امروز در این مقاله قصد داریم تا کاربرد ساندویچ پانل را در ساخت مرغداری را برای شما ذکر کنیم. پانل ها کاربرد فراوانی دارند از آن ها در ساخت کانکس ها، سوله ها، دیواره های ساختمان های پیش ساخته، مرغداری ها و … مورد استفاده  قرار می گیرند اما ما امروز می خواهیم کاربرد  آنها  را درساخت مرغداری ها بیان کنیم و علت استفاده از پنل های ساندویچی در ساخت مرغداری  را برای شما بیان کنیم پس با ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

مرغداری باید چگونه باشد؟

مرغداری ها باید از لحاظ بهداشتی  ایمن باشند، آن ها باید در منطقه ای ساخته شوند که از لحاظ آب و هوایی مناسب باشد و  در جایی ساخته شوند که امکان رفت و آمد برای ماشین های دارای اتاق حمل بار و ساندویچ پانل  راحت باشد. باید با طراحی درست و استفاده درست از فضا امنیت طیور را تضمین کرد. ÷مرغداری باید به گونه ای باشد که امکانات رفاهی مانند برق، آب، و امکانات گرمایشی و سرمایشی و هر چه که برای نگهداشتن طیور نیاز باشد را دارا باشد.

از چه نوع ساندویچ پانلی برای ساخت مرغداری ها استفاده می شود؟

ساندویچ پانل ها در انواع مختلفی ساخته می شوند آن ها در دیواره و سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند ، پانل ها به گونه ای ساخته می شوند که امکان برش آنها راحت می باشد و تا حد امکان باعث صرفه جویی در هزیینه می شود ، نوع ورق استفاده شده در ساندویچ پانل های  مرغداری از جنس گالوانیزه می باشد.از ویژگی های  پانل مرغداری می‌توان به طول آنها اشاره کرد در اندازه بین ۵۰ تا ۱۲۰ متر و عرض بین ۱۰ تا ۱۵ متر تعیین می شود. ارتفاع نیز در این سازه ها بین ۲٫۳ مترتا ۳٫۵ متر تغییر می ‌کند. آن ها با توجه به درخواست مشتری و نوع کاربرد در انواع مختلف سقفی و دیواری عرضه می شوند ،یکی از ویژگی های مهم پانل های ساندویچی این است که از آنها در تمام قسمت های مرغداری استفاده کرد و ورق های گالوانیزه در رنگ های متفاوت وار بازار شده اند که طبق سلیقه مشتری انتخاب می شوند.

ساندویچ پانل ها امروزه جزو پر کاربرد ترین محصولات می باشند مخصوصا در  ساخت مرغداری ها زیرا که پنل ها مانند پازل در کنار هم قرار می گیرند و نصب راحتی دارند و این امکان باعث می شود تا سرعت نصب بالا برود و باعث صرفه جویی در زمان شود و صرفه جویی در زمان باعث صرفه جویی در هزینه شود مرغ ها پرندگان حساسی هستند و مریض شدن یکی ازآنها می تواند کل آنها را در معرض خطر بگذارد پس مرغداری باید طوری ساخته شود که در تابستان و زمستان شرایط مناسبی را برای مرغها فراهم سازد و از ورود  میکروب ها و قارچ ها جلو گیری کند.. در ضمن طراحی این سالن ها باید طوری باشد که بتوان به راحتی  آنها را تمیز کرد. این سالن ها باید دارای کف بتنی، سقف و دیوارهای قابل شستشو و همچنین کانال های تهویه مناسب باشند و در آنها از ستون و بارهای افقی استفاده نشود.

میزان دمای

دمای بدن مرغ ها به طور طبیعی 41 درجه سانتیگراد می باشد پس دمای مرغ داری باید کمی پایین تر از آن باشد ، دمای مرغ داری باید به گونه ای باشد تا مرغ ها نه گرماشان شود و نه سردشان شود و به راحتی و با تراکم درست در کنار هم قرار بگیرند.

عایق حرارتی

در رابطه با پشم شیشه باید گفت که یک نوع عایق سلول باز بوده و رطوبت محیط را به خود جذب می کند که این اتفاق باعث کاهش خاصیت عایق بودن آن نیز می شود. این ماده همچنین در مجاورت با بخار آب و مخصوصاً سطوح گرم اسید سیلیسیک تولید کرده و در الیاف آن قارچ ها و باکتری ها می توانند تکثیر شوند بنابراین این محصول امروزه از استقبال کمتری برخوردار است. در نتیجه توصیه می شود که از پانل عایقی استفاده کنید که دارای مزیت هایی زیر باشد.

سوله مرغداری

-عایق حرارتی مناسب برای جلوگیری از مرگ و میر طیور

-کاهش هزینه ها و همچنین زمان اجرای پروژه

-ایجاد شرایط محیطی یکنواخت برای استفاده بهینه از فضای سالن

-سهولت در تعمیر و نگهداری آن

-سبک سازی ساختمان و کاهش خسارت‌های ناشی از زلزله

-مقاوم در برابر آتش سوزی

-داشتن خاصیت آنتی باکتریال برای بهداشت محصولات گوشتی

-داشتن نظافت و قابلیت شستشو به بهترین شکل

-صرفه جویی در هزینه ها مخصوصا در رابطه با مصرف انرژی و همچنین هزینه های ساخت و ساز

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , , ,