انواع ساندویچ پانل:

ساندویچ پانل، پانل های عایق پیش ساخته می باشد که به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.ساندویچ پانل‌ها اساسا از سه لایه تشکیل شده‌اند. یک هسته عایق که بین دو لایه پوسته سخت شده از جنس فلز قرار دارد.هسته داخلی ساندویچ پانل‌ها توسط مصالح عایق نظیر پلی اورتان، پلی استایرن و با پشم شیشه پر شده است.این نوع از پانل می توانند جایگزینی مناسب برای دیوارها و تیغه های آجری و مصالح سنتی محسوب شوند.ساندویچ پانل به دلیل نوع مواد به کار رفته در ساخت آنها از ویژگی های برتری نسبت به مصالح دیگر برخوردار می باشد.

ساندویچ پانل در دو گروه دیواری و سقفی تولید می شود.ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیواره‌ها به کار برده می شود.این نوع از پانل‌ها خود به دو صورت ساده و پیچ مخفی تولید می شوند.ساندویچ پانل سقفی نیز به صورت های ساده، نر و مادگی، پیچ مخفی، قفل دار و طرح سفال تولید می گردد.جنس ورق به کار رفته در پانل می تواند گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک باشد.تفاوت ساندویچ پانل‌ها در عایق به کار رفته در تولیدشان می باشد.دامنه استفاده از پانل های ساندویچ بسیار گسترده است.ساندویچ پانل‌ها با توجه به نوع مواد و ساختار در در انواع کانکس، سردخانه، کارگاه، هتل و .. کاربرد دارند.پانل‌ها در سالن های ذخیره سازی، سالن های تولید، ساختمان های تجاری کوچک و بزرگ، عمومی ساختمان های مفید مانند ورزشگاه‌ها و استخرهای شنا، ساختمان های مزرعه مانند گاوداری‌ها، خانه های مرغداری، کشت قارچ استفاده می شوند.پانل به دلیل ویژگی ضد قارچ بودن در همه مکان‌هایی که شرایط بهداشتی مورد نیاز است به کار گرفته می شوند.

ویژگی‌های ساندویچ پانل

ویژگی‌های ساندویچ پانل:

ویژگی های ساندویچ پانل در مقابل ساختار بسیار سبک و ساده بی شک یکی از مهمترین علل پیشرفت این سازه در صنعت ساخت و ساز است.ویژگی های ساندویچ پانل این متریال در عرصه های مختلف و متنوعی کاربرد بسزایی دارد.ساندویچ پانل یا ساندویچ پانل نوعی از مصالح پیش ساخته ساختمانی است که  سه بخش دارد.

 • دو لایه رویی که از جنس ورقه های آلومینیومی یا آلوزینک است.
 • لایه سوم لایه میانی یا هسته ساندویچ پانل است که جنس عایق است.

این فوم‌ها با توجه به کاربری از جنس های مختلف نظیر فوم پلی اورتان و پلی استایرن است.در واقع اجزای اصلی ساندویچ پانل‌ها دو لایه ورق از جنس فولاد از نوع گالوانیزه و یا آلوزینک و فوم عایق از جنس پلی اورتان و یا پلی استایرن است.ساندویچ پانل‌ها با توجه به نوع محل کاربرد به دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شوند.استقبال از ساندویچ پانل در سال های اخیر به قدری توسعه یافت که با توجه به نوع و درجه عایق بودن و ضد حریق بودن آن انواع مختلفی از عایق‌ها همچون فوم پلی اورتان، پشم سنگ و فوم پلی استایرن را وارد این صنعت کرد.ویژگی های ساندویچ پانل به قدری منحصر به فرد است که هر متخصص و سرمایه گذاری را جلب می کند

ساندویچ پانل دیواری، ۵۰ برابر سبک‌تر از نمونه مصالح مشابه سیمانی یا آجری است. این ویژگی ساندویچ پانل به ویژه در سبک‌ سازی فونداسیون و سازه  و مقابله با زلزله و کاهش هزینه زیرسازی بسیار مهم است.بر خلاف سبک وزن بودن ساندویچ پانل‌ها، این محصولات در مقابل انواع بارهای فشاری و ضربه‌ای مقاومت فوق العاده ای دارند.پانل های ساندویچی در برابر ضربه مقاومت بالاتری در مقایسه با چوب از خود نشان می دهند و نیروی وارده را به خوبی جذب می کنند. این مسئله در ساخت سقف های کاذب و ساخت دیوار‌ه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.ساندویچ پانل بر خلاف دیوار‌ه‌های بتنی در برابر رطوبت هوا و شرایط خورنده محیطی دچار آسیب‌های ناشی از خوردگی نمی‌شوند.همچنین می توان گفت که این پانل‌ها پوسیده نمی شوند و کاملا بهداشتی بوده و از لحاظ تجمع میکروب‌ها جای هیچ نگرانی را باقی نمی گذارد.

 • همینطور به دلیل دارا بودن وزن کم ساندویچ پانل های تولیدی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمان های بلند صرفه جویی می شود.بنابراین  هزینه کمتری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ساندویچ پانل‌ها در برابر رانش زمین و زلزله بسیار مقاومت‌اند و در صورت بروز حادثه دچار آسیب کمتری می شوند و ایمنی بیشتری دارند.
 • استفاده از آنها در قراردادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق به دلیل این ویژگی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.
 • زیبایی محصول تولید شده و تنوع در رنگ آن از دیگر ویژگی های ساندویچ پانل‌ها می باشد.
 • ساندویچ پانل‌ها خاصیت انقباض و انبساط خیلی پایینی داشته و در برابر رطوبت بسیار مقاومند.
 • ساندویچ پانل‌ها در قبال محیط زیست بسیار سازگار هستند. یکی از دلایل این ویژگی دود زا نبودن آن است .
 • ساندویچ پانل‌ها عایق اشعه ماوراء بنفش هستند. این می تواند به دلیل استفاده از ورق های آلوزینک نیز باشد
 • ساندویچ پانل در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم هستند. استفاده از لایه ورق آلوزینک چنین ویژگی را فراهم می آورد.
 • فضای غیر مفید آنها  از بین رفته و از فضاهای موجود استفاده بهینه می شود.
 • پانل‌ها در مقابل آلودگی ، مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.
 • عایق فوم پلی اورتان بسیار در برابر آلودگی مقاوم است .
 • سهولت در نصب و اجرای تاسیسات
 •  عایق سرما , گرما , صوت , رطوبت
 •  مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 •  مقاوم در برابر حشرات موذی
 • مقرون به صرفه و قابل شستشو
 •  تنوع رنگی| قابل بازیافت
 • حمل و نقل سریع و آسان
 • مناسب برای تمامی اقلیم‌ها

برای مشاهده لیست قیمت ساندویچ پانل روی لینک کلیک کنید.

مزایای ساندویچ پانل‌ها

مزایای استفاده از ساندویچ پانل:

از برتری و مزایای ساندویچ پانل می توان به نسبت مقاومت به وزن و تحمل بار، قابلیت حمل آسان ، نصب سریع ، قابل پیش ساخته بودن، دوام بال، عایق خوب حرارت و صدا و قابلیت استفاده مجدد و جابه جایی اشاره کرد.ما در این پست قصد داریم تا شما را با برتری ساندویچ پانل‌ها نسبت به مصالح دیگر آشنا کنیم.

مقاومت مکانیکی و تحمل بار ساندویچ پانل:

یکی از خصوصیات برتر پانل های ساندویچی مقاومت فوق العاده در برابر بارهای فشاری و ضربه ای می باشد.امروزه در سازه هایی با ارتفاع متوسط که طراحی بر اساس بارگذاری لرزه ای و نیرو ایجاد شده ساخته می شود استفاده از این نوع از مصالح بسیار کاربرد می باشد.

نفوذ ناپذیری ساندویچ پانل در برابر آب، هوا و بخار:

ساندویچ پانل دو رو ورق نسبت آب، هوا و بخار نفوذ ناپذیر می باشد.این ویژگی های پانل‌ها به دلیل پایه فلزی بودن مواد آن است. مقاومت ساندویچ پانل نسبت به رطوبت هوا و شرایط خورنده محیطی این متریال را به یکی از محبوب ترین مصالح سازه با موقعیت آب و هوایی سخت کرده است .

ضد حریق بودن ساندویچ پانل:

در ساخت ساندویچ پانل نسوز از فوم پشم سنگ استفاده شده است.همچنین ضریب انتقال حرارتی آن کم می باشد.قدرت عایقی پشم سنگ ۳۳ برابر از دیوار بتونی بیشتر  و از دیوار آجری نیز ۲۲ برابر بیشتر است.خواص ضد حریق بودن ساندویچ پانل بی شک یک مزیت مهم برای این سازه می باشد.این نوع ساندویچ پانل همچنین برای مصارف خاص صنعتی مانند گرم‌ خانه های بالای ۷۰ درجه و کوره های پخت مورد استفاده قرار می‌گیرد تحمل دماهای بالا را تا ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد دارد و در عین زیبایی و سرعت در ساخت ویژگی منحصر به فردی دارد که می‌تواند درخواست مشتری را به خوبی پاسخ دهد.

مقاوم در برابر زنگ زدگی:

ساندویچ پانل آلوزینک و یا ورقه های آلومینیوم های پوشانده اطراف ساندویچ پانل‌ها آنها را در برابر زنگ زدگی مقاوم می کند. استفاده از این نوع از ورقه‌ها افزایش طول ساندویچ پانل را نیز موجب می شود.

مقاوم در برابر آلاینده‌ها :

فوم پلی اورتان استفاده شده در ساندویچ پانل‌ها دارای خاصیت ضد باکتری، حشره و قارچ می باشند.این خاصیت ساندویچ پانل پلی اورتان موجب شده که مقاومت بالایی در برابر آلاینده‌ها داشته باشند. ساندویچ پانل های دارای فوم پلی اورتان برای استفاده در انبارهای مواد غذایی ، اتاق های تمیز، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و …. بسیار کارآمد می باشد.

مقاومت در برابر زلزله :

ساندویچ پانل‌ها نسبت به دیگر مصالح سنتی در صنعت ساختمان سازی وزن بسیار کمی دارند. این ویژگی ساندویچ پانل‌ها باعث می شود که بار مرده در ساختمان و در نتیجه بالا رفتن مقاومت ساختمان در برابر زلزله شود.

قابلیت شست و شو:

ساندویچ پانل به دلیل ویژگی ضد زنگ زدگی ورقه های آلوزینک و آلومینیوم در برابر رطوبت مقاوم هستند. در نتیجه این پانل‌ها به راحتی قابل شست و شو هستند و هیچ رد قطرات آب بر آن باقی نمی ماند.این خاصیت ساندویچ پانل‌ها به خصوص در ساخت اتاق های تمیز می تواند بسیار مفید واقع شود.

عایق حرارتی، برودتی و صوتی:

عایق حرارت و برودتی یکی از ویژگی برتر ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی می باشد.بهترین عایق حرارتی پانلهایی با لفاف PUR و PIR هستند که هدایت دمایی کمی دارند. پانل ساندویچی صرفه جویی انرژی بیشتری دارند زیرا دارای هدایت حرارتی کم هستند.این ویژگی ساندویچ پانل بستگی به ماده پوشانده و فوم ساندویچ پانل دارد.

چندلایه بودن ساندویچ پانل‌ها و استفاده از موادی با مقاومت‌های بالا و خاصیت‌های بسیار موجب شده که ساندویچ پانل‌ها در مقاومت بسیار بالا و در نتیجه طول عمری بالا داشته باشند.فوم پلی اورتان می‌تواند به‌ صورت عایق برودتی و حرارتی عمل کند و از تبادل حرارت جلوگیری کند.این ویژگی در سردخانه‌ها بسیار مفید است و همچنین می‌تواند در ساختمان‌های مسکونی و اداری موجب کاهش مصرف انرژی شود.همچنین این مواد در برابر صوت نیز عایقی بسیار خوب هستند.ورقه‌های آلوزینک نیز در برابر آتش مقاومت بالایی دارند و اگر در لایه‌ی میانی از فوم‌های غیرقابل اشتعال (B2 و PIR) استفاده گردد موجب مقاومت ساندویچ پانل در برابر اشتعال و آتش می‌شود.

مقرون به صرفه بودن ساندویچ پانل:

یکی از ویژگی مهم ساندویچ پانل‌ها مقرون به صرفه بودن ان است. استفاده از این مصالح با کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب می تواند نیاز مشتری را به خوبی بر طرف کند.

تنوع رنگی :

ورقه آلوزینک دارای خاصیت رنگ پذیری می باشد. به همین علت ساندویچ پانل آلوزینک که از ورق آلوزینک تهیه شدند در رنگ های متنوعی در بازار توزیع می شوند و مشتریان می توانند رنگ مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهند.

ویژگی‌های ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل:

قیمت ساندویچ پانل تولید شده نسبت به اندازه عرض و طول آن و همچنین کیفیت و نوع آن تعیین می شود.شرکت ماموت با تولید ساندویچ پانل هایی با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای اطلاع بیشتر در جهت استفاده از پانل‌ها در مکان های مختلف، متراژ آن، لیست قیمت ساندویچ پانل، رنگ های آن و … می توانید از دانش مشاوران ما به صورت رایگان بهره مند شوید.پس با اطمینان خاطر بهترین و مرغوبترین ساندویچ پانل‌ها را در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه کنید. فروش ساندویچ پانل به عنوان یکی از مصالح نوین ساخت و ساز  در کشورمان سال های اخیر توانسته به یکی از پرفروش ترین متریال دست یابد.قیمت ساندویچ پانل با توجه به نوع مواد به کار برده و مساحت مورد نیاز متفاوت می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش ساندویچ پانل ماموت می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

شرکت ماموت:

تحویل فوری ساندویچ پانل از بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در ایران از مهمترین ویژگی‌ها است.این ویژگی برای سفارش دهندگان ساندویچ پانل بسیار حائز اهمیت است.تولید و ارسال پانل با بهترین و بالاترین کیفیت پس از دریافت سفارش شما صورت می گیرد.شرکت ماموت در تلاش است که نیازهای شما را به طور مطلوب و آنچه خواست شماست با تولید انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و …  تامین نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از ساندویچ پانل ماموت به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید.امیدواریم از خواندن این مطالب نهایت استفاده و لذت کافی را برده باشید

خصوصیات ساندویچ پانل

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , ,