کمپ پیش ساخته پانلی

در مقالات قبل در مورد کانکس و انواع مختلف آن توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم در مورد نوعی کانکس به نام کمپ پیش ساخته پانلی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

کمپ پیش ساخته پانلی Panel Prefabricated camp

این نوع کمپ ها نوعی بنای بزرگ هستند که به صورت یک طبقه با سقف شیب دار به منظور اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته می شوند و در برخی از موارد به عنوان خوابگاه نیز می توان از آنها استفاده نمود. کمپ های پانلی به ساختمان پیش ساخته نیز معروف می باشند.این کمپ های مخصوص در ابعاد بزرگتری از کانکس قابل تولید هستند و به همین خاطر هم مورد محبوبیت بسیاری از پیمانکاران و کارفرمایان قرار گرفته اند چراکه در پروژه های بزرگ استقاده از تعداد زیادی کانکس هزینه زیادی به همراه دارد و مقرون به صرفه نیست

دیواره و بدنه این نوع از کمپ ها با توجه به این موضوع که در شرایط آب و هوایی مختلف قرار می گیرند، از ساندویچ پانل و عایق هایی مانند پلی یورتان و پلی استایرن است. در نتیجه چناچه در معرض بارش شدید برف، باران، رطوبت و… قرار گیرد هیچ گونه آسیبی به انها وارد نخواهد شد. در مواردی برای افزایش استحکام کمپ های پانلی از ترکیب دو یا چند عایق به همراه سیمان استفاده می کنند که در کیفیت سازه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دلیل استفاده از کمپ پیش ساخته پانلی

از این نوع کمپ ها عمدتا در مکانهایی دورافتاده و صعب العبور که به دور از هر گونه امکاناتی هستند و انتقال مصالح به آنجا کاری دشوار است وهمچنین تامین نیروی کار برای ساخت بناهای ساختمانی امری دشوار است،استفاده میکنند.این نوع از کمپ ها به دلیل مصالحی که در ساخت آنها استفاده شده است در برابر شرایط اقیلمی متفاوت مانند آب و هوای گرم، سرد و در مناطقی مانند کوهستان مقاومت بسیار بالایی دارند و احتمال پوسیده و یا خورده شدن آنها بسیار کم است.

نحوه ساخت کمپ پیش ساخته پانلی

این نوع از سازه ها به دو طریق ساخته می شوند اما نکته ای که از اهمیت خاصی برخوردار است این است که قبل از ساخت این سازه بایستی اطلاعاتی جامع و کامل در مورد محل مورد نظر و شرایط آب و هوایی آنجا داشته باشیم تا بتوانیم سازه ای متناسب با شرایط آب و هوایی متفاوت داشته باشیم.

معمولا برای اجرای این نوع سازه ها اطلاعاتی مانند محل اجرا و شرایط اقلیمی، ابعاد مورد نظر و تعداد پرسنل در اختیار شرکت سازنده قرار می گیرد.در مرحله بعدی نوع و ضخامت متریال براساس شرایط آب و هوایی تعیین و نقشه اجرایی آن توسط مهندسان ترسیم می شود. بعد از انجام زیرسازی و بستر مناسب برای قرار گیری سازه ها اقدامات لازم برای حفر چاه فاضلاب صورت می گیرد.سپس پانل ها و متریال به محل مورد نظر انتقال داده می شود و نسبت به نصب و مونتاژ قطعات و متریال اقدام می شود.

در آخرین مرحله تاسیساتی از قیبل لوله کشی، سیستم سرمایشی و گرمایشی و نصب شیرآلات انجام می گیرد. یکی از نکات مثبتی که در مورد این کمپ ها می توان اشاره کرد این است که با وجود بزرگ بودن سازه قابلیت جابه جایی آنها به راحتی وجود دارد.

یکی از پرکاربردترین روشهایی که برای ساخت این سازه ها به کار می رود، نوع جوشی است. در این روش قطعات اسکلت به صورت جوشی به یکدیگر متصل می شوند.ساخت سازه با استفاده از این روش برای خریدار هزینه کمتری را به همراه دارد و از نظر اقتصادی به نفع خریدار می باشد.

یکی از روشهای دیگری که برای ساخت این نوع کمپ ها به کار می رود، نوع پیچ و مهره ای آن می باشد. در این روش استراکچر سازه به  صورت جوینت به همدیگر متصل می شوند.در این روش از پروفیل های مخصوصی برای انصال قطعات استفاده می شود. این روش برای مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به باز و بسته شدن مجدد دارند.

کمپ پیش ساخته پانلی

مزایای استفاده از کمپ پیش ساخته پانلی

از مزایای این نوع از سازه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دارای عایق بندی بسیار خوب با مقاومت بسیار بالا در برابر سرما، گرما و رطوبت
 • دارای قیمتی ارزان و هزینه نگهداری پایین در مقایسه با مصالح ساختمانی
 • وزن بسیار سبک و قابلیت حمل و جابه جایی بسیار آسان و استفاده از آنها در مکانی دیگر
 • سرعت نصب و مونتاژ بسیار بالا و بهره برداری سریع
 • یکی از مزیت های این کنوع انکس ها این است که هیچ گونه نخاله یا ضایعاتی ندارد.
 • قابلیت تغییر در نقشه داخلی آن ها
 • نصب این نوع سازه ها در هر نوع شرایط آب و هوایی امکان پذیر است
 • همچنین امکان شست وشوی این سازه ها بدون اینکه هیچ گونه آسیبی ببینند، نیز وجود دارد.

موارد مصرف کمپ پیش ساخته پانلی

 • کمپ های پیش ساخته پانلی کاربری های متعددی دارند. برخی از کاربردهای این سازه ها عبارتند از
 • ساختمان تجهیز کارگاه ها
 • ساختمان های اسکان ضروری
 • استفاده از این نوع مکان ها در زمان وقوع بحران هایی مانند زلزله
 • کمپ های نظامی
 • ساختتمان های جاده ای و مجتمع های رفاهی و پایگاه های امداد جاده ای
 • در روستاها به عنوان ساختمان مدرسه، مراکز مخابراتی و خانه های بهداشت می توان از این سازه ها استفاده کرد.

کمپ پیش ساخته پانلی

دمونتاژ کمپ پیش ساخته پانلی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کمپ های پیش ساخته پانلی خاصیت دمونتاژ کردن آنهاست. بسیاری از افراد بعد از تمام شده ی پروژه ی خود قصد جابه جایی این سازه ها به مکانی دیگر را دارند. در این صورت میتوانند با شرکتی که این سازه را برای آنها اجرا کرده است تماس برقرار نمایند. کارشناسان فنی میتوانند در کمترین زمان ممکن  این سازه ها را به مکان دلخواه شما انتقال دهند

قیمت ساخت کمپ پیش ساخته پانلی

برای اسن نوع از سازه نمی توان قیمت ثابت و مشخصی نمی توان ارائه داد. فاکتورهای متفاوتی نظیر فونداسیون و پی ریزی سازه، نوع پانل مورد استفاده، زمان محل اجرا و متراژ مورد نظر در تعیین قیمت نهاییاین نوع سازه ها نقش اساسی دارند.

لذا چناچه می خواهید از قیمت کمپ های پیش ساخته پانلی آگاهی بیشتری کسب نمایید، می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با بخش فروش ما ارتباط برقرار نمایید و با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی نظیر مصالحی که می خواهید برای ساخت این سازه استفاده شود و ابعاد مورد نظر خود، از کارشناسان فروش، قیمت دقیق کمپ های پیش ساخته پانلی را دریافت نمایید.

همچنین جهت آشنایی با انواع دیگر کانکس مانند کانکس تاشو، کانکس دوطبقه، کانکس دست دوم می‌توانید مطالب مربوط به آنها را در سایت ما مطالعه نمایید.

دسته کانکس