کانکس ساده

در این مقاله قصد داریم به بررسی و ارزیابی نوعی از کانکس که با نام کانکس ساده مشهور است، بپردازیم. چناچه می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این محصول کسب نمایید، در این مقاله با ما همراه باشید.

به صورت کلی کانکس‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها کاربری مخصوص به خود را دارد.کانکس‌ها با کاربرهای متفاوتی اعم از مسکونی، اداری، ساختمانی، کارگاهی و.... قابل استفاده می باشند. هر کدام از کانکس‌ها بسته به اینکه از چه مصالح و متریالی برای ساخت آنها استفاده شده است از مقاومت و استحکام خاصی برخودار خواهند بود که البته قیمت هر کدام از این سازه ها هم بسته به مصالح به کار رفته در آنها متغیر است.

معرفی کانکس ساده

اگر بخواهیم تعریفی کوتاه از این سازه پیش ساخته داشته باشیم می توان گفت این نوع از کانکس‌ها دارای ظاهری بسیار ساده هستند و برای ساخت آنها از ورق های گالوانیزه که با استفاده از رنگ هایی مخصوص پوشانده شده اند، استفاده می شود. کانکس ساده در مواقع اضطراری که افراد در اثر حوادثی مانند زلزله خانه های خود را از دست داده اند، کاربرد گسترده ای دارد و به دلیل اینکه سرعت آماده سازی این نوع از کانکس‌ها بسیار بالاست و هزینه بسیار پایینی هم دارند بهترین گزینه برای اسکان موقت هستند.

همچنین این نوع از کانکس ها در مواقعی که می خواهیم یک اتاق ساده در گوشه باغ خود داشته باشیم کاربرد فراوانی دارند. از این نوع کانکس‌ها برای اسکان موقت کارگران در پروژه های ساختمانی می توان استفاده نمود و به دلیل اینکه از متریال و مصالح ارزان برای ساخت آنها استفاده می شود در مقایسه با انواع دیگر کانکس هزینه کمی را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت و این امر برای آن دسته از افرادی که به دنبال سازه ای برای اسکان موقت هستند، گزینه ی خوبی به شمار می رود.

مشخصات فنی کانکس ساده

دو عدد شاسی برای ساخت این نوع از کانکس‌ها استفاده شده است. جنس این شاسی ها از تیرآهن 14 بوده و برای ساخت آنها از پروفیل های 40*40 استفاده شده است.ورقی که برای بدنه این نوع از کانکس‌ها به کار رفته است از جنس گالوانیزه بوده و رنگی که برای این نوع از سازه ها به کار رفته است از نوع الکترواستاتیک می باشد. برای قسمت سقف این نوع سازه ها از ورق گالوانیزه بدون رنگ استفاده شده است.

نوع عایقی که برای این نوع از کانکس‌ها استفاده شده است از نوع پلی استایرن است که از دوام و مقاومت نسبتا خوبی برخوردار است. لازم به ذکر است که این نوع از عایق علاوه بر اینکه در ساخت کانکس به کار می روند برای ساخت انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی که سازه هایی پیش ساخته هستند و به منظور پوشش دهی قسمت سقف و دیوار مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند نیز کاربری دارد.

همچنین در صورتی که مشتری درخواست داشته باشد از عایق های پی وی سی برای نمای داخلی و خارجی این نوع از کانکس ها استفاده می شود. این نوع از عایق ها نه تنها باعث زیباتر شدن سازه ها می شوند بلکه باعث می شوند هزینه کانکس در مقایسه با مصالح دیگر بالاتر برود که البته استفاده از این مصالح بستگی به درخواست مشتری دارد و می توان از متریال ارزان تری هم برای پوشش دهی کانکس استفاده نمود که در این صورت هزینه کانکس کاهش خواهد داشت.

برای قسمت کف این نوع از کانکس ها می توان از کف پوش های ای دی اف استفاده نمود که استفاده از این نوع کف پوش ها زیبایی خاصی به کانکس می بخشد.همچنین از سیم کشی داخلی در ساخت این نوع از کانکس ها استفاده می شود.

 

کانکس ساده

قیمت کانکس ساده

این نوع از سازه ها در دو نوع سبک و سنگین قابل تولید هستند و قیمت آنها بسته به متریالی که برای ساخت آنها به کار می رود، تعیین می شود. در نوع سبک از مصالح سبک تری استفاده می شود که همین امر باعث کاهش قیمت نهایی این سازه ها می شود. در نوع سنگین از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به کانکس سبک دارد اما برای ساخت ایین نوع از سازه ها از مصالح سنگین تر و مقاوم تری استفاده می شود. به طور کلی پیشنهاد می شود چناچه قصد استفاده از این محصول برای مصارف شخصی و یا داخل باغ را دارید و انتظار دارید این سازه ها از استحکام بیشتری برخوردار باشد بهتر است از کانکس سنگین استفاده نمایید.

به طور کلی قیمت مشخصی برای کانکس ساده نمی توان در نظر گرفت و قیمت این سازه ها بستگی به مصالحی دارد که برای ساخت آنها استفاده شده است. لذا در صورتی که می خواهید از قیمت کانکس ساده و انواع دیگر کانکس اعم از کانکس تاشو، دوطبقه و کانکس LSF اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت درج شده است با بخش فروش ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فنی ما اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

دسته کانکس