استفاده از ساندویچ پانل در سوله

به انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری می گویند که برای ساخت و ساز پوشش انواع سوله به کار می رود.سوله به اسکلت یا سازه ای که در پوشش سقف کارخانه‌ها، مراکز ورزشی و … کاربرد دارد می گویند استفاده از ساندویچ پنل سوله در نوع سقفی و دیواری کاربرد بسیاری دارد.از این محصول برای پوشش سقف و دیوار سوله‌ها استفاده می کنند.ساندویچ پانل سوله نوعی از ساندویچ پانل که ورق استفاده شده در آن از نوع آلوزینک و فوم استفاده شده از نوع پلی اورتان می باشد. پوشش سوله با پانل ساندویچی شامل دو بخش می شود یکی پوشش بدنه سوله و دیگری پوشش سقف سوله می باشد در پوشش سوله از ساندویچ پانل سقفی و دیواری جهت پوشش سوله استفاده می شود.در پروژه های ساخت سوله از ساندویچ پنل با کیفیت مرغوب استفاده می شود. شرکت ماموت جزو شرکت های بزرگ در عرصه و تولید ساندویچ پانل محسوب می شود.

ساندویچ پانل در سوله

مزایای ساندویچ پانل در ساخت سوله:

 • سبکی دیوارهای ساخته شده
 • سرعت حمل و نقل و زود نصب و اجرا شدن ساندویچ پانل در ارتفاع
 • عایق در مقابل حرارت و برودت و رطوبت و صدا
 • نفوذ ناپذیری ساختمان در مقابل حشرات
 • افزایش عمر مفید سوله و دستگاههای تاسیساتی داخل آن
 • بازگشت سرمایه گذاری در ساخت سوله در کوتاه ترین زمان
 • دستیابی به فضای مفید به خاطر ضخامت کم پانل
 • وجود قشرهای بتونی در ساندویچ پنل سوله مقاومت آن را در برابر آتش سوزی و خطرات ناشی از آن بالا می برد.
 • امکان حمل و نقل ساندویچ پانل در مناطق صعب العبور جهت احداث ساختمان بدون نیاز به کارگران متخصص
 • عبور دادن لوله های آب و فاضلاب، برق و تلفن به داخل سوله از زیر پانل و نصب چهار چوب درب‌ها و کلاف فلزی پنجره و اجرای تاسیسات به طور کامل

باید اصول ساخت سوله به طور کامل رعایت شود و تمام مراحل اسکلت بندی و نصب پانل های سقف و پانل های دیوار به ترتیب انجام شود و تجهیزات داخلی سوله باید کامل نصب شود.

پوشش سوله

انواع پوشش سوله با ساندویچ پانل

پوشش دیواره سوله: نوع فوم به کار رفته در آن پلی اورتان به ضخامت (۲۵-۴) سانتی متر می باشد.پوشش سقف سوله: فوم به کار رفته در آن از نوع پلی اورتان به ضخامت (۲۵-۲) سانتی متر و در طرح هایی نظیر طرح سفال و شادولاین می‌باشد.پوشش سقف سوله با استفاده از ورق گالوانیزه: این پوشش به دلیل آن که از پشم شیشه در ساخت آن استفاده شده است باعث تجمع قارچ‌ها و حشرات موذی می شود و عایق مناسب ساندویچ پانل نمی باشد. فوم پانل ساندویچی با پوشش پلی اورتان در برابر اسیدها و بازها، در برابر قارچ‌ها و میکروب‌ها مقاوم می باشد.

ساندویچ پانل دیواری سوله

فوم استفاده شده در ساندویچ پانل دیواری سوله همانند پانل پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ می باشد.نام دیگر فوم پلی استایرن یونولیت نامیده می شود فوم ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده شده در سوله سبک تر از فوم پلی اورتان است و فوم پشم سنگ استفاده شده در پانل دیواری  خاصیت عایق بودن در برابر خوردگی و آتش سوزی را دارد.در ساخت سوله اندازه پانل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ورقی که در پنل سوله انتخاب می شود ضخامت آن باید دو رو باشد.از موارد استفاده ساندویچ پانل دیواری برای ساخت سوله‌هایی از قبیل کارگاه‌ها، استفاده در صنعت و معدن، استفاده در سالن های مرغداری، پرورش قارچ و گل و گیاه و استفاده در سوله‌های مسکن و شهرداری کاربرد دارد.

انواع سوله

فوم داخلی ساندویچ پانل دیواری سوله

از سه نوع عایق پلی استایرن ؛ پشم سنگ ، پلی اورتان که بیشتر استفاده می شود تشکیل می گردد. فوم پلی استایرن بسیار سبک است که به یونولیت هم خوانده می شود و به آسانی نصب می گردد از عایق پلی اورتان سبک تراست و عایق پلی اورتان و پشم سنگ ضد حریق است که همین خصوصیت آن را از بقیه عایق‌ها متمایز می کند.عایق فوم پلی اورتان: این عایق از مواد پلی یول و ایزوسیانورات تشکیل شده که یک ترکیب قوی و مهم است.بهتر است در ساخت سوله به انتخاب پانل ساندویچ پانل توجه کرد که باید به اندازه ضخامت ورق انتخابی و دو رو بودن که با یک رو بودن هزینه آن کمتر می شود و ضخامت عایق پلی اورتان رو نیز کم کرد.از  پانل دیواری سوله برای ساخت سوله برای صنایع شیلات و پرورش گل و گیاه ،سالن های ورزشی ، استخرهای سرپوشیده کارگاههای عمرانی و صنعت و معدن و سوله های گارگاهی، مسکن و شهرسازی، راه و ترابری استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز

این ساندویچ پانل دیواری دور صاف می باشد و مقاطع آن دارای شیار می باشد که به هم اتصال داده می شود در ساندویچ پانل اتاق تمیز این نوع بیشتر دیده می‌شود. مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی بوده و قابلیت جلو گیری از تجمع ویروسها و میکروب‌ها و قارچ‌ها را دارد.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

از این ساندویچ پانل بیشتر در ساخت سوله، آزمایشگاه و باشگاههای بدنسازی و….استفاده می‌گردد و دارای شیارهای مخفی می باشد.این ساندویچ پانل‌ها یک شیار دارند که به هم نصب می شود.ضد قارچ و باکتری و آلودگی های میکروبی هستند.مقاوم در برابر اشعه ماوراءبنفش هستند.قابل شستشو و مقاوم در برابر زلزله و ضد حریق و آتش سوزی می باشد.قابل شستشو است بسیار زیبا در نمای بیرونی و درونی و جلوه سازه بوده است.سبک و قابل حمل می باشد و نصب آسان دارد مقاوم در برابر حرارت و برودت است .مقاومت در برابر نور خورشید می باشد.ضد خش ، عایق صوتی ،عایق رطوبتی می باشد.

پوشش دیواری ساندویچ پانل گالوانیزه:

در پوشش دیواری ورق گالوانیزه از ورق گالوانیزه استفاده می شود که ورق آهن است که با روی پوشانده شده ساندویچ پانل گالوانیزه هزینه کمتری نسبت به انواع دیگر دارد. طول عمر بالایی داشته و در برابر عوامل و شرایط نامساعد محیطی و جوی از سازه محافظت می‌کند.

پوشش دیواری پانل آلوزینک:

دربرابر ورق های  فولادی  مقاومت بیشتری دارد و جنس ان روی و آلومینیوم است به ضخامت ۰٫۵ الی ۰٫۷ میلیمتر  در رنگ های متنوع  و از نوع سوپر استر کوره ای به ضخامت ۲ میکرون در قسمت بیرون و ۷ میکرون در رنگ پرایمر کورهای بسیار مناسب برای  ساخت سوله‌های صنعتی و کارگاهی می باشد عایق برودت و حرارت است در برابر خوردگی مناسب است .

پوشش دیواری ساندویچ پانل پلی استایرن:

این پوشش دیواری ساندویچ پانل که همان یونولیت از عایق پلی اورتان سبک تر است  به نوان عایق مناسبی برای گرما و برودت بخصوص الکتریسیته می‌باشد که به عنوان عایق سوله برای کارگاههای تولید نیرو برق بسیار مناسب است و تمام کارخانجات صنعتی از این نوع عایق برای ساخت و اجرای دیوارهای سوله استفاده می کنند و به محیط زیست آسیب نمی زند.وزن ساندویچ پانل دیواری در تولید پانل ۱۷ کیلوگرم بر مترمکعب  با کمینه و بیشینه ۳ می باشد.

ساندویچ پانل سقفی سوله:

پوشش سقف سوله در واقع به سقف شیبدار و با طراحی مهندسی شده فلزی گفته می‌شود که برای کارخانه‌ها، انبارها و کاربرد صنعتی استفاده می شود.سقف این سازه‌ها با توجه به نوع سازه آن کاملا متفاوت است اجرای سقف سوله شیروانی خرپا بصورت ساخت و نصب خرپا با بهترین و جدیدترین طرح های سقف شیبدار است.که از انواع ورق گالوانیزه و نما و لمبه و طرح سفال و پانل سقفی ساخته می شود و اجرای سقف شیبدار می باشد.در طراحی ساندویچ پانل سقفی سوله موقعیت سازه مورد نظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در ساندویچ پانل سقفی سوله رنگ دیوار مهم است. پوشش سقفی سوله از جنس ساندویچ پانل سقفی می باشد.در ساندویچ پانل سوله رنگ دیوارها برای انتخاب رنگ و نوع کاربری سوله که مربوط به چه نوع کاربری است.

 

ابعاد پوشش سقفی سوله

ابعاد در جنس های مختلف قابل تغییر و اجرا می باشد ضخامت و طول عرض در ساندویچ پنل سوله به شرح زیر است: در مدل شادولاین یا ذوزنقه نوع ورق مورد استفاده ساندویچ پانل از نوع ورق آلوزینک و ضخامت آن ۴ الی ۱۰ سانتی متر می باشد.
ضخامت ساندویچ پانل سقفی: ۵-۶-۸-۸٫۵-۱۰ سانتی متر عرض : ۱٫۰۸ (۷سانت اورلپ) مفید ۱٫۰۱ متر

طول:۱تا۱۳متر طبق درخواست مشتری

جنس سازه از ساندویچ پانل آلومینیوم و گالوانیزه می باشد، فوم داخلی آن فوم پلی اورتان با ضخامت ۳تا۲۰ سانتی متر می‌باشد و ظاهرا به صورت گام های ذوزنقه و شکل اورلپ امکان نفوذ آب وجود ندارد انواع آن دو طرف آلومینیوم ، دو طرف ورق گالوانیزه ،یک رو آلوزینک یک رو آلومینیوم ،پوشش شادولاین که دو طرف ورق گالوانیزه و عایق آن پلی استایرن ضخامت ۲۰ میلیمتر و عرض مفید ۱۰۰۰ میلیمتر می‌باشد.

استفاده از ساندویچ پانل در سوله

ساندویچ پانل سقف سوله در اجرا:

ازنظر اجرا در انواع مختلف باید دقیق اجرا شود و دقیق آب‌بندی شود تا به طور کامل قابل استفاده قرار بگیرد .در هر مدل از ساندویچ پانل سقف سوله چه ۳گام و ۵گام ذوزنقه و مدل طرح سفال در رنگهای بسیار زیبا با دیواره ای سوله می شود انتخاب رنگ آن به عهده سفارش دهنده می باشد ،که رنگ دیوار و سقف را با همان ترکیب کنند و به یک هارمونی رنگی زیبا برسد.

پوشش سقفی سوله از جنس سفال:

می توان در پوشش سقف سوله از ساندویچ پانل سقفی طرح سفال و یا از خود سفال استفاده کرد.از مشخصات فنی این سازه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: جنس ورق گالوانیزه ضخامت ورق لایه بیرونی ۰٫۵ میلی مترو ضخامت ورق لایه درونی ۰٫۵ میلی متر، عرض ورق ۱۰-۱۵، طول ورق بسته به نوع سازه دارد.

سفال دارای خصوصیات زیر است.

 • مقاومت در برابر آتش سوزی
 • عایق مناسب دربرابر نزولات آسمانی
 • مقاومت در برابر ورزش باد
 • دارای فرم ثابت و پایدار
 • عمر طولانی و دوام بسیار
 • حمل و نقل راحت

ساندویچ پانل سقفی سوله

موارد استفاده ساندویچ پانل سقفی سوله:

 • در سوله‌های ورزشی
 •  سوله‌های صنعتی کارگاهی
 • پروژه ای عمرانی و سد سازی
 • پروژه های معدن و مترو شهری
 •  کارخانه‌ها و سیلوها
 • ساخت سوله‌های کاشت گل و گیاه
 • ساختمانهای پیش ساخته ویلایی
 • آشیانه هواپیما در فرودگاه

 

مزایای پوشش سوله با ساندویچ پانل

 • مقاوم در برابر حرارت، برودت و حریق
 • وزن سازه ساندویچ پانل سقفی بسیار سبک می باشد.
 • در برابر صدمات ناشی از زلزله بسیار مقاوم می باشد.
 • مقاوم در برابر خوردگی ، پوسیدگی و رطوبت بسیار زیاد ( زمانی که سازه‌ها در شرایط جوی بد قرار بگیرد که قابل تعمیر می باشد.)
 • سهولت در  نصب و قابلیت اینکه چند بار این سقف استفاده شود در زمان تغییر مکان و جابجایی
 • قیمت تمام شده ( کاهش هزینه تمام شده ، هزینه کل پروژه را پایین می آورد.)
 • سازگار با محیط زیست مواد شیمیایی و آلاینده‌ها مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.
 • رنگ ساندویچ پانل انتخاب شده در سوله باید مطابق با رنگ دلخواه مشتری صورت گیرد.

شرکت ماموت:

شرکت ماموت از بزرگترین تولیدکنندگان ساندویچ پانل محسوب می شود و می توان گفت شرکت ماموت در تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب ساندویچ پنل در رده اول در بین شرکت های دیگر قرار گرفته است.ماموت با تولید ساندویچ پانل سوله با کیفیت مطلوب از پیشگامان عرصه تولید ساندویچ پانل در خاورمیانه محسوب می شود.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر از ساندویچ پانل سقفی به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید.

از همراهی شما سپاسگزاریم

 ساندویچ پانل در سوله

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , ,

2 نظر ثبت شده برای “پوشش سوله با ساندویچ پانل

 1. سلام آیا در صورت خرید ساندویچ پانل از مجموعه ماموت، طراحی و اجرای سوله را نیز انجام می‌دهید؟

 2. سلام و درود خدمت شما
  خیر مجموعه ماموت فعالیتی در زمینه طراحی و نصب ساندویچ پانل ندارد. برای آشنایی با نصابان معتبر ساندویچ پانل ماموت به صفحه مربوطه در وبسایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *