دلیل جایگزینی ساندویچ پانل به جای مصالح سنتی چیست؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی عوامل بسیار زیادی بر صنعت ساخت و ساز تاثیر گذاشته‌اند که می‌توان به تولید ساندویچ پانل‌ اشاره کرد. ساندویچ پانل‌ها دارای خواص بسیار زیادی هستند و به همین دلیل مورد توجه ویژه معماران و مهندسان قرارگرفته‌اند. به مرور زمان و به دلایلی از جمله سبک بودن ساندویچ پانل، مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی(طوفان، سیل و زلزله)، رنگ بندی متنوع، قیمت ارزان، عایق خوب در برابر سرما، گرما و صوت سبب شد تا پانل‌های ساندویچی جایگزین مصالح ساختمانی سنتی شوند.

ساندویچ پانل‌ها در چه بخش‌هایی کاربرد دارند؟

ساندویچ پانل‌ها می‌توانند در دو نوع پانل دیواری و سقفی تولید شوند، بنابراین می‌توان از ساندویچ پانل سقفی در پوشش سقف انواع سازه‌ها و از ساندویچ پنل دیواری به عنوان پوششی برای دیوار سازه‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال در ساخت سازه‌هایی مانند: گلخانه‌‌ها، ساختمان‌ها، ویلاها، سالن‌های ورزشی، فروشگاه‌ها، انواع‌ سوله‌های صنعتی، کارخانه‌ها،کانکس‌ها و دیگر سازه‌های پیش ساخته از ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

لایه رویی و لایه زیرین ساندویچ پانل از چه جنسی می‌تواند باشد؟

ساندویچ پانل را می‌توان به سه لایه تقسیم بندی کرد. دو لایه بالایی و پایینی که از جنس ورق فولاد هستند و یک لایه درونی که که در بین لایه‌های رویی و زیرین قرار دارد و از جنس فوم عایق است. لایه‌های بیرونی ساندویچ پانل دارای انواع مختلفی چون: ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه و ورق آلومینیوم است که هرکدام از آن‌ها خواص منحصر به فردی دارد. ساندویچ پنل‌ها را می‌توان به صورت پانل دورو ورق و یک رو ورق یک رو نایلون تولید می‌شوند.

ساندویچ پانل

منظور از دانسیته یا چگالی مورد استفاده در پانل چیست؟

دانسیته یا همان چگالی ساندویچ پانل به مقدار فشردگی فوم پانل می‌گویند و به طور کلی مقاومت و عایق سازی ساندویچ پانل به نوع فوم و دانسیته استفاده شده در پانل بستگی دارد. هرچه فشردگی فوم پانل‌های ساندویچی بیشتر شود، ساندویچ پانل عایق بهتری در برابر سرما و گرما خواهد بود ولی جذب صدای کمتری خواهد داشت و بلعکس هرچه چگالی فوم عایق کمتر باشد عایق خوبی برای جذب صداهای اطراف است ولی عایق خوبی دربرابر حرارت نمی‌تواند باشد.

ساندویچ پانل دست دوم بخریم یا نو؟

ساندویچ پانل‌ها به دلیل نحوه ساختشان توانایی مونتاژ و دمونتاژ کردن دارند و در صورت آسیب دیدگی بخشی از پانل، می‌توان به راحتی آن را با ساندویچ پانل جدید و سالم جایگزین کرد؛ اما بسیاری از افراد از این ویژگی پانل‌های ساندویچی برای خرید ساندویچ پانل‌های دست دوم و صرف هزینه کمتر در ساخت و ساز رو آورده‌اند. لازم به ذکر است که سازه‌های پیش ساخته پانلی بسته به شرایط آب و هوایی منطقه ساخت، ابعاد سازه و درخواست مشتریان عزیز توسط شرکت انتخابی تولید می‌شوند، بنابراین برای خرید ساندویچ پانل دست دوم امکان وجود ناهماهنگی ابعاد پانل، با سازه مورد نظر وجود دارد.

روش‌های قیمت گذاری ساندویچ پانل چیست؟

روش قیمت گذاری ساندویچ پانل‌ها به موارد گوناگونی مانند، طول، عرض، ضخامت، رنگ بندی، نوع فوم پانل، نوع ورق استفاده شده، شرکت تولید ساندویچ پانل و شرایط و نوسانات بازار تعیین می‌شود. همچنین این عوامل ابتدا توسط مشتریان ماموت انتخاب و سپس قیمت نهایی توسط کارشناسان به وی اعلام می‌گردد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با شماره‌های قرارداده شده درون سایت ماموت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فوم نسوز چیست و چه تفاوتی با فوم کند سوز دارد؟

مفهوم نسوز بودن و کند سوز بودن به سرعت واکنش ساندویچ پانل دربرابر حرارت بالا است. عایق‌های نسوز در مواجه با شعله و مواد سوختنی مقاومت بالایی داشته و مدت زمانی بیشتری نیاز دارد تا شعله ور شود. عایق کند سوز عایق راحت‌تر و در مدت زمان کمتری مشتعل می‌شود. در ساندویچ پانل‌ها فوم پشم سنگ عایقی نسوز به حساب می‌آید و از شعله ور شدن بیشتر جلوگیری می‌کند.

ساندویچ پانل نسوز

چرا چسبندگی بین عایق و ورق بر اثر سرما و گرما جدا نمی شود؟

برای چسبندگی لایه‌های ساندویچ پانل بسته به نوع فوم و ورق بکار رفته شده از چسب مخصوصی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه در نصب ساندویچ پانل از پیچ و مهره‌ استفاده می‌شود و این امر سبب کنارهم قرار گرفتن لایه‌های ساندویچ پنل می‌شود بسیاری از شرکت‌های تولید کننده از چسباندن لایه‌ها به وسیله چسب پرهیز می‌کنند و قسمت‌هایی که از پیچ استفاده نشده خالی مانده و عایق کاری به صورت کامل انجام نمی‌شود. بنابراین استفاده از چسب مخصوص ساندویچ پانل در طول عمر آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. شرکت ماموت به دلیل استفاده از چسب‌هایی با بهترین متریال ساخت در چسباندن لایه‌های ساندویچ پانل استفاده می‌کند به همین دلیل باعث شده تا از اولین تولیدکنندگان و صادرکنندگان ساندویچ پانل باشد.

طول عمر ساندویچ پانل‌ها به چه عوامل بستگی دارد؟

طول عمر ساندویچ پانل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. اولین نکته مهم برای طول عمر بیشتر ساندویچ پانل نحوه تولید آن‌ها است. برای مثال در صورتیکه شرکت موردنظر از ورق و فوم بی کیفیت استفاده کند و یا در خط تولید ساندویچ پانل نیروهای کارآزموده استخدام نکند، پانل‌هایی با کیفیت بسیار پایین تولید و به دست مشتریان می‌رسد. در مرحله بعدی که نصب ساندویچ پانل‌ها است، شرکت ماموت با نظارت بر تمامی مراحل اجرا و استفاده از افراد متخصص سازه‌ای بدون کوچک‌ترین ایراد را تحویل مشتریان عزیز می‌دهد. چراکه اگر نصب پانل با مشکل روبه‌رو شود طول عمر کمتری خواهد داشت. توجه کنید برای اطمینان از سالم بودن پانل‌ها باید سالیانه توسط نیروهای شرکت ماموت بررسی شوند تا در صورت آسیب دیدگی برطرف شود.

هزینه نصب و اجرای ساندویچ پانل چقدر است؟

هزینه نصب و اجرای ساندویچ پانل بسته به شرکت تولیدکننده ساندویچ پانل و همچنین مصالح مورد استفاده متغیر است. بطور مثال شرکت ماموت با استفاده از متریال باکیفیت در ساخت ساندویچ پنل و همچنین بهره‌مندی از نصابان زبده در زمان نصب پانل‌ها، سازه‌ای کاملا مقاوم و عایق را دربرابر حرارت و صوت در اختیار شما قرار می‌دهند. با توجه به اینکه بیشتر مراحل ساخت پانل در کارخانه انجام می‌شود و تنها نصب آن در محل اجرا صورت می‌گیرد، سرعت ساخت سازه‌های پیش ساخته بسیار بالا است و هزینه تمام شده برای کارفرما به صورت چشمگیری نسبت به ساخت و ساز به وسیله مصالح قدیمی کاهش پیدا می‌کند.

دسته مقالات ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *