6 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

هدف از نوشتن این مطلب بررسی 6 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل است.با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل، به دیوارها و سقف هایی اطلاق می شود که از ترکیبات سبک تشکیل شده اند. این مصالح پش ساخته از دو طرف با دو لایه ورق پوشانده شده و برای قسمت میانی، یک لایه عایق استفاده شده است. این نوع مصالح پیش ساخته به دلیل داشتن مزایایی اعم از وزن سبک، مونتاژ و نصب راحت، قیمت مقرون به به صرفه و استحکام و دوام بسیار بالا در صنعت ساختمان سازی رونق فراوانی پیدا کرده است و امروزه بسیاری از معماران و مهندسان از این مصالح برای پوشش دهی سقف و دیوار سازه های خود استفاده می کنند.در ادامه قصد داریم به 6 مورد از دلایلی که با تکیه بر آنها می توانید از این مصالح پیش ساخته برای انجام فعالیت های خود استفاده نمایید، اشاره نماییم.

6 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

صرفه جویی در زمان و هزینه

ساندویچ پانل یکی از مصالح نوین در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که نصب و مونتاژ آنها بسیار آسان بوده و در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد. به این ترتیب در زمان تا حدود زیادی صرفه جویی خواهد شد. این در حالی است که اگر از مصالح سنتی برای پوشش دهی دیوار و سقف سازه های خود استفاده نماییم زمان زیادی برای نصب آنها بایستی صرف شود. زمان عامل مهمی است که در فرایند بهینه سازی هزینه نقش مهمی ایفا می کند. هر چه زمان کمتری برای نصب و مونتاژ ساندویچ پانل صرف شود، هزینه های کمتری برای ساخت و ساز صرف خواهد شد. به طور کلی می توان گفت استفاده از ساندویچ پانل در پروژه ها در زمان و وقت تا میزان قابل توجهی جلوگیری می نماید.

راه حلی اختصاصی برای نیازهای خاص

این نوع مصالح پیش ساخته در سه نوع مختلف قابل تولید هستند. برای ساخت هر کدام از ساندویچ پانل ها از یک نوع عایق مخصوص استفاده می شود. هسته این مصالح ساخته شده از موادی مانند پلی یورتان، پشم معدنی و EPS می باشد و هر کدام از آنها براساس کاربری خاص طراحی و تولید شده اند و مشتریان بسته به کاربری که دارند می توانند هر کدام از پانل ها را مورد استفاده قرار دهند.

  • ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان یکی از کارآمد ترین و متداول ترین عایق های موجود در بازار است که با داشتن خصوصیات عایق حرارتی، از دیگر عایق ها متمایز می شود.آن دسته از افرادی که می خواهند از این مصالح پیش ساخته برای مدت طولانی تری استفاده نمایند یا اینکه هزینه های گرمایش را کاهش دهند، این نوع عایق را برای پانل های خود سفارش می دهند.

  • ساندویچ پانل با عایق پشم معدنی

پانل هایی که با استفاده از عایق پشم معدنی تولید می شود در برابر آتش و صدا کارایی بسیار خوبی دارند و برای آن دسته از افرادی که می خواهند از سازه خود در برابر آتش محافظت نمایند و یا از نفوذ صدا به سازه مورد نظر جلوگیری نمایند، بهترین گزینه هستند. یکی از بهترین ویژگیهای نوع پانل ها مقاومت بالای آنها در برابر صدا است که می تواند مانع از نفوذ صدا به سازه تا 33 دسی بل شود.

  • ساندویچ پانل با عایق EPS

در صورتی که بخواهیم این نوع از ساندویچ پانل ها را با دو پانل ذکر شده دیگر مقایسه نماییم، می توان گفت این نوع پنل ها از نظر خصوصیات عایق حرارتی بین پانل های پشم معدنی و پلی یورتان قرار دارند و مقاومت کمتری نسبت به آتش دارند. لذا چناچه می خواهید از پانلی استفاده نمایید که مقاومت بالایی در برابر اشتعال داشته باشد بهتر است از ساندویچ پانل ساخته شده با پشم معدنی استفاده نمایید.

زیبایی چشمگیر سازه

همانطور که می دانیم امروزه زیبایی سازه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از افراد همواره سعی دارند از مصالحی استفاده کنند که زیبایی سازه را افزایش دهند. ساندویچ پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی دارای ظاهر زیباتری هستند و استفاده از آنها زیبایی خاصی به سازه می بخشد که مصالح دیگر فاقد چنین ویژگی هستند. یکی از ویژگیهای دیگر این مصالح که موجب محبوبیت انها در بین عموم مردم شده است، تمیز شدن آسان و سریع آنها است.

همه مواد از یک تولید کننده

ساندویچ پانل ها با تمامی لوازم جانبی قابل دسترسی خواهند بود و یکی از دلایلی که افراد این مصالح را برای پوشش دهی سازه خود انتخاب می کنند این است که همه مواد و متعلقات مربوطه به این سازه پیش ساخته از یک تولید کننده به راحتی قابل تهیه هستند. این متعلقات می تواند شامل فلاشینگ،آبرو، گاتر و… باشد. در نتیجه شما یک ساختار محافظت شده خواهید داشت که از سازه شما در برابر شرایط خارجی محافظت می نماید.

آزادی طراحی

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت بیش از اندازه این مصالح پیش ساخته شده است، پردازش آسان آنهاست. این نوع از ساختارها را می توانید براساس سلیقه و دلخواه خود چیدمان نمایید و از لحاظ چیدمان هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

کاربرد چند منظوره

این نوع مصالح پیش ساخته در دو نوع سقفی و دیواری قابل تولید هستند و کاربری چند منظوره دارند.این نوع سازه های پیش ساخته نه تنها در سازه های صنعتی بلکه در پروژه های مسکونی، انبارها و مراکز لجستیکی، کارگاههای آموزشی، نمایشگاههای ماشین، سردخانه ها و فریزرها، امکانات ورزشی و تفریحی( استخرها، سالن ها) قابل استفاده می باشند. این امر یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این سازه ها است چراکه هر مصالحی که امروزه بخواهید استفاده نمایید برای کاربری خاصی طراحی و تولید شده اند و قابل استفاده برای کاربری های دیگر نیستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سازه های پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل و انواع فوم مانند فوم پلی یورتان، فوم ایکس پی اس و انواع کانکس مانند کانکس دو طبقه، کانکس تاشو و کانکس LSF می توانید از طریق شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما در این زمینه راهنمایی بخواهید.

امیدوارم خواندن مطلب 6 دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاسگذاریم.

دسته مقالات ساندویچ پانل