این نوع فوم با نام انگلیسی Rock Wool هم در بازار شناخته می‌شود و با استفاده از سنگی به نام بازالت که از فعالیت‌های آتشقشانی به دست می آید، تولید می‌شود و به عنوان عایق صوتی، حرارتی و ضدحریق به شمار می رود. امروزه بیشتر افراد در ساختمان‌ها با مشکلاتی نظیر سرو صدای ناشی از تردد ماشین‌ها و یا صداهای مختلف مواجه هستند. فوم عایق پشم سنگ یکی از عایق‌هایی است که می توان از آن برای چنین مشکلاتی استفاده نمود و به دلیل ساختاری که دارد می‌تواند از ورود هرگونه صدا به داخل ساختمان جلوگیری نماید. لدا برای آن دسته از افرادی که به صدا حساس هستند استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ بهترین گزینه است.

مزیت های عایق پشم سنگ(Rock Wool)

این نوع از فوم‌های عایق را می‌توان در ابعاد مختلف و طبق سلیقه‌ی مشتریان برش و مورد استفاده قرار داد.

فوم عایق پشم سنگ ضد حساسیت بوده و هیچ ضرری برای پوست انسان ندارد، بنابراین با خیال راحت می‌توانید این نوع عایق را استفاده نمایید.

فوم پشم سنگ غیر قابل اشتعال بوده و در هنگام آتش سوزی از منتشر شدن آتش به قسمت‌های دیگر جلوگیری می‌نماید و این یکی از مزیت‌های بسیار خوب این نوع فوم به شمار می‌رود چرا که در هنگام آتش سوزی از آسیب زیاد به سازه‌ها جلوگیری می‌کند.

فوم پشم سنگ از عایق‌های حرارتی و صوتی به شمار می‌رود که بسیاری از افراد برای جلوگیری از نفوذ صدا به داخل سازه در سالن های سینما، آمفی تئاتر و مکان‌های دیگر از آن استفاده می‌نمایند.

این نوع از عایق‌ها از وزن بسیار سبکی برخوردار هستند و این امر وزن تمام شده‌ ساختمان را کاهش می‌دهد. همچنین در صورت بروز حوادث غیر قابل پیش بینی مانند زلزله به سازه آسیب چندانی وارد نخواهد شد.

 عایق پشم سنگ به دلیل ساختاری که دارد از رشد و تکثیر انواع میکروب‌ها و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند که موجب می‌شود سازه مورد نظر بر اثر استفاده طولانی مدت دچار پوسیدگی و یا خوردگی نشود.

به دلیل استفاده نشدن از مواد شیمیایی در تولید عایق پشم سنگ، سازگاری بسیار بالایی با محیط زیست دارد و از هرگونه ضرر احتمالی به محیط زیست جلوگیری می‌کند.

عایق پشم سنگ از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار است و در برابر عوامل محیطی مانند سرما، گرما، برف و باران مقاومت بسیار بالایی دارند و هیچ گونه آسیبی نخواهند دید.

عملکرد فوم عایق پشم سنگ در برابر آتش سوزی

یکی از برتری‌هایی که این نوع عایق با عایق‌های دیگر دارد غیر قابل اشتعال بودن آن است. سازه‌هایی که با استفاده از فلز ساخته می‌شوند در هنگام آتش سوزی به دلیل حرارت زیاد به راحتی خاصیت مکانیکی خود را از دست می‌دهند و موجب می‌شوند شعله‌های آتش به سرعت به قسمت‌های دیگر انتقال پیدا کند و این امر سبب فروریختن ساختمان می‌شود.

در حالی که سازه‌هایی که با استفاده عایق پشم سنگ عایق بندی شده‌اند دارای خاصیت مکانیکی بسیار بالایی هستند و باعث منتشر شدن شعله‌های آتش به قسمت‌های دیگر نمی‌شوند و به همین خاطر هم می‌توانند تا چندین ساعت در برابر آتش سوزی مقاومت نمایند.

عایق پشم سنگ دارای انواع مختلفی است که کاربرهای متفاوتی دارد. در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی در مورد انواع فوم‌های پشم سنگ و کاربری هر کدام اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

انواع فوم عایق پشم سنگ

پشم سنگ فله ای یا ایزوترم

این نوع از فوم‌های عایق به صورت حلاجی شده تولید می‌شوند و عمدتا برای مکان‌هایی که شکل هندسی ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این نوع فوم‌های عایق در مکان‌هایی اعم از تونل ها، سازه های ارتعاش ساز، صنایع کشتی و هواپیما، سردخانه، کوره ها، سازه های غیر منظم و تجهیزات صنعتی هم کاربرد فراوانی دارد.

فوم عایق پشم سنگ

فوم پشم سنگ لوله ای یا ایزوپایپ

این نوع از فوم‌های عایق شباهت بسیار زیادی به پایپ دارند و به شکل لوله‌ای طراحی می‌شوند. این نوع از عایق‌ها دارای سه نوع مختلف اعم از پشم سنگ لوله‌ای پیش ساخته بدون روکش، پشم سنگ لوله‌ای پیش ساخته با روکش آلومینیومی ساده و پشم سنگ لوله‌ای پیش ساخته با روکش آلومینیومی مسلح می‌باشد که مشتریان می‌توانند بر حسب دلخواه هر یک را انتخاب و سفارش دهند.

فوم عایق پشم سنگ

پشم سنگ تخته ای یا فنو پانل

این نوع از عایق ها در استودیوهای صدابرداری و سالن‌های کنفرانس، کف، دیوار و سقف ساختمان‌ها و همچنین سیستم‌های تهویه مطبوع و درب‌های ضدحریق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از عایق در دو مدل تخته‌های سخت و تخته‌های نیمه سخت تولید می‌شوند که تخته‌های سخت برای سطح‌های صاف و تخته‌های نیمه سخت برای سطح‌هایی با ناهمواری زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فوم عایق پشم سنگ

پشم سنگ لحافی یا فنوفلت

این نوع از عایق به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارند برای عایق کاری سقف های شیروانی و سوله‌ها کاربرد گسترده‌ای دارد. این نوع عایق‌ها به صورت رولی قابل تولید هستند و با روکش آلومینییومی، کاغذ کرافت و بدون روکش هم قابل سفارش هستند که مشتریان می‌توانند بر حسب نوع کاربری خود هر کدام از آن‌ها را برای سازه مورد نظر خود انتخاب و سفارش دهند.

فوم عایق پشم سنگ

پشم سنگ پتویی یا ایزوبلانکت

این نوع از فوم های عایق برای عایق کاری برای عایق بندی تجهیزات صنعتی از جمله ماشین آلات و سطح هایی که به شکل منحنی و یا مسطح هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در مجتمع‌های پتروشیمی، مراکز تامین بخار و لوله‌هایی با قطر بسیار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فوم عایق پشم سنگ

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

این نوع از ساندویچ پانل‌ها به دلیل کیفیت و کاربرد بالایی که دارند در مقایسه با سایر ساندویچ پانل‌ها از قیمت پایین تری برخوردار هستند، اما به دلیل نوساناتی که امروزه به دلیل قیمت دلار و تحریم‌های موجود در کشور به وجود آمده است نمی‌توان قیمت دقیقی برای ساندویچ پانل‌ها تعیین نمود.چنانچه شما عزیزان قصد دارید از قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ مطلع شوید، می‌توانید از طریق شماره‌هایی که در سایت ذکر شده با ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجرب ما در این زمینه دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل