ساندویبچ پانل، محافظ محیط زیست

در این مقاله در مورد موضوع ساندویچ پانل،محافظ محیط زیست به صورت کامل بحث شده است. در صورتی که قصد دارید در خصوص موضوع ساندویچ پانل،محافظ محیط زیست اطلاعات بیشتری کسب نمایید میتوانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

همانگونه که مطلع هستیم مسکن یکی از نیازهای اساسی انسان است که با توجه به افزایش جمعیت نیاز به ساختمان و مسکن روز افزون گردیده است. مهندسان و معماران تا به امروز با مشکلات زیادی اعم از طولانی بودن زمان اجرا، عمر مفید کم ساختمان ها و امنیت کم در برابر حوادثی مانند زلزله و هزینه زیاد روبرو بوده اند.حفاظت از محیط زیست یکی  از دغدغه هایی است که امروزه بسیاری از معماران و مهندسان به دنبال چاره ای برای رفع آن هستند.

به منظور حفظ محیط زیست راهکارها و راه حل هایی پیشنهاد شده است. ساندویچ پانل یکی از انواع مصالح پیش ساخته است که جهت حفاظت از محیط زیست طراحی شده است و با توجه به ساختاری که دارد مورد استقبال بسیاری از معماران و مهندسان قرار گرفته است. این نوع مصالح پیش ساخته به دلیل داشتن مزیت های فراوان توانسته تحولی شگرف در صنعت ساختمان سازی ایجاد نماید.

سبک سازی ساختمان

بحث سبک سازی یکی از مباحثی است که امروزه در بین معماران و مهندسان بسیار متداول است. سبک سازی مزیت های فراوانی دارد. از میان این مزایا می توان به صرفه جویی در زمان، هزینه و انرژِی، کاهش صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان ها و پایین آمدن خسارت های ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، طوفان و زلزله اشاره نمود.

یکی از مصالحی که می تواند به سبک سازی ساختمان کمک فراوانی نماید، ساندویچ پانل است.این نوع مصالح پیش ساخته متشکل از دو بخش اصلی هستند. یکی از این بخش ها هسته میانی است که ضعیف و معمولا حجیم است و بخش دیگر پوسته هایی هستند که در دو طرف هسته قرار گرفته اند که عمدتا قوی و معمولا نازک هستند.

معمولا هسته ی ساندویچ پانل از جنس فوم هایی مانند فوم پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم پشم سنگ و… می باشد و پوسته هایی که در اطراف هسته قرار گرفته اند از جنس گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم می باشد.این ساختار به دلیل شکل ظاهری و شباهت زیادی که به ساندویچ پانل دارد با نام ساندویچ پانل شناخته می شود.

ساندوچ پانل چگونه به محیط زیست کمک می کند؟

  • حفاظت از محیط زیست یکی از مزیت های عمده ساندویچ پانل است.این نوع مصالح پیش ساخته از طریق زیر به محیط زیست کمک می کنند.
  • فوم های عایقی که برای قسمت میانی ساندویچ پانل استفاده می شوند از جنس پلی یورتان است.این نوع از فوم ها در برابر حلال ها، روان کننده ها، روغن های معدنی، اسیدها و بازهای رقیق، دودهای نامناسب کارخانه ها و همچنین قارچ ها و میکروب ها بسیار مقاوم هستند. این نوع فوم ها هیچ گونه بویی نداشته و برای سلامتی انسان و حیوان کاملا بی خطر هستند.
  • این نوع فوم ها از عمر و استحکام طولانی برخوردار هستند که موجب می شود تخریب، تعویض و اصلاح آن در زمان طولانی تری انجام گیرد و این امر باعث تولید زباله کمتر می شود.
  • همانگونه که می دانیم حمل و نقل مصالح ساختمانی به محل ساخت آلودگی های فراوانی به محیط زیست وارد می نماید. همچنین استفاده از این مصالح پیش ساخته اتلاف سوخت را به همراه دارد.ساندویچ پانل از وزن بسیار کمی برخوردار است و این باعث می شود ماشین های کمتری به محل پروژه رفت و آمد داشته باشند و این به این معنی است که آلودگی کمتری به محیط زیست وارد می شود.
  • قسمت عمده ای از زباله های ساختمانی در زمان حمل و نقل مصالح به محل پروژه تولید می شود. ساندویچ پانل ها در مقایسه با سایر مصالح دورریزهای کمتری دارد و این امر ارزش فوق العاده این مصالح ساختمانی را به خوبی نشان می دهد.
  • مصالح ساختمانی که عمدتا از آنها در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود غیرقابل بازیافت هستند.این درحالی است که ساندویچ پانل ها، مصالحی با قابلیت بازیافت هستند و این امر محبوبیت این مصالح را دو چندان کرده است.
  • نصب و مونتاژ سریع و تمیز ساندویچ پانل ها یکی از دلایلی است که موجب محبوبیت این مصالح پیش ساخته در بین معماران و مهندسان شده است. این در حالی است که تخلیه سایر مصالح ساختمانی اعم از شن، ماسه و آجر و سرو صدایی که در نتیجه تخلیه این مصالح تولید می شود، به میزان قابل توجهی آلودگی هوا را افزایش می دهد.
  • رنگ های شیمایی که در هوا پراکنده هستند و نخاله های ساختمانی آسیب های فراوانی به محیط زیست وارد می نماید. جالب است که بدانید که رنگ ساندویچ پانل از نوع کوره ای و ثابت است لذا این مصالح پیش ساخته هیچ نوع لطمه ای به محیط زیست وارد نمی کند.

در صورتی که قصد دارید در مورد ساندویچ پانل و سازه های مرتبط با آن اعم از کانکس دو طبقه، کانکس lsf و کانکس تاشو  آگاهی بیشتری کسب نمایید، می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت درج شده است با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما در این زمینه راهنمایی بخواهید.

امیدوارم از خواندن مطلب ساندویچ پانل،محافظ محیط زیست نهایت استفاده را برده باشید.

دسته مقالات ساندویچ پانل