آموزش نصب انواع ساندویچ پانل:

آموزش نصب ساندویچ پانل با توجه به نوع آنها متفاوت است.ساندویچ پانل مصالح پیش‌ساخته ساختمانی است.که از یک ترکیب سبک تشکیل شده است.ساندویچ پانل به صفحات سه لایه گفته می‌شود.که از یک لایه فوم عایق که بین دو لایه ورق فلزی محصور شده ساخته شده است.ساندویچ پانل از لحاظ ساختاری در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تولید می‌شود.ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف استفاده می‌شود و دارای گام های ذوزنقه است.پانل سقفی به دلیل داشتن گامهای ذوزنقه ای و شکل اورلپ امکان نفوذ آب را به صفر رسانده است.محل استقرار پانل‌ها بصورت عرضی و طولی به شاسی یا ساختمان توسط ناودانی‌ های مخصوص با ضخامت ۱٫۵ یا ۲ میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.اتصال این ناودانی‌ها به شاسی فولادی توسط پرچ با فواصل ۲۵ الی ۳۰ سانتی متر انجام می‌شود.جهت ساخت استراکچر و زیرسازی ساندویچ پانل‌های دیواری باید به فاصله بین:

 • ستون‌ها
 • عرض کلی
 • محل نصب پانل‌ها
 • ارتفاع پانل‌ها
 • شدت وزش باد در منطقه

توجه نمایید.در نصب پانل‌های دیواری و سقفی حتماً از پیچ‌های واشر دار مخصوص نصب استفاده شود.به گام پیچ‌ها و ارتفاع آنها توجه شود.برای درزبندی بهتر ساندویچ پانل می‌توان از چسب سیلیکون و نوارهای چسب استفاده کرد.برای زیر سازی پانل‌های سقفی باید به نوع استراکچر سقف اجرا شده و فواصل بین تکیه گاه‌های اصلی توجه شود.عملیات نصب ساندویچ پانل بسیار حساس هست.به همین منظور ما به شما توصیه می‌کنیم،که از تیم مجربی برای نصب آن استفاده کنید. هنگامی که به ساندویچ پانل های اجرا شده در سازه نگاه می کنیم، زیبایی ظاهر آنها به گونه ای است که گویا از ابتدا بصورت پیوسته در محل قرار گرفته اند.

نصب ساندویچ پانل

وقتی آنها را مشاهده می نماییم  به دلیل قرار گرفتن نر و مادگی پانل‌ها و پوشاندن پیچ های روی پانل توسط پانل بعدی و پنهان ماندن آنها گویا هیچ نقطه اتصالی در آن‌ها وجود ندارد. ولیکن اینطور نیست و پانل‌ها قطعات جداگانه ای هستند.پس از تولید و حمل آنها تا محل اجرا و اتصال آنها در محل تشکیل سازه ای زیبا و چشمگیر می دهند.نصب آنها با دقت کافی باید انجام شود تا سازه از ایمنی لازم برخوردار باشد.در غیر این صورت در برابر حوادث طبیعی نظیر زلزله، رانش زمین، سیل، باد و باران و … مقامت نداشته و آسیب می بیند.از ساندویچ پانل سقفی جهت پوشش سقف سازه و از ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار سازه استفاده می شود.پانل‌ها دارای بیش از ۱۲ رنگ می باشند.از جمله سفید، سبز، یشمی، آبی، قرمز، کرم و … که متناسب با هر سلیقه ای می باشد. ساندویچ پانل‌ها را ممکن است به صورت پیش ساخته بنا بر نظر مشتری آماده و در محل مورد نظر برده و نصب نمایند.

و یا نوعی دیگر به صورت بلوک هایی مطابق با نظر مشتری آماده و به محل نصب برده تا به صورت یک پارچه و کنار هم در آیند. عایق حرارتی باعث بردی کمتری از سوختن در هنگام حریق می‌شود.پلی استایرن یکی از ساندویچ پانل هایی است،که به عنوان عایق هیدروکربن زنجیره ای و بلند است. بخاطر کشسان بودن و ویژگی مولکولی و انعطاف پذیری ان بیشتر در بیمارستان‌ها و سایر موارد صنعتی کاربرد بسیاری دارد. پلی استایرن‌ها به خاطر مقاوم بودن از دو نوع معمولی و خانگی برخوردار است.ساندویچ پانل های پشم سنگ  نوعی عایق های حرارتی  معدنی و صوتی است،که صدا را با ضریب کم  انتشار می دهد.موارد استفاده آن بیشتر در پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و ساختمان است.دارای صرفه ی اقتصادی خوبی است.عایق پشم سنگ محیط نامناسبی برای رشد افت ،باکتری و حشرات موذی است.و با محیط زیست سازگاری مناسبی دارد.

یکی دیگر از عایق‌های ساندویچ پانل عایق پشم شیشه است که پشم شیشه ماده ای تشکیل شده از الیاف شیشه می‌باشد و از ویژگی‌های آن مقاوم بودن در برابر حرارت به عنوان عایق حرارتی در صنعت پتروشیمی ، صنایع آب و فاضلاب، بیشترین مصرف آن در صنعت ورق سازی و ساخت قطعات صنعتی را می‌توان نام برد. در عین سهولت در نصب به دلایلی که در زیر مشاهده می‌کنید،پیشنهاد می‌شود.که نصب توسط نصابان معتبر انجام شود:

 • کیفیت بالا:

نصابانی که در سایت معرفی شده‌اند دارای چندین سال تجربه در نصب ساندویچ پانل هستند.و پانل‌های نصب شده توسط این افراد دارای عمر مفید بالایی است.

 • کاهش هزینه‌ها:

در نصب پانل میزان بسیار کمی دور ریزی پانل وجود دارد.اما در صورتی که توسط افراد مجرب نصب نشود،میزان دور ریزی و در نهایت هزینه ساخت بسیار افزایش خواهد یافت.

 • تضمین:

یکی از مزیت‌های  آموزش نصب ساندویچ پانل توسط افراد مجرب و معتبر می‌توان،به تضمینی بودن اشاره کرد،که بعد از انجام کا‌ر داده می‌شود. در صورتی که پانل در مدت معینی پانل‌های نصب شده دچار مشکل شود ، تعمیر خواهند شد.

نحوه نصب ساندویچ پانل

مراحل نصب ساندویچ پانل:

در ابتدا نصاب ساندویچ پانل با توجه به ابعاد مورد نظر زیر سازی انجام می‌دهند. پروفیل‌ها را با جوشکاری به یکدیگر متصل می‌کنند.در مرحله بعد جا گذاری ساندویچ پانل‌ها با توجه به نوع ساندویچ پانل دیواری و سقفی مشخص می‌شود.در ساندویچ پانل‌های دیواری در صورت بکار بردن پنجره برش مورد نیاز روی پانل توسط نصاب انجام می‌شود.بعد از برش ساندویچ پانل با توجه به مکان مورد نظر در محل خود قرار می‌گیرند.با توجه به قطر ساندویچ پانل پیچ های سر مته‌دار در هر متر مربع به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ می‌شود.لازم به ذکر است که در هر مترمربع از ساندویچ پانل می‌توان سه عدد پیچ نیز استفاده کرد.برای اطمینان از آبندی‌های لازمه در محل چفت شدن پانل‌ها قبل از چفت کردن پانل‌ها محل درز پانل‌ها با اسپری پلی اورتان پر شود. سپس پانل دیگر قبل از پف کردن کامل پلی اورتان جا زده می‌شود. ساندویچ پانل از پروسه نصب باید طبق ابعاد برداشته شده توسط نیروی متخصص سفارش و تولید شود.مراحل تولید ساندویچ پانل بسته به نوع آن بسیار متفاوت است.

در آخرین مرحله نصب ساندویچ پانل ماموت برای زیباسازی و درزگیری کار از ورق فلاشینگ و آبرو استفاده می کنیم. این ورق ها را می توان در همه قسمت های بسط ساندویچ پانل و درزها استفاده کرد.

لازم به ذکر است که قیمت ساندویچ پانل ماموت به عواملی چون :

 • میزان فلاشینگ
 • آبرو استفاده شده

نیز بستگی دارد. به علاوه برای جمع کردن کار و محکم سازی نهایی از چسب پلی اورتان در تمامی جاهایی که نیاز به چسب دارد،و همچنین در درزها و زیر فلاشینگ‌ها استفاده می شود. میزان چسب استفاده شده نیز از عوامل مهم برای تعیین قیمت نصب ساندویچ پانل ماموت است. در تمامی پیچ های ساندویچ پانل بهتر است،از واشر پیچ نیز استفاده کرد،که استقامت کار قابل اعتماد تر شود.

مراحل نصب ساندویچ پانل با توجه به نوع و طرح پانل‌ها باید توسط متخصص و کادری حرفه‌ای صورت گیرد.مراحل نصب ساندویچ پانل در این مجموعه کاملا حرفه‌ای و مطابق با استانداردهای لازم جهت نصب در ساندویچ پانل‌ها است.مراحل نصب ساندویچ پانل در این شرکت توسط  کادر حرفه ای و آموزش دیده جهت این کار استفاده می‌شوند. در ساندویچ پانل‌ها روش های مختلفی با توجه به نصاب‌های شرکت های نصب کننده پانل وجود دارد.در نصب ساندویچ پانل باید به نکاتی که باعث زیباتر شدن و بهینه تر شدن کار توجه کرد.در این مطلب به توضیح کامل نصب ساندویچ پانل با ذکر نکات جزئی می‌پردازیم.

طریقه نصب ساندویچ پانل

دستگاه ساندویچ پانل بر :

ابتدا که ساندویچ پانل از شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل خریداری می‌شود در طول های بسیار زیاد است که مورد نیاز مشتری نخواهد بود . این دستگاه برای برش دقیق ساندویچ پانل‌ها در اندازه های مختلف و مورد نیاز مشتری استفاده می‌شود . این دستگاه بسیار دقیق بوده و بر اساس استاندارد های روز جهان است.

دستگاه ساندویچ پانل بر

نصاب ساندویچ پانل:

در صورتی که نیاز به نصب ساندویچ پانل دارید این کار باید توسط افراد معتبر و آموزش دیده انجام شود. در صورتی که پانل به درستی نصب نشود عمر مفید سازه بسیار کاهش خواهد یافت و نتایج جبران ناپذیری اتفاق خواهد افتاد.

نصب ساندویچ پانل سقفی:

ابتدا باید به ساختار اجرا شده روی سقف و فاصله بین تکیه گاه های اصلی توجه شود و بر اساس ان زیرسازی پانل های سقفی را انجام داد. در مرحله بعد ساندویچ پانل‌ها روی پرلین های موجود در سقف قرار گرفته و به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی باید یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده می‌شود.ساندویچ پانل‌ها باید به صورت اورلپ قرار گرفته باشد. این کار جهت آب بندی سقف و جلوگیری از نفوذ آب انجام می‌گیرد که بسیار دارای اهمیت است. در مرحله آخر بهتر است جهت زیباسازی و درزگیری ساختمان از ورق فلاشینگ و ورق آبرو  استفاده شود.

نصب ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی کاذب و نما:

این پانل‌ها بیشتر در ساختن زیبایی ظاهر سازه بکار برده دارند. بر روی نمای اصلی سقف و دیوار قرار می گیرند،و شکلی زیبا و آراسته دارند.در مورد نصب ساندویچ پانل چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید به سایت مراجعه نمایید.

نصب ساندویچ پانل سقفی

نصب ساندویچ پانل دیواری:

برای نصب ساندویچ پانل دیواری ابتدا زیرسازی انجام شود برای این کار باید به ساختار اجرا شده روی ساختمان و فاصله بین ستون‌ها محل نصب و ارتفاع پانل‌ها و جهت باد توجه کرد. در نصب ساندویچ پانل دیواری باید با استفاده از پروفیل های آهنی تکیه گاه محکمی برای ساندویچ پانل ایجاد کرد. این نوع ساندویچ پانل‌ها به دو صورت عمودی و افقی بسته به شرایط محل می‌توانند نصب شود. بعد از نصب محل اتصال ساندویچ پانل‌ها با سختمان را توسط پیچ های مخصوص پیچ می‌کنند.در نصب این نوع ساندویچ پانل بر روی بتن از تفنگی مخصوص به نام میخکوب زن چاشنی دار استفاده می‌شود. بهتر است داخل ناودانی با اسپری پلی اورتان عایق کاری شود.

نصب ساندویچ پانل دیواری

نکات مهم در نصب ساندویچ پانل:

 • برای هر پروژه نحوه قرار گیری ساندویچ پانل دیواری و چیدمان آن مهم است.
 • زیر سازی محل نصب ساندویچ پانل طوری است که پانل‌ها بر روی سازه فولادی و یا اسکلت های بتنی ساختمان براحتی قرار می گیرند.
 • در هنگام نصب ساندویچ پانل باید فاصله بین پانل‌ها باید رعایت شود و موقعیت گام های ذوزنقه ای در نظر گرفته شود تا تکیه گاه مناسبی برای بستن پیچ‌ها ایجاد شود.
 • برای نصب ساندویچ پانل حتما باید از پیچ واشر دار مخصوص استفاده شود.
 • برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید پانل را روی پرلین مخصوص پیچ کنیم .
 • به ازای هر یک متر مربع از ساندویچ پانل سقفی یک عدد پیچ سرمته گالوانیزه استفاده شود،که خود به استحکام کمک خواهد کرد.
 • بعد از نصب پانل‌ها برای اینکه تمام درزهای آن را بپوشانید،از چسب سیلیکون یا نوار چسب یک طرف چسب دار استفاده کنید.
 • به علت داشتن نری و مادگی در ساندویچ پانل دیواری لازم است.بعد از قرار گیری در جای مناسب با پیچ سرمته گالوانیزه مهار شود.
 • در هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی محل مناسبی برای فلاشینگ‌ها و آبروها انتخاب کنید.تا علاوه بر زیبایی ظاهری در هنگام آب بندی پروژه به مشکل نخورید.
 • در هنگام نصب پانل‌های سقفی باید دقت داشته باشید،که فاصله بین دو پانل رعایت شود. اورلپ پانل بر روی گام اول پانل بعدی در محل مناسبی قرار بگیرد.
 • قبل از چفت کردن ساندویچ پانل باید محل درزها را با اسپری پلی اورتان پر کنید.این کار باعث می‌شود تا چسبندگی پانل‌ها در محل اتصال زیادتر شده و تبادل حرارتی در محل اتصال کمتر گردد.

نکات مهم در نصب ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل جهت نصب:

ساندویچ پانل قفل دار:

این نوع پانل همان طور که از نام آن پیداست به صورت قفل بوده و در قسمت اتصال بلوک‌ها به وسیله زبانه هایی پانلها به هم وصل شده و این پانل‌ها بیشتر جهت استفاده در سردخانه‌ها می باشد.

ساندویچ پانل نر و مادگی:

این پانل‌ها دارای زاویه هایی در قسمت اتصال می باشند که بعد از اتصالشان به شکل یکپارچه در آمده و توسط پیچ روی سقف یا دیوار مورد نظر وصل می شوند.

ساندویچ پانل پیچ مخفی:

این ساندویچ پانل‌ها به دلیل مخفی ماندن پیچ‌ها از زیبایی بسیاری برخوردار هستند.ساندویچ پانل پیچ مخفی به شکلی است،که هر پانل به محل مورد نظر پیچ شده،و پانل بعدی به صورتی که پیچ را بپوشاند قرار می گیرد.

نکات مهم در نصب ساندویچ پانل

قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل:

بعد از انتخاب ساندویچ پانل و خرید این محصول نوبت به قیمت نصب آن می‌رسد. نصب این پانل به سرعت و راحتی انجام می‌شود. و نیاز به تعداد افراد زیاد جهت نصب آن نخواهد داشت ولی این به آن معنی نیست که هر فردی بتواند آن را به خوبی نصب نماید. نصابان ساندویچ پانل که معرفی کرده‌ایم دارای چندین سال سابقه و ده‌ها پروژه انجام شده هستند. و همگی به صورت حرفه ای آموزش دیده هستند. عمر مفید پانل در صورتی که تمامی شرایط به صورت کامل رعایت شود بین ۱۰ الی ۲۰ سال خواهد بود اما در صورتی که پانل به درستی نصب نشود عمر این پانل به زیر ۱۰ سال کاهش خواهد یافت در صورتی که ساندویچ پانل توسط نصابان معتبر نصب شود تضمین عدم آب دهی و … داده خواهد شد که در غیر این صورت تضمینی وجود نخواهد داشت .برای فهمیدن قیمت نصب ساندویچ پانل و برآورد قیمت ساندویچ پانل ماموت شما اول باید مفهوم نصب ساندویچ پانل را بدانید.اولین قدم برای نصب ساندویچ پانل فاصله بین تکیه گاه‌ها و ستون هاست .که باید به آن‌ها توجه کرده،و بر طبق همین موارد زیر سازی های لازم انجام شود.بعد از انجام زیر سازی های لازم برای نصب ساندویچ پانل ماموت که بر طبق آن ها قیمت نصب ساندویچ پانل مشخص می شود.پانل های سقفی بر روی پرلین‌ها در بر روی سقف قرار دارند،قرار گرفته و نصب می شود. قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل شامل قیمت تمام شده‌ی پانل ساندویچی به علاوه‌ی مبلغی است که به نصابان ساندویچ پانل تعلق می گیرد.برای اجرای ساندویچ پانل نیازی به مصالح جانبی یا ترکیبی نمی باشد.این مصالح به صورت آماده بوده و تنها با ابزاری مختصر نصب و به یکدیگر متصل می شوند.به این دلیل قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل در مقایسه با همان میزان مصالح سنتی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.برای نصب ساندویچ پانل سقفی ماموت باید به ازای هر متر مربع از ماموت پانل سقفی از یک پیچ سرمته از نوع گالوانیزه استفاده کرد.که در آن صورت می توانیم پیچ های سرمته گالوانیزه را در نظر گرفته و مبالغ آن‌ها را نیز با قیمت نصب ساندویچ پانل خود جمع بزنیم.ساندویچ پانل‌ها به صورت اورلپ و نری و مادگی قرار می گیرند.که همین امر باعث می شود،که سقف آب بندی شده و از نفوذ آب جلوگیری شود.(این مورد بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.) قیمت نصب ساندویچ پانل سقفی و قیمت نصب ساندویچ پانل دیواری را می توان به عوامل مختلفی وابسته دانست :

 • فاصله بین تکیه گاه های اصلی که هر چقدر زیاد تر باشد کار سخت تر می شود.
 • پیچ سرمته مصرفی که برای سفت و چفت کردن پانل‌ها از آن‌ها استفاده می شود.
 • پرلین های مورد استفاده
 • پیچ های استفاده شده برای هم بندی ماموت پانلها
 • واشر های بکار رفته در ساندویچ پانل که بهتر است،در کنار هر پیچ در ساندویچ پانل از واشر مخصوص نیز استفاده کرد.
 • حق الزحمه نصابان ساندویچ پانل با توجه به میزان کارکرد آن‌ها و مشکلات ناگهانی در پروژه
 • میزان اجاره دستگاه ساندویچ بر که در صورت نیاز آن را می توانند اجاره کنند.
 • میزان عایق کاری مورد نظر ( میزان فوم پلی اورتان استفاده شده ) که این فوم برای پر کردن فضاهای خالی و آب بندی سازه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • میزان ورق فلاشینگ و ورق آبرو مصرفی که برای زیباسازی محل های اتصال و محکم کردن ساندویچ پانل‌ها استفاده می شود.

نحوه نصب ساندویچ پانل

بنابراین قیمت نصب ساندویچ پانل ماموت به عوامل بالا بستگی دارد که در صورت هر گونه تغییر در قیمت های وسایل نصبی ساندویچ پانل ، قیمت نصب ساندویچ پانل نیز تغییر خواهد کرد. شما مشتریان گرامی می توانید ، قبل از تولید و سفارش ساندویچ پانل مورد نظر خود تمامی قیمت های بروز ساندویچ پانل را بدست آورده و پس از موافقت با موارد گفته شده ، اقدام به سفارش ساندویچ پانل و نصب آن با توجه به قیمت نصب ساندویچ پانل بفرمایید.

در نهایت تمامی این عوامل قیمت نصب ساندویچ پانل را مشخص می کنند.قیمت نصب پانل ماموت را می توانید با توجه به موارد به موارد فوق از شرکت ماموت بخواهید ( با شماره تلفن‌ها و یا آدرس شرت ماموت به صورت تلفنی و یا با مراجعه حضوری مطلع شوید.جهت دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

نصب ساندویچ پانل

شرکت ماموت:

از جمله مسائلی که در رابطه با ساندویچ پانل از اهمیت بسیاری برخوردار است، نصب ساندویچ پانل با رعایت نکات ایمنی می باشد.بنابراین زمانی که پانل مربوطه را خریداری می‌نماییم باید توجه کنیم افرادی که جهت نصب پانل معرفی و مشغول به کار می شوند دانش لازم را داشته باشند.وگرنه هزینه‌ها و صدمات جبران ناپذیری را متحمل می شویم که غیر قابل جبران است.

شرکت ماموت با گذشت سالها تجربه در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل با بکار گرفتن افرادی مجرب توانسته بسیاری از نیاز های صنعت در این زمینه را تامین نموده و در جهت پیشرفت تولیدات خود گام های بلندی بردارد.در این راستا شرکت ماموت با تولید انواع ساندویچ پانل سردخانه ای، سقفی و دیواری، ساندویچ پانل پلاستی سول و … در رنگها و طرح های متنوع توانسته رضایت مشتریان خود را با تحویل فوری ساندویچ پانل و رعایت ایمنی سازه جلب نماید.و پیشرو در ارائه خدمات به مردم عزیز کشورمان باشد. قیمت نصب ساندویچ پانل توسط شرکت ماموت بسیار مناسب بوده و از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه در جهت راهنمایی شما همواره مشاورین ما به صورت رایگان خدمت رسانی می نمایند.پس با اطمینان خاطر خرید کنید و از ایمنی کامل در هنگام نصب ساندویچ پانل مطمئن شوید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از لیست نصابان معتبر ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید.

از همراهی شما متشکریم

قیمت نصب ساندویچ پانل

دسته مقالات ساندویچ پانل

2 نظر ثبت شده برای “آموزش نصب ساندویچ پانل

 1. سلام وقتتون بخیر
  نصب و اجرای انواع ساندویچ پانل چه مدت طول می‌کشد؟ باتوجه به سرد شدن هوا بنده زمان زیادی برای اجرای پروژه ندارم و تمایل دارم که در کوتاهترین زمان ممکن این کار انجام شود آیا امکان پذیر است؟

 2. سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر
  همانطور که در این مقاله اشاره کردیم نصب ساندویچ پانل در مقایسه با سایر مصالح در کوتاهترین زمان انجام می‌شود. به عنوان مثال می توان گفت که اجرای ساندویچ پانل سقفی روزانه حدود 150 متر مربع و ساندویچ پانل دیواری روزانه حدود 70 متر اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *