کانکس، یک یا چندین اتاقک پیش‌ساخته که در کنار هم قرار می‌گیرند. اجزاء اصلی آن را دیوار پیش ساخته از  ورق گالوانیزه و پروفیل است.این سازه‌ها قابل حمل و جابجا کردن هستند.مواقعی که امکان ساخت بناهای سنتی نیست از کانکس استفاده می‌کنیم. که دارای عایق پلی استایرن یا پلی اورتان است.به طور کلی کانکس یک کمپ فلزی است،که  انسان و وسایل انسان را در مقابل : سرما، گرما، باران، باد و سایر عوامل محیطی محافظت می نماید.کانکس‌ها می توانند از جنس های و مواد مختلف ساخته شوند و بسته نوع شرایط آب هوایی نوع مواد به کار رفته تغییر می کند و می تواند از جنس آهن، آلومینیوم، پی وی سی، پلاستیک، چوب ، ساندویچ پانل و… باشد. کانکس‌ها معمولا به صورت موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند بنابراین بعد از مدتی بلا استفاده می‌شوند. در صورتی که این کانکس‌ها سالم باشند امکان فروش ان به مشتریان دیگر وجود دارد.یا در صورت وجود نقص در این سازه‌ها امکان تعمیر آنها فراهم است و پس از تعمیر امکان فروش آنها فراهم است.قیمت این کانکس‌های دست دوم بر اساس جنس مواد استفاده شده در ساخت کانکس ، عمر کانکس و میزان سلامت کانکس قابل تعیین است.

کانکس دست دوم

خرید کانکس دست دوم ریسک بسیار بالایی دارد .و ممکن است پس از چند ماه یا حتی در حین جابه جایی تا محل پروژه ی جدید، این سازه ارزان قیمت از بین برود. و پولی که بابت خرید آن پرداخت کردید هم از دست بدهید.یکی از دغدغه هایی که پیمانکاران و عوامل اجرایی دارند،هزینه ای است،که باید برای اسکان خود و کارگران پرداخت نمایند.آن‌ها برای نظارت کامل بر روی مراحل انجام پروژه و زیر نظر گرفتن کارگران به کانکس یا کانتینری که تمام امکانات لازم برای اسکان موقت را داشته باشد،نیاز دارند.

همانطور که می دانید در پیمانکاری پروژه های اجرایی و عمرانی مدیریت کردن هزینه‌ها بسیار مهم بوده و هرچقدر این هزینه‌ها کاهش پیدا کند سود آن پروژه بیشتر خواهد بود .در این موارد پیمانکاران برای کاهش هزینه‌ها و جبران کمبود بودجه و کسری های پروژه از این سازه‌های دست دوم استفاده می کنند.زیرا این کانکس‌ها نسبت به کانکس نو ارزان تر هستند استفاده از کانکس دست دوم معایب و مزایای متعددی دارد،که به یکی از آن‌ها می پردازیم .به عنوان مثال پیمانکار یک پروژه‌ی عمرانی کانکسی را برای اسکان پرسنل تهیه می نماید.و پس از اتمام پروژه آن را بصورت کانکس دست دوم با قیمت ارزان به فروش می رساند.تا بخشی از هزینه های پروژه را بازگرداند .اما اغلب پیمانکاران از کانکسی استفاده می کنند که ارزان قیمت بوده و عمر مفید آن حداکثر ۳ سال باشد.این کانکس‌ها با کیفیت بسیار پایین تولید شده و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

کانکس دست دوم

قیمت کانکس دست دوم

فروشندگان و واسطه هایی وجود دارند،که کانکس دست دوم را خریداری نموده،و پس از رنگ آمیزی دیوار های داخلی و خارجی و بتونه کاری آن‌ها را به عنوان کانکس دست دوم در حد نو می فروشند .این کانکس‌های دست دوم فقط ظاهر آراسته و تمیزی دارند،اما از داخل ممکن است،عایق آن‌ها از بین رفته باشد.یا اسکلت آن‌ها دچار پوسیدگی شدید شده باشد که در این صورت پس از یک بار جابه جایی،کانکس متلاشی شده و دیگر قابل استفاده نیست .کسانی که قصد خرید کانکس دست دوم را دارند،باید در این مورد بیشتر مطالعه کرده تا دچار ضرر و زیان نشوند .قیمت کانکس دست دوم به عوامل مختلفی همچون:

  • سال ساخت
  • ابعاد
  • ظاهر
  • مواد به کار رفته در تولید کانکس
  • مقدار آسیب دیدگی آن و … بستگی دارد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مشخصات کانکس شرکت ماموت به صفحه مربوطه در سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل مراجعه فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم

قیمت کانکس دست دوم

دسته تولید کنندگان کانکس, قیمت کانکس, لیست تولید کنندگان کانکسبرچسب ها ,