کانکس سردخانه ای

 

کانکس سردخانه ای چیست؟

کانکس سردخانه ای نوغی اتاقک مشابه کانکس با قابلیت نصب سیستم برودتی است که به عنوان یخچال های متحرک در صنایع و موارد تجاری قابل کاربرد دارد. این نوع از کانکس ها برای نگهداری انواع مواد غذایی مانند گوشت، سبزیجات، میوه، انواع محصولات بهداشتی و دارویی و خونی مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت دیواره های کانکس سردخانه ای حداقل 10 سانتیمتر است و نقش بسیار مهمی در حفظ دمای داخل کانکس دارد.در واقع هر چه ضخامت دیواره ها بیشتر باشد قابلیت این سازه برای حفظ دمای داخل بالاتر می رود.

این نوع از کانکس ها در دو حالت بالای صفر و زیر صفر قابل تولید می باشند. یکی از مهمترین نکات در مورد کانکس ها سردخانه ای این است که نگهداری هر نوع محصول نیاز به دمایی متفاوت دارد لذا قبل از سفارش این نوع از کانکس ها بایستی مشخص شود چه نوع محصولی قرار است در آن نگهداری شود. بنابراین بسته به محصولی که قرار است در آن نگهداری شود یونیت هیا سردکننده انتخاب و بر روی کانکس نصب می گردنند.

کانکس های سردخانه ای انواع متفاوتی دارند و در سه نوع مختلف قابل تولید هستند که در قسمت زیر اطلاعاتی در مورد هر کدام از این کانکس ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

کانکس سردخانه ای

انواع کانکس سردخانه ای

ثابت:

نوع ثابت این نوع از کانکس هم در فضاهای بسته و هم در فضاهای باز قابل تولید هستند. این نوع از کانکس بیشتر در رستوران ها، کارخانه جات و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از این نوع از کانکس ها دیگر نیازی به احداث کلد روم نیست.

متحرک:

این نوع از کانکس ها برای شرایط موقتی طراحی می شوند و می توان آنها را با جرثقیل و یا لیفتراک به مکانهای دیگر حمل نمود. همچنین این نوع از کانکس های سردخانه ای قابلیت حمل با کامیون، کامیونت، وانت و.. را دارند.در این نوع از کانکس ها قلاب هایی مخصوص و یا محلی برای قرار گیری شاخک های لیفتراک تعبیه شده است که شرایط را برای مصرف کنندگان آسانتر می نماید.

ویترنی:

نوع دیگری از کانکس های یخچالی وجود دارد که در داخل آنها ویترنهایی برای نمایش محصولات داخل قرار گرفته است. از این نوع سردخانه عمدتا در فروشگاههای مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در کانکس های سردخانه ای از نوع ویترینی دیگر نیازی به باز شدن درب کلدروم نمی باشد.

مشخصات بدنه و سقف کانکس سردخانه ای

دیواره های این نوع کانکس با استفاده از ساندویچ پانل ماموت با فوم پلی یورتان، ضخامت 10 سانتیمتر پوشش داده می شود.جنس داخل و بیرون این نوع از پانل ها از ورق آلوزینک پیش رنگ شده می باشد که نه تنها مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و شرایط آب و هوایی مختلف دارد بلکه مورد تایید وزارت بهداشت هم می باشد و شتسشوی آنها هم برای کاربر امکان پذیر است.

جنس کف کانکس سردخانه ای

جهت پوشاندن قسمت کف این نوع کانکس از ساندویچ پانل هایی با پوشش ورق آلومینیوم استفاده می شود که می تواند ریلی و یا آجدار باشد.اما عمدتا برای پوشش دهی قسمت کف این کانکس ها از ورق های pvc استفاده می کنند. ورق های پی وی سی عایق های بسیار خوبی هستند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

جنس درب کانکس سردخانه (یخچالی)

درب این نوع از کانکس ها هم به صورت لولایی و هم به صورت کشویی قابل نصب هستند. همچنین برای اینکه مقاومت و استحکام کانکس افزایش یابد روکش های ضخیم آلومینیوم آجدار، ورق استیل یا ضخامت بالا و یا ورق های پی وی سی استفاده می گردد. برای جلوگیری از به هدر رفتن سرمای داخل کانکس بهتر است در اطراف درب از درزهای لاستیکی مرغوب استفاده شود

سیستم تبرید (سرما ساز)

در کانکس سردخانه ای به منظور تنظیم دمای داخل کانکس فضایی برای نصب یونیت های سرما ساز در نظر گرفته می شود که در آن محفظه هایی برای نگهداری کندانسور و کمپرسور قرار داده شده و در صورتی که نیاز به رسیدگی ویا تعمیر داشته باشند به راحتی می توانید به این محفظه ها دسترسی داشته باشید.

سیم کشی کانکس سردخانه ای

قسمت داخل این نوع از کانکس ها به سیستم روشنایی تجیهز شده است که کیفیت آن براساس سلیقه و درخواست مشتری قابل تغییر می باشد.

قیمت کانکس سردخانه ای

همانطور که قبلا توضیح داده شد برای کانکس نمی توان قیمت مشخصی اعلام نمود و قیمت این نوع از کانکس ها برس فاکتورهای مختلفی اعم از جنس دیواره ها و سقف، ابعاد مورد نظر محاسبه می گردد.

جهت آگاهی یافتن از قیمت دقیق کانکس سردخانه ای و یا انواع کانکس مانند کانکس تاشو، کانکس دو طبقه، کانکس LSF شما عزیزان می توانید با استفاده از راه های ارتباطی که در داخل سایت قرار داده شده با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نموده و از آنها اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را دریافت نمایید.

دسته کانکس