با وجود این موضوع که نحوه نگهداری وشرایط آب و هوایی که کانکس و یا کانتنیر در آن قرار دارد می تواند تا حد زیادی کیفیت این نوع سازه ها را تضمین نماید اما مسئله بازسازی و تعمیر آنها چند سال بعد از احداث نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر این سازه ها دارد. معمولا برای ساخت سازه هایی مانند کانکس و یا کانتینر از مصالحی مانند ساندویچ پانل استفاده می شود لذا تعمیر و شستشوی کانکس و کانتینر بسیار راحت می باشد اما این موضوع که این نوع بازسازی و شستشوی این سازه ها چگونه انجام می گیرد در ادامه مطلب قصد داریم به صورت اختصاصی به این موضوع بپردازیم.

چگونگی شستشوی کانکس و یا کانتینر

چناچه می خواهید سازه هایی مانند کانکس و یا کانیتنر زیبایی ظاهر خود را حفظ نمایند باید این نوع سازه ها در طول سال دو بار شسته شوند.جهت شستشوی این نوع سازه ها به یک پمپ فشار هوا به همراه آب نیاز دارید که در این حالت آب با فشار زیاد بر روی سطح کانکس سراریز شده و تمامی قسمتهای که بر روی آن گرد و غبار و یا آلودگی نشسته به راحتی تمیز می نماید. اما در صورتی که نوع آلودگی ها از نوع روغنی باشد می توانید از مواد شوینده به همراه یک برس برای از بین بردن لکه های روغنی استفاده نمایید و برای مرحله آخر که می خواهید فرایند آبکشی را انجام دهید می توانید مجددا از پمپ هوا با فشار بسیار زیاد استفاده نمایید.

در صورتی که ابعاد کانکس کوچک باشد می توانید از کارواش های خانگی که به راحتی قابل حمل هستند استفاده نمایید اما چناچه کانکس دارای ابعاد بزرگ تری باشد در این صورت بایستی از کارواش های سیار که مجهز به مخزن هایی هستند و توسط ماشین های باری حمل می شوند، استفاده نمایید چراکه کارواش های خانگی دیگر نمی تواند پاسخگوی کانکس هایی با ابعاد بزرگ تر باشد.

نحوه تعمیر و یا شستشوی کانکس و یا کانتینر

نکات قابل توجه در هنگام شستشوی کانکس

لازم به ذکر است که در هنگام شستشوی کانکس شما عزیزان بایستی نکاتی را رعایت نمایید. یکی از مهمترین نکاتی که قبل از فرایند شستشوی کانکس و یا کانتنیر باید انجام دهید این است که بایستی تمامی اتصالات برق را قطع نمایید چراکه احتمال برق گرفتگی بسیار زیاد است. همچنین باید تمامی منافذ کانکس و یا کانتینر مانند درب و یا پنجره تا حد المکان پوشانده شود چراکه ممکن است آب درون این نوع سازه ها نفوذ کرده و وسایل داخل آن را پوسیدگی و خوردگی نماید.

نحوه تعمیر و شستشوی کانکس و کانتینر

با وجود اینکه تعمیر و بازسازی این نوع سازه ها در ظاهر کار ساده ای محسوب می شود اما به خاطر داشته باشید که به منظور تعمیر و بازسازی سازه هایی مانند کانکس و یا کانتینر حتما بایستی از افراد با تجربه و مجرب بهره بگیرید چراکه برای بازسازی این نوع سازه ها باید فاکتورهای مهمی اعم از میزان خوردگی و یا پوسیدگی کانکس و یا کانتینر، وضعیت قرارگیری پیچ و مهره ها، میزان مقاومت این نوع سازه ها در برابر شرایط جوی مختلف و نوع رنگی که برای این نوع از سازه ها استفاده شده است باید مورد ارزیابی قرار گیرد و براساس این فاکتورها به بازسازی سازه ها پرداخته شود.

همچنین برخی از این نوع سازه ها با استفاده از مواد خاصی ساخته شده اند در نتیجه شرکت تولید کننده بایستی از دستورالعمل های خاصی برای انجام فرایند شستشو و یا بازسازی استفاده نماید و در صورتی که از افراد بی تجربه و ناشی برای انجام این عملیات بهره گرفته شود و به دستورالعمل های خاصی توجه نشود می تواند به ساختار سازه آسیب جدی وارد نماید در نتیجه به شما توصیه می نماییم به نکات مهمی که در مورد تعمیر و یا بازسازی کانکس و یا کانتینر ذکر شده، توجه کافی داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید سازه هایی مانند کانکس، کانتنیر، اتاق حمل بار و ساندویچ پانل و یا اینکه چگونه می توانید شستشوی کانکس و یا کانتینر را به بهترین شکل انجام دهید می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما ارتباط برقرار نموده و از کارشناسان مجرب ما در این خصوص اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل