کانکس سایلنت ژنراتور

در این مطلب قصد داریم به بررسی و ارزیابی یکی از پرکاربردترین نوع کانکس ها به نام کانکس سایلنت ژنراتور بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی کانکس سایلنت ژنراتور

عمدتا ژنراتورها به ویژه آن دسته از ژنراتورهایی که برای استفاده منابع سه فاز صنعتی به کار می روند در هنگام کار صدای زیادی از خود تولید می کنند. این صدا در بسیاری از موارد موجب ایجاد مزاحمت می شود به خصوص اگر در نزدیکی این دیزل ها دفتر اداری یا خانه مسکونی باشد، صدای زیاد این دیزل ها باعث می شود دفاتر ادارای نتواند به درستی به فعالیت خود ادامه دهند. بنابراین به منظور کاهش صدای ژنراتور آنها را درون یک کابین قرار می دهند تا صدای حاصل از آنها کم شود

کانکس سایلنت ژنراتور همانگونه از اسم آنها مشخص است برای کاهش صدای حاصل از دیزل ها و ژنراتورها مورد استفاده قرار می گیرند.این نوع سازه های مخصوص علاوه بر اینکه موجب کاهش آلودگی صوتی حاصل از ژنراتور می شوند بلکه می تواند از دستگاهها در برابر عواملی مانند بارش برف، باران، یخ زدگی محاظفت نماید. همچنین وجود این نوع کابین ها از نفوذ گرد و غبار به داخل قطعات جلوگیری می کند و این امر موجب می شود سلامت و طول عمر این دستگاهها به طرز چشمگیری افزایش پیدا نماید و بهره وری بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد.

یکی از بهترین متریالی که برای ساخت کانکس سایلنت ژنراتور می توان استفاده نمود، ساندویچ پانل است. به دلیل اینکه در ساخت ساندویچ پانل از فوم عایق پلی یورتان استفاده شده است، می تواند نفش بسیار مهمی در کاهش صدای ژنراتور داشته باشد و این یکی از مزیت های عالی این نوع از کانکس ها به حساب می آید.

ساخت و طراحی کابین صداگیر ژنراتور

به منظور طراحی و تولید این نوع از کابین نیاز به اطلاعاتی فنی در مورد دستگاه ژنراتور است تا براساس آن بتوان ابعاد سازه، درب ها، محل قرار گیری اگزوز و تابلوهای برق را تعیین نمود. بهتر است قبل از ساخت کابین نقشه هایی برای این کار تهیه شود تا بتوان از خطاهای احتمالی در ساخت این نوع کابین ها جلوگیری نمود.

عموما برای ژنراتورهای کوچک از کابین سایلنت استفاده می کنند. کابین ها  از لحاظ کاربرد هیچ نوع تفاوتی با کانکس ندارند و هر دو عملکردی یکسان دارند. تنها تفاوت عمده ای که کانکس ها با کابین دارند در ابعاد آنهاست که برطبق سایز ژنراتورهای کوچک طراحی می شوند. در حالی که در کانکس ها فضایی یک متری دور تا دور دستگاه وجود دارد که در صورت نیاز افراد می توانند برای تعمیر و نگهداری به داخل آن ورود داشته باشند.نوع متریال به کار رفته برای این نوع کانکس ها ساخته شده از ورق فولادی ضخیم با اسفنج صداگیر می باشد.

با توجه به این موضوع که برای به کار افتادن ژنراتورها از سوخت بنزین و یا گازوئیل استفاده می شود، در تمامی این نوع کانکس ها دو دریچه تعیبه شده است. یکی از این دریچه ها وظیفه ی خروج اگزوز را بر عهده دارند و دریچه دیگر به منظور هواگیری و خنک شدن رادیاتور و موتور ژنراتور به کار می رود.البته بهتر است از یک فن تهویه هوا جهت خنک نمودن فضای داخلی کانکس استفاده شود.

در صورتی که قصد تهیه این نوع سازه ها را دارید توصیه می شود از ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتی متر استفاده کنید. در این صورت نه تنها این سازه ها در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت بلکه در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم خواهند بود و می توانند تا حد زیادی صدای ناشی از ژنراتور را مهار نمایند.

کانکس سایلنت ژنراتور

مشخصات فنی کانکس سایلنت ژنراتور

برای شاسی و اسکلت این نوع کانکس ها از تیرآهن نمره 16 به صورت دور کلاف و برای قسمت کف این نوع کانکس ها از تیرآهن 16 به صورت قیدهای عرضی استفاده شده است. ستون ها و قلاب های کانکس از نوع ناودانی های نمره 14 بوده و ورق هایی که برای این نوع کانکس به کار رفته است از نوع ورق گالوانیزه می باشد که با 50 درصد رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است.علاوه بر این فوم هایی که برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده شده است از نوع پلی یورتان بوده و دانسیته ی این نوع فوم ها 40 می باشد. فوم پلی یورتان یکی از بهترین فوم های موجود در بازار است که از دوام و استحکام بسیار بالایی در مقایسه با سایر فوم های دیگر برخوردار است.

قیمت کانکس سایلنت ژنراتور

همانطور که قبلا گفته شد کانکس ها در دسته ی سازه های پیشی ساخته قرار می گیرند و قیمت آنها تحت تاثیر عوامل متعددی مانند ابعاد کانکس، متریال و مصالح به کار رفته برای ساخت کانکس می باشد.شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کانکس سایلنت ژنراتور و انواع دیگر کانکس مانند کانکس تاشو، کانکس LSF، کانکس دو طبقه و… به صفحه مربوطه در سایت مراجعه نمایید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانکس سایلنت ژنراتور از طریق راه های ارتباطی که در سایت وجود دارد با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان باتجربه ما در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دسته کانکس