ساندویچ پانل در کردستان

در مطلب فوق اطلاعاتی مفید در خصوص تولیدکنندگان ساندویچ پانل و کناف در استان کردستان – سنندج  در اختیار کاربران علاقمند به ساندویچ پانل قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر در زمینه تولیدکنندگان ساندویچ پانل و کناف در استان کردستان – سنندج مطلب زیر را مطالعه نمایید.

ساندویچ پانل ماموت در استان کردستان:

ساندویچ پانل در سنندج به دلایل بسیار که در ادامه خواهیم گفت،در این شهر بخصوص در شهرک های صنعتی این شهر بسیار استفاده می‌ شود این سازه نوعی سازه آماده محسوب می شود که از این سازه‌ها می‌توان در ساخت ساختمان‌ها و سوله‌ها و کارخانه‌ها استفاده کرد. به صورتی که هزینه و زمان ساخت را بسیار کاهش می ‌دهد و بهره ‌وری بیشتری نسبت به سازه های سنتی دارد.

ساندویچ پانل بیشتر از همه در ساختمان های صنعتی کاربرد دارد. زیرا در ساختمان ها و اماکن صنعتی نیاز است،تا برای حفظ محصولات و مواد اولیه از بسیاری از عوامل مانند:رطوبت، ورود حشرات، آتش، باران تمهیداتی اعمال گردد.

همچنین در ساختمان هایی که با مواد شیمیایی سر و کار دارند مانند لابراتوارهای داروسازی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های تحقیقاتی که میزان آلاینده های موجود در هوا از اهمیت زیادی برخوردار است، وجود ساندویچ پانل یکی از ارکان اصلی حفظ استانداردهای لازم یک صنعت است. ساندویچ پانل های بسیاری در این امر کمک خواهند کرد.

به عنوان مثال ساندویچ پانل اتاق تمیز برای حفظ استانداردهای اماکن صنعتی که در آن ها ورود آلاینده ها از اهمیت خاصی برخوردار است مهم است.

و یا ساندویچ پانل های:

 • پلی اورتان
 • پشم سنگ
 • پشم شیشه

به عنوان ساندویچ پانل های نسوز و دیر سوز بسیار کاربرد دارند. یا ساندویچ پانل XPS بسیار نازک و در عین حال با دوام است .و به عنوان عایق حرارت، ساندویچ پانل بسیار مناسبی در است.ساندویچ پانل شفاف در سنندج بیشتر در ساخت گلخانه ها استفاده می‌شود. تا با عبور نور از خود باعث زیباسازی و تغذیه گل ها نیز شوند و یا ساندویچ پانل طرح چوب به دلیل اینکه شکیل است،در ساختمان های تجاری و اداری در سنندج استفاده می‌شود. بسیاری از انواع ساندویچ پانل در شهر سنندج استفاده نمی‌شوند. زیرا در این شهر همانطور که گفته شد،بیشترین توجه بر روی ساختمان ها صنعتی است که در این ساختمان ها تمرکز بر روی موارد خاصی است، که برای استاندارد سازی ساختمان لازم است.

مزایای کلی ساندویچ پانل:

 • مقاوم در برابر عوامل شیمیایی مانند اسید های آلی و معدنی
 • مقاومت بسیار زیاد در برابر ضربه ( تا ۲۵۰ برابر شیشه)
 • عایق صوتی و حرارتی مناسب و وزن سبک
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • اشتعال ناپذیری
 • تنوع رنگ

ساندویچ پانل ماموت تنوع زیادی در طرح و رنگ داشته و در برابر صدماتی چون: ضربه، شکستگی، خوردگی مقاوم است در این صورت اکسید زنگ آهن روی آن تاثیر نخواهد داشت.ساندویچ پانل های ماموت ضد زنگ بوده و در هر صورت اکسید زنگ به لایه های بیرونی ساندویچ پانل ها نفوذ نمی ‌کنند همه ساندویچ پانل های ماموت قابل شستشو هستند به جز ساندویچ پانل آلومینیوم زیرا لایه های بیرونی در صورت آلوزینک و گالوانیزه بودن قابل شستشو  و دور کار نیز فلاشینگ می شود و پوشانده شده است و ساندویچ پانل آلومینیوم نیز قابل شستشو است اما به دلیل اینکه لکه های آب روی آن می ‌ماند،جلوه جالبی ندارد این ساندویچ پانل شسته شود.

در مرکز این استان صنایع بسیاری در حال ساخت و راه اندازی هستند. این شرکت امکان ساخت ساندویچ پانل و دیوار پیش‌ساخته و کانکس‌های باکیفیت با بهترین مواد اولیه موجود در بازار و با قیمت مناسب را دارد. افرادی که در این شرکت کار می‌کنند دارای چندین سال تجربه و بسیار آموزش دیده هستند.

باید بیان کرد محصولات مختلف مجتمع صنعتی ماموت در پروژه های مختلف کاربرد فراوان دارند از جمله این محصولات می توان به ورق نور گیر سقف اشاره داشت که در پوشش استخر استادیوم و مکان های ورزشی، پوشش کیوسک های تلفن و خودپرداز ها ،تامین نور برای ورودی مترو و ایستگاه های اتوبوس، پوشش پل های عابر پیاده، پوشش گلخانه ها، نورگیر مراکز تجاری ، فروشگاه ها و منازل مسکونی قابل استفاده است .

نورگیر سقف سازه ای قوسی شکل و یا شیب دار که معمولا پوشش روی آن از ورق پلی کربنات تخت و چند جداره است و جهت پوشش سقف حیاط خلوت ، نورگیر سوله و یا گلخانه استفاده می شود. این ورق در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و به دلیل لایه ۶۰ و ۸۰ میکرونی uv در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است چند جداره بودن این ورق ها باعث به وجود آمدن خاصیت عایق حرارتی و صوتی می شود. ورق های چند جداره پلی کربنات در عین ساختار محکم فیزیکی قوس پذیری قابل توجه ای هم دارند بنابراین می توانند جزء بهترین سازه ها در صنعت ساختمان باشند. این سازه در ابعاد مختلف قابل ارایه و ساخت است .

موقعیت جغرافیایی استان کردستان:

استان کردستان یکی از استان‌های ایران به مرکزیت شهر سنندج است که در غرب کشور واقع شده‌ است. استان کردستان با کشور عراق ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد.استان کردستان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰ دارای ۱۰شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶دهستان و ۱۶۹۷۷آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه بوده‌ است.

شهرستان‌های این استان عبارتند از: بانه،، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز، سنندج، قروه، کامیاران ومریوان.

عسل از مهم ترین تولیدات کشاورزان کردستان به شمار می رود. استان کردستان به سبب پیشینه تاریخی طویل خود که در اعماق ایران زمین ریشه دوانده و نیز به علت گستره زیبای جغرافیایی همانند نگینی در پهنای ایران زمین می درخشد .

و حائز جاذبه های تاریخی فرهنگی و طبیعی است. استان کردستان به لحاظ دارا بودن پتانسیل های خوب از جمله آب و خاک و معادن می تواند در زمینه تولیدات صنعتی رشد و توسعه یابد .استان دارای ذخایر قابل توجه مواد معدنی است و سنگ های تزئینی با تنوع  فراوان در رنگ ، شاخص ترین ماده معدنی منطقه است .در حال حاضر استان دارای ۱۳۸ معدن فعال با بیش از ۸٫۴ میلیون تن استخراج سالیانه و اشتغال زایی ۱۳۵۰ نفر است.استان کردستان علی رغم ذخایر مواد معدنی و شرایط اقلیمی جزو استان های توسعه نیافته صنعتی است .و صنعت استان در کل کشور رتبه ۲۶ را دارا است.

استان کردستان به دلیل :

 • مجاورت با مرز مشترک ۲۳۰ کیلومتری با کشور عراق
 • وجود مشابهت های قومی
 • فرهنگی
 • ارتباط خویشاوندی بین شهروندان دو کشور
 •  قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی جنوب و شمال غرب کشور

دارای ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای است .همچنین وجود ۳ بازارچه فعال مرزی در شهرهای بانه ، مریوان و سقز ، وجود ۱۳ تعاونی مرزنشین با حدود ۲۸۰ هزار نفر جمعیت ، وجود بانک های تجاری با قابلیت عملیات تجاری بین المللی ، وجود مؤسسات بیمه ای و شبکه بازارهای محلی و فرا منطقه ای پتانسیل بالایی را جهت صادرات و واردات کالا دارا می باشد. سهم استان کردستان از صنعت کشور حدودا ۱% و از لحاظ جایگاه همواره با ۳استان آخر کشور در حال رقابت است.

از جمله دلایل توسعه نیافتگی صنعت استان کردستان می توان به ضعف فرهنگ صنعتی ، فقر اقتصادی منطقه، بی توجهی رژیم گذشته به منطقه،تبعات ۸ سال جنگ تحمیلی، عدم وجود زیر بناها و زیر ساخت های مناسب و کافی نبودن مشوق های صنعتی و معدنی برای مناطق غیر برخوردار همچون کردستان اشاره کرد. اکثر واحدهای صنعتی استان نیز از عدم تأمین نقدینگی، عدم مدیریت صحیح در بنگاه و اختلاف شرکا، فرسودگی ماشین آلات و بروز نبودن تکنولوژی که به تبع آن، عدم کیفیت را در بر دارد رنج می برند.

نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت در کردستان:

شرکت ماموت در این استان نیز همانند دیگر استان ها دارای نمایندگان معتبر است که با انجام دادن پروژه های بزرگ ساندویچ پانل در این استان توانسته است بخش بزرگی از بازار این استان را نیز از آن خود کند.

این شرکت امکان ساخت ساندویچ پانل و دیوار پیش‌ساخته و کانکس ‌های باکیفیت با بهترین مواد اولیه موجود در بازار و با قیمت مناسب را دارا می باشد. افرادی که در این شرکت کار می‌کنند دارای چندین سال تجربه و بسیار اموزش دیده هستند.

ساندویچ پانل در کردستان ایران را از نمایندگی های ماموت در این استان می توان تهیه کرد.باید توجه داشته باشید که شرکت ماموت در همه شهرهای کشور ایران نمایندگی داشته و به بسیاری از کشورهای خاورمیانه ساندویچ پانل را صادر می کند

برای انتخاب ساندویچ پانل ماموت از زوایای مختلف می توان آن را با دیگر ساندویچ پانل ها و مصالح ساختمانی مقایسه کرد .

که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.به طور مثال :ساندویچ پانل ماموت در کردستان دارای مرحله بازرسی ساندویچ پانل است که در این مرحله پس از نصب با بررسی ساندویچ پانل مشکلات احتمالی را بررسی می کنند و پس از اطمینان از سلامت محصول آن را تحویل مشتری می‌دهند. ساندویچ پانل ها به صورت نسوز و دیر سوز به بازار عرضه می شوند مقاوم در برابر باد و باران،حرارت و رطوبت و عایق صوت،حرارت،رطوبت،سرما و گرما هستند.

برای مشاهده پروژه های ساندویچ پانل ماموت در سراسر کشور اینجا کلیک کنید.

نمایندگی شرکت ماموت در شهرستان های استان کردستان :

سنندج، سقز، قروه، مریوان، بیجار، کامیاران، بانه، دیواندره، سروآباد و دهگلان

جهت کسب اطلاعات جامع تر از قیمت و نحوه تهیه این محصولات به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل سازان مراجعه فرمایید.

امیدواریم استفاده لازم و لذت کافی را از خواندن این مطالب برده باشید

امیدوارم مطلب تولیدکنندگان ساندویچ پانل و کناف در استان کردستان – سنندج برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاسگذاریم.

دسته استان