کانکس بازیافت چیست؟
در این مقاله در مورد اینکه کانکس بازیافت چیست و چه کاربردی دارد، بحث کرده ایم.کانکس بازیافت نوعی کانکس است که جهت نگه داری و تفکیک زباله ها کاربرد دارند.در این مطلب به صورت جداگانه کانکس بازیافت را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

معرفی کانکس بازیافت

همانگونه که می دانیم برای تولید محصولاتی مانند کاغد سالیانه درختان زیادی قطع می گردنند لذا هر ساله شاهد قطع تعداد زیادی درخت و در نتیجه از بین رفتن جنگل ها هستیم. از طرفی برای جایگزین کردن این منابع طبیعی هزینه های سنگین و زمان زیادی بایستی صرف شود. با گذشت زمان جوامع بشری به این نتیجه رسیدند که زباله های سرمایه ای بزرگ و به عنوان طلای کثیف به شمار می رود و تفکیک زباله ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این ترتیب سازمان ها و نهادهای دولتی به فکر جمع آوری و جداسازی زباله ها در بسیاری از کشورها افتادند. در کشور ما شهرداری به منظور حفظ سرمایه های طبیعی، اقدام به تفکیک زباله های خشک اعم از شیشه، پلاستیک، فلز و انواع کاغذ و بازیافت آنها نموده است و می توان گفت تا حدود زیادی توانسته در انجام این طرح موفق عمل نماید و همچنان در حال گسترش طرح تفکیک زباله در بسیاری از مکان ها می باشد.با استفاده از طرح تفکیک زباله بسیاری از زباله ها در چرخه بازیافت قرار می گیرد.بدین ترتیب از به هدر رفتن منابع طبیعی جلوگیری شده و دیگر برای تولید محصولاتی مانند کاغذ نیاز به قطع درختان نیست و دیگر شاهد از بین رفتن جنگل ها نخواهیم بود. به منظور اجرایی شدن طرح تفکیک زباله، نیاز به فضایی است تا بتوان زباله ها و پسماندهای خشکی که از شهروندان جمع آوری می شود، را در آن مکان نگهداری نمود. کانکس بازیافت نوعی کانکس است که به صورت سیار طراحی شده و برای نگه داشتن زباله های خشک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کانکس ها به صورت چرخدار نیز قابل تولید هستند که در این صورت به راحتی می توان آنها را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد.

کانکس بازیافت چیست؟

مشخصات فنی کانکس بازیافت

کانکس های بازیافت هم به صورت یک اتاقه و هم به صورت دو اتاقه قابلیت تولید دارند. زمانی که این سازه با دو اتاق طراحی شود، یکی از این اتاق ها برای کارمند جهت تحویل گرفتن زباله های خشک، قرار دادن میز اسناد و ترازو و سایر تجهیزات مربوطه طراحی می شود. اتاق دیگر حکم انباری داشته و برای جمع آوری زباله های خشک مورد استفاده قرار می گیرد. ابعاد این نوع کانکس ها 2.40 * 6 است و حداقل متراژِی که برای این نوع کانکس ها در نظر گرفته می شود حدود 14 متر است. در کانکس های بازیافت حتما بایستی تهویه ای قوی وجود داشته باشد تا تبادل دما به درستی انجام گیرد و بوی نامطبوع زباله ها موجب آزار افراد ساکن در کانکس نشود.یکی از ویژگیهای بارز این نوع کانکس، طراحی سقف آنها به صورت قوسی یا هلالی شکل و با ارتفاع بلند می باشد. برای ساخت این نوع کانکس عمدتا از ساندویچ پانل همراه با ورق گالوانیزه استفاده می نمایند.البته مصالح دیگری مانند ورق های آلومینیومی، کامپوزیت و شیشه ای برای ساخت این نوع کانکس استفاده می شود.سقف این نوع کانکس ها به واسطه ی قرار گرفتن در معرض بارش برف، باران، طوفان و… بایستی مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشند و مسئله آب بندی یکی از مسائلی است که حتما باید در ساخت این سازه به آن توجه شود. دیوارهای این نوع کانکس با استفاده از PVC پوشش داده می شوند. همچنین درب و پنجره این نوع کانکس ساخته شده از PVC می باشد. برای اینکه امنیت بیشتری برای این کانکس فراهم شود میتوان پنجره ها را به صورت حفاظ دار آهنی ساخت و همچنین می توان برای درب ها از درب ضد سرقت استفاده نمود.

مزایای کانکس بازیافت

مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی:

برای ساخت این نوع از کانکس از مواد و مصالحی با کیفیت بسیار بالا استفاده شده است که کانکس را در برابر هر نوع خوردگی و پوسیدگی  محافظت می نماید.

مقاومت بسیار بالا در برابر حوادث طبیعی:

یکی از مزیت هایی که موجب شده این نوع از کانکس مورد محبوبیت افراد زیادی قرار گیرد این است که در برابر حوادث پیش بینی نشده نظیر سیل، آتش سوزی، زلزله و… بسیار مقاوم بوده و کمترین آسیب را می بینند. علاوه بر مزایای ذکر شده، کانکس های بازیافت در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت مقاومت بسیار بالایی دارند و به راحتی میتوان در هر نوع شرایط جوی از این کانکس ها استفاده نمود.

عایق حرارتی و برودتی:

به دلیل اینکه برای تولید کانکس بازیافت از فوم عایق پلی استایرن به ضخامت 4 سانتمینر مورد استفاده قرار گرفته است، نه تنها این کانکس ها عایق خوبی در برابر حرارت و برودت به شمار می روند بلکه عایق بسیار خوبی در برابر صوت نیز هستد.

نصب راحت و سریع:

نصب و مونتاژ کانکس بازیافت بسیار سریع انجام گرفته و این یکی از مزیت هایی است که موجب شده این کانکس طرفدرام زیادی به خود  اختصاص دهد.در نتیجه شما می توانید در کوتاهترین زمان ممکن سازه ای برای جمع آوری زباله ها و پسماندها داشته باشید.

  کانکس بازیافت چیست؟

ویژگیهای کانکس بازیافت

قابلیت متحرک بودن:

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این نوع از کانکس ها، قابلیت جابه جایی آنهاست. با استفاده از این قابلیت شما می توانید کانکس را به مکان دیگر انتقال دهید. به همین منظور از ابتدا این نوع از کانکس ها را به صورت چرخدار سفارش می دهند تا دیگر مشکلی بابت انتقال این کانکس ها وجود نداشته باشد.

وجود هوک بولت:

در قسمت ستون های اصلی سازه پیش ساخته توسط میلگردهای با نمره 18-20 هوک بولت هایی برای این نوع کانکس در نظر گرفته می شود.این هوک بولت ها در هنگام بارگیری به قسمت شاسی کانکس بازیافت متصل می شود که به راحتی می توان این کانکس ها ر به مکان های دیگر منتقل نمود.

قیمت کانکس بازیافت

با توجه به نوسانات به وجود آمده در بازاربه دنبال قیمت ارز، مصالح و متریالی که برای ساخت کانکس استفاده می شود افزایش داشته است لذا برای این نوع کانکس همانند سایر کانکس ها نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را در نظر گرفت و قیمت ها با توجه به مصالح به کار رفته، ابعاد درخواستی مشتری و تجهیزاتی که در داخل کانکس بازیافت تعبیه می شود، محاسبه و در اختیار مشتری قرار داده می شود. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانکس بازیافت و انواع دیگر کانکس اعم از کانکس دو طبقه، کانکس تاشو و … می توانید از طریق شماره تماسهای مربوطه با کارشناسان فروش ما ارتباط داشته و از آنها اطلاعات دقیق را در خصوص خرید کانکس بازیافت دریافت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کانکس بازیافت چیست و چه کاربردی دارد می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت ماموت در ارتباط باشید.
دسته کانکس