در حال حاضر ایران یکی از پر مصرف ترین ها کشورها در زمینه انرژی محسوب می شود به نحوی که میزان مصرف انرژِی در این کشور 5 یا 6 درصد هم از استانداردهای بین المللی بیشتر است. با توجه به این موضوع که در چند سال اخیر مصرف انرژی برای افراد فعال در عرصه ساخت و ساز اهمیت فراوانی پیدا کرده است، مسئولان دولتی به دنبال راهکارهایی مفید هستند تا بتوانند با اعمال این روش ها مانع از اتلاف انرژی در سازه های ساخته شده شوند و از طرفی دیگر کیفیت سازه ها را بهبود ببخشند.

چطور می توان مصرف انرژی در صنایع را مدیریت نمود؟

انرژی یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هزینه های ناشی از ساختمان سازی را کاهش داده و به افزایش درآمد منجر می شود. این موضوع به آن دسته از افرادی که به ساخت و ساز ساختمان می پردازنند کمک فراوانی می کند. چراکه با صرفه جویی در میزان مصرف انرژی، می توانید به منظور بالا بردن کیفیت ساختمان خود از تجهیزات دیگری استفاده کنید و این از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه خواهد بود. بنابراین لازم است قبل از هر چیز در مورد روش هایی که علاوه بر ذخیره انرژی به افزایش طول عمر سازه مورد نظر شما می انجامد اطلاعاتی کشب نمایید.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که بر میزان مصرف انرژی تاثیر بسزایی دارد نوع مصالحی است که از آنها برای ساخت و ساز ساختمان های خود استفاده می کنیم. یکی از مناسب ترین مصالحی که می توانید برای این امر مورد استفاده قرار دهید ساندویچ پانل است. پانل ها به دلیل اینکه از بادوام ترین متریال برای ساخت آنها استفاده شده است و از استحکام و دوام بالاتری نسبت به مصالح دیگر برخوردارند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از اتلاف انرژی ایفا می نمایند.

ساندویچ پنل ها به خاطر داشتن مزایای زیادی مانند وزن سبک، دوام و پایداری بسیار بالا و قیمت مناسب در مقایسه با مصالح سنتی که در گذشته استفاده می شد مورد محبوبیت بسیاری از افراد قرار گرفته است به نحوی این مصالح نوین در صنایع مختلف به ویژه در صنعت ساختمان سازی به جایگاه ویژه ای دست پیدا کرده است.

کاهش هزینه ها در صنعت با استفاده از ساندویچ پانل

عایق کاری ساختمان ها با استفاده از ساندویچ پانل

از آنجایی که برای تولید ساندویچ پانل از بهترین نوع فوم ها مانند فوم پلی یورتان که یکی از با کیفیت ترین عایق ها می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما، رطوبت و سرما دارد استفاده از این نوع مصالح به جای بلوک، سیمان و یا آجر به عنوان مصالح سنتی می تواند تا حد زیادی ازبه هدر رفتن انرژی جلوگیری نماید و این امر از لحاظ اقتصادی به نفع افراد فعال در زمینه ساختمان سازی است.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که نصب ساندویچ پانل با پیچیدگی های خاصی روبرو است لذا چناچه قصد دارید از ساندویچ پانل دیواری و سقفی مصالح برای پوشش دهی سقف و یا دیوارهای سازه خود استفاده نمایید بایستی از نصابانی که سالهاست در امر نصب پانل فعالیت داشته اند بهره بگیرید چراکه در صورتی که ساندویچ پانل ها با استفاده از نصابان بی تجربه انجام شود و نکات ایمنی برای نصب انها استفاده نشود خسارات فراوانی به سازه وارد خواهد شد و این موضوع از لحاظ اقتصادی به ضرر شما خواهد بود چراکه ممکن است ساندویچ پانل ها در مدت زمان کوتاهی دچار پوسیدگی و خوردگی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد.

دسته مقالات ساندویچ پانل