نصب ساندویچ پانل یکی از موضوعات مهمی است که در نصب پروژه هایی که با استفاده از ساندویچ پانل پوشش داده می شوند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه در صورتی که نصب ساندویچ پانل بر طبق استانداردهای خاصی صورت نگیرد و یا از نصابان با تجربه برای جایگذاری پانل ها بر روی سازه استفاده نشود ممکن است خسارات فراوانی به سازه شما وارد شود. گاهی اوقات میزان خساراتی که در نتیجه استفاده از نصابان بی تجربه برای شما پیش می آید بسیار زیاد است و گاهی اقات جبران نمودن زیان های وارده آمده به سازه شما تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

پیمانکاری که جهت نصب و اجرای سازه هایی مانند ساندویچ پانل انتخاب می نمایید باید دارای ویژگیهای باشد در این مقاله قصد داریم به نکاتی که باید برای ساخت سازه های ساندویچ پانل رعایت نماییم اشاره نماییم. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب پیمانکار سازه های ساندویچ پانل

پیمانکار ساندویچ پانل باید با کیفیت ترین مصالح را برای اجرای پروژه ها انتخاب نماید.

جهت ساخت مصالحی مانند ساندویچ پانل پیمانکاران از مواد مختلفی استفاده می کنند. برخی از پیمانکاران برای اینکه هزینه های ناشی از ساخت و ساز را کاهش دهند از مواد نامرغوب استفاده می کنند و این امر موجب شود سازه مورد نظر استحکام خوبی نداشته باشد و در مدت زمان کوتاهی نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا نماید. پیمانکاران با تجربه از با کیفیت ترین مواد برای ساخت ساندویچ پانل استفاده می نمایند که این امر باعث افزایش استحکام و دوام سازه های ساختمانی می شود . همچنین هزینه های ناشی از ساخت و ساز را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد که این امر از لحاظ اقتصادی به نفع مالک ساختمان می باشد.

پیمانکار ساندویچ پانل بایستی صادق باشد.

خصلت هایی مانند صداقت و قابل اعتماد بودن از جمله فاکتورهایی هستند که برای انتخاب پیمانکار سازه مورد نظر خود بایستی به آن توجه داشته باشیم چراکه در صورتی که پیمانکار در رفتار و اعمال خود از صداقت کافی برخوردار باشد با راحتی بیشتری می توانید پروژه های خود را با اطمینان خاطر بیشتری به آنها بسپارید.

پیمانکار ساخت سازه های ساندویچ پانل بهتر است محلی باشند.

بهتر است پیمانکاری که برای ساخت ساندویچ پانل انتخاب می نمایید از افراد محلی باشد چراکه در صورتی که این اشخاص را از بین افرادی که از تجربه آنها آگاهی ندارید انتخاب نمایید، احتمال کلاهبرداری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اما در صورتی که پیمانکاران مجرب و محلی را انتخاب نمایید به دلیل اینکه این افراد با منطقه آشنایی بیشتری دارند در نتیجه به نحو بهتری می توانند پروژه شما را انجام دهند.

مجری ساخت سازه های ساندویچ پانل باید از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار باشد.

قبل از اینکه پیمانکاری برای ساخت سازه خود انتخاب نمایید بایستی به سابقه و پروژه های انجام شده توسط این شخص توجه کافی داشته باشید. در این صورت می توانید اطمینان حاصل نمایید که فردی که برای اجرای پروژه خود استخدام نموده اید از تجربه کافی برخوردار است و می توانید از این موضوع اطمینان حاصل نمایید که کار را با بهترین کیفیت به شما تحویل خواهد داد. یک پیمانکار با سابقه با مراحل نصب ساندویچ پانل آشنایی کامل دارد و این موجب می شود در طول اجرای پروژه با مشکل روبرو نشود و در صورت مواجه شدن با مشکلات هم بتواند به راحتی آنها را رفع نماید.

پیمانکار سازه های ساندویچ پانلی بایستی از قدرت رهبری خوبی برخوردار باشد.

یکی از خصلت های مهم یک پیمانکار داشتن قدرت رهبری است. داشتن قدرت رهبری موجب می شود کارگران از تمامی تصمیماتی که توسط پیمانکار گرفته می شود تبعیت نمایند، دقیقا بدانند چه کاری بایستی انجام دهند و به درستی به وظایف خود در حین اجرای کار عمل نمایند.

مجری سازه های ساندویچ پانل باید دارای مجوز باشد.

مجوز یکی از مدارکی است که پیمانکار ساخت سازه های ساندویچ پانل باید حتما داشته باشند. قبل از انتخاب پیمانکار برای پروژه خود بهتر است از او مجوز کار در منطقه را درخواست نمایید. احتمال وقوع حادثه در هنگام ساخت سازه های ساندویچ پانلی در هر لحظه وجود دارد و اگر پیمانکار مجوز داشته باشد به تمامی استانداردهای قانونی ساخت سازه های ساندویچ پانل آشنایی دارد و برای جلوگیری از بروز هر نوع حادثه ای تدابیری می اندیشد.

مجری ساخت سازه های ساندویچ پانل باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که می خواهید یک پیمانکار را برای اجرا و نصب سازه با استفاده ساندویچ پانل انتخاب نمایید باید از او تعهدی مبنی بر اینکه نتیجه کار کیفیت لازم را خواهد داشت بگیرید چرا که برخی از اوقات ممکن است در حین اجرای پروژه شما به پیمانکار پروژه ای با سود بیشتر پیشنهاد شود. در این صورت ممکن است پیمانکار کار شما را با سرعت بیشتر و کیفیت کمتری انجام دهد. به منظور جلوگیری از این اتفاق بایستی ضمانت نامه ای تنظیم نمایید که در آن درج شده باشد که نتیجه پروژه باید از کیفیت کافی برخوردار باشد و پیمانکار مربوطه باید این ضمانت نامه را امضا نماید

مجری ساخت سازه های ساندویچ پانل باید دارای قدرت تصمیم گیری بسیار بالایی باشد.

با توجه به این موضوع که تصمیمات بسیار مهم حین اجرای ساخت سازه های ساندویچ پانلی توسط پیمانکاران گرفته می شود.مجری ساخت سازه هایی که با استفاده از ساندویچ پانل پوشش داده می شود، از لحاظ شخصیت بایستی بتوانند به طور قاطعانه تصمیم بگیرند و در تصمیم گیری تردید نداشته باشند.

دسته مقالات ساندویچ پانل