی

تجهیزات نصب شده در کانکس های آتش نشانی

  • شیلنگ های فشار قوی آب
  • موتور تولید برق
  • کپسول های آتش نشانی دارای حجم بالا
  • سنسورهای اعلام حریق
  • جعبه کمک های اولیه
  • سرویس بهداشتی مجهز به منبع آب
  • آبداخانه
  • عایق

مشخصات فنی کانکس آتش نشانی

برای بدنه این سازه مصالحی پیش ساخته به نام ساندویچ پانل با ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شاسی این نوع از کانکس ها ساخته شده از تیرآهن نمره 14 الی 18 و برای اسکلت این نوع از کانکس ها از پروفیل های سنگین 40*40، 60*40 و 80*40 استفاده شده است. ورق هایی که برای این سازه به کار رفته اند از نوع گالوانیزه بوده و برای عایق نمودن این سازه از فوم پلی استایرن نسوز استفاده شده است.

برای قسمت داخلی کانکس آتش نشانی از متریالی مانند پی وی سی یا ام دی اف استفاده شده است و برای قسمت کف این نوع کانکس ها از تخته های چند لایه ضد آب به ضخامت 15،16 و 18 میلی متر استفاده شده است که عایق مناسبی در برابر نفوذ رطوبت است.البته هر کدام از این متریال بسته به درخواست مشتری و اینکه برای چه مدت زمانی می خواهند از این نوع سازه استفاده نمایند، قابل تغییر می باشد. همچنین درب و پنجره این نوع از کانکس ها از جنس آلومینیوم یا UPVC می باشد که بسته به سلیقه مشتری قابلیت تغییر دارد.

قیمت کانکس آتش نشانی

همانند سایر سازه ها، برا یاین نوع کانکس نمی توان قیمت مشخصی در نظر گرفت و قیمت این نوع کانکس براساس فاکتورهای متفاوتی اعم از ابعاد و اندازه کانکس، نوع متریال بدنه، نوع عایق مصرفی و ضخامت آن، امکانات در نظر گرفته شده در آن و ثابت یا متحرک بودن آنها تعیین می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانکس آتش نشانی و محصولات مشابه آن اعم از ساندویچ پانل، ورق ها، فوم ها و انواع کانکس می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت وجود دارد با ما در تماس باشید و با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی کامل از نوع سازه های که می خواهید، از کارشناسان فروش ما در این زمینه اطلاعات کافی را دریافت نمایید.

دسته کانکس