همانطور که می دانیم امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی افراد زیادی به زندگی شهرنشینی روی آورده اند. با توجه به این موضوع که بهینه سازی ساختمان ها و جلوگیری از اتلاف انرژی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است بسیاری از افراد به جای استفاده از مصالح سنتی مانند بتن، سیمان و سایر محصولات که در برابر عوامل طبیعی مانند سرما، گرما و برف و باران مقاومت کافی ندارند و در مدت زمان کوتاهی دچار پوسیدگی و یا خوردگی خواهند شد از مصالح پرکاربرد دیگری مانند ساندویچ پانل استفاده می کنند چار که امنیت ساندویچ پانل در برابر دیگر مصالح ساختمانی بسیار بالا است..

اگر به خاطر داشته باشید در گذشته که افراد از مصالح سنتی برای ساخت ساختمان های خود استفاده می کردند علاوه بر اینکه سازه ها از امنیت کافی برخوردار نبودند پروژه ها هم با سرعت بسیار کمی قابل اجرا بودند. در حالی استفاده از مصالحی مانند ساندویچ پانل سرعت کار را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد و به همین دلیل بسیاری از افراد از ساندویچ پانل به عنوان یکی از جایگزین های مناسب برای سازه خود استفاده می کنند.

همچنین علاوه بر استحکام و دوام بسیار بالایی که پانل ها دارند، نصب و مونتاژ کردن آنها هم بسیار راحت تر از مصالح سنتی می باشد. از طرفی دیگر برای تولید ساندویچ پانل از عایق هایی مقاوم به صدا، حرارت و رطوبت استفاده شده است که علاوه بر اینکه می تواند از نفوذ صدا به مکان ها جلوگیری نماید در برابر حرارت هم مقاومت بسیار بالایی دارد و از رشد و تکثیر میکروب و قارچ ها در مکان های مختلف جلوگیری می نماید و این امر در دراز مدت مانع از پوسیدگی و یا خوردگی ساندویچ پانل ها خواهند شد.

امنیت ساندویچ پانل در برابر زلزله

با توجه به این موضوع که این روزها احتمال وقوع زلزله در هر لحظه وجود دارد، وزن ساختمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از معماران سعی بر این دارند تا سازه هایی با وزن بسیار سبک بسازند به این ترتیب در صورت وقوع زلزله خرابی کمتری به بار خواهد آمد و افراد کمتری آسیب خواهند دید. برای تولید پانل ها از مواد بسیار سبک استفاده شده است در نتیجه  این مصالح در مقایسه با مصالح دیگر از وزن بسیار کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل هم عملکرد بسیار خوبی را در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی مانند زلزله از خود نشان می دهند.

امنیت ساندویچ پانل چقدر است؟

ایمنی ساندویچ پانل در برابر آتش سوزی

ورق هایی مانند ورق آلوزینک، گالوانیزه و عایق پلی اورتان که برای ساخت ساندویچ پانل از آنها استفاده می شود غیر قابل اشتعال بوده و این نوع مصالح را در برابر آتش سوزی محافظت خواهد نمود و چناچه به هر دلیلی مکانی که با استفاده از پانل ها پوشش داده شده است دچار حریق و یا آتش سوزی شد خسارات چندانی به سازه شما وارد نخواهد شد چراکه مواد به کار رفته در ساندویچ پانل ها نسوز بوده و در مقایسه با مصالح دیگری که برای ساخت ساختمان از آنها استفاده می شود مقاومت بالاتری در برابر حریق دارد.

یکی از عمده ترین مزیت های استفاده از ساندویچ پانل ها که می توان به آن اشاره نمود این است که در صورتی که مصاحی مانند ساندویچ پانل دچار آتش سوزی هم شوند شعله های آتش را منتشر نخواهند کرد و بعد از مدت زمان معینی خود به خود خاموش خواهند شد و این امر باعث خواهد شد به سازه مورد نظر آسیب چندانی وارد نشود. همچنین در صورت تماس مستقیم آتش با این نوع از مصالح هیچ گونه دودی تولید نخواهد شد و این امر نیز یکی از دلایل برتری مصالح نوین مانند ساندویچ پانل به مصالح سنتی است.

امنیت ساندویچ پانل چقدر است؟

دسته مقالات ساندویچ پانل