ساندویچ پانل برای اتاق حمل بار

هدف از نوشن این مطلب بررسی موضوع ساندویچ پانل برای اتاق حمل بار است. با ما همراه باشید.

همانطور که مطلع هستیم حمل و نقل یکی از مهمترین نیازهای انسان است که در دنیای امروز بایستی به آت توجه زیادی شود. اتاق حمل بار (cargo box) نوعی اتاق مخصوص است که بر روی ماشین های سنگین نصب می شود و به خوبی می تواند نیازهای ترانزیت افراد را برطرف نماید. اتاق های حمل بار یکی از بهترین گزینه ها برای حمل و نقل در مسیرهای بین شهری است که از آن ها عمدتا برای حمل کالاها و بارهای مختلف استفاده می شود.

به منظور ساخت اتاق حمل بار از ساندویچ پانل های دورو پیش رنگ شده همراه با عایق پلی یورتان که یکی از بهترین و با کیفیت ترین عایق های موجود در بازار است، استفاده می شود. ساندویچ پانل ها برای پوشش دهی بدنه و سقف اتاق حمل بار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه قصد داریم در مورد کاربرد ساندویچ پانل برای اتاق حمل بار اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل، مصالحی پیش ساخته با وزن سبک هستند که به دو نوع ساندویچ پانل دیواری و سقفی تقسیم بندی می شوند. این مصالح پیش ساخته از یک لایه عایق میانی که دو طرف آن با دو لایه ورق پوشانده شده است، تشکیل شده است. فوم عایق میانی می تواند از جنس پشم سنگ، پشم شیشه، پلی یورتان و پلی استایرن باشد و برای ورق های این مصالح از ورق آلوزینک، گالوانیزه یا آلومینیوم استفاده می شود. عایق، هسته میانی ساندویچ پانل است که از مانع از نفوذ گرما، سرما و رطوبت به داخل سازه می شود و از طریق چسب بین دو لایه به یکدیگر متصل می شوند

اتاق حمل بار چه کاربردی دارد؟

اتاق حمل بار، اتاق هایی کاربردی هستند که با توجه به سایز و ابعادی که دارند به منظور حمل و جابه جایی مواد غذایی، مواد و مصالح مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت اتاق حمل بار بسته به بارهایی که می خواهد حمل نماید از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی استقامت کافی را داشته باشد.اتاق های حمل بار دارای خصوصیاتی هستند که در ادامه به این خصوصیات اشاره خواهیم کرد.

خصوصیات و ویژگیهای اتاق حمل بار

اتاق های حمل بار به دلیل مجهز بودن به قطعاتی با کیفیت بسیار بالا دارای خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فردی هستند که این نوع اتاق ها را از سایر اتاق ها متمایز می کند. در قسمت زیر قصد داریم به برخی از خصوصیات این نوع از اتاق ها به صورت مختصر اشاره نماییم.

  • اتاق حمل بار ورن بسیار سبکی دارد و از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
  • اتاق های حمل بار عایق خوبی در برابر سرما و گرما هستند و می تواند از این اتاق ها در برابر سرما و گرما محافظت نماید.
  • اتاق حمل بار در برابر رطوبت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد.
  • اتاق حمل بار از امینت بسیار خوبی برخوردار هستند و در برابر فشار و دیگر عوامل طبیعی عملکرد بسیار خوبی دارند.

کاربرد ساندویچ پانل در اتاق حمل بار

اتاق حمل بار، باکس هایی مخصوص هستند که قابلیت نصب بر روی کامیون، کامیونت و کشنده را دارند و به منظور حمل و جابه جایی کالاهای مختلف می توان از آنها استفاده نمود.برای شاسی اتاق حمل بار از فولادهایی با دوام بسیار بالا بهره گرفته شده است و برای بدنه آنها از ساندویچ پانل دورو پیش رنگ شده استفاده می شود.برای عایق بندی این نوع اتاق های حمل بار از عایق پلی یورتان که یکی از بهترین عایق ها است استفاده می شود.

اتاق حمل بار به سیستم روشنایی تجهیز شده است. البته تجهیزات دیگری بر روی این نوع اتاق های حمل بار نصب می شوند که از مهمترین آنها می توان به گلگیر، درب بغل بزرگ، جعبه ابزارهای کوچک، پروفیل آلومینیومی بیرون، ورق های آهن در کف و سپر عقب اشاره کرد که مشتریان بر حسب دلخواه و سلیقه خود می توانند هر کدام را سفارش دهند.

انواع اتاق حمل بار

اتاق حمل بار دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها کاربردهای مخصوص به خود را دارند.اتاق حمل بار نوشابه، اتاق حمل بار چادری، اتاق حمل بار چادری و اتاق حمل بار یخچالی از مهمترین انواع اتاق های حمل بار هستند. هر کدام از این اتاق ها مسئولیت حمل و نقل بارهای مختلف را بر عهده دارند و با داشتن ویژگیهای مختلف اعم از سبک بودن، استحکام و دوام بسیار بالا توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتاق حمل بار و نحوه خرید این اتاق ها می توانید از طریق شماره تماسهای ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان فروش ما در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل