کانکس شرکت ماموت:

کانکس یک یا چندین اتاقک پیش‌ساخته است،که در کنار هم قرار گرفته اند و بنایی قابل حمل و جابجایی می باشد که مهمترین دلیل استفاده زیاد از آن همان قابلیت جابجایی و استفاده از آن در هر مکانی می باشد.کانکس ها به دو گروه ثابت و چرخ‌دار تقسیم می شود که کاربردهای متفاوتی باهم داشته و از ساندویچ پانل ساخته می شوند.بیشترین کاربرد آنها در مکان هایی است که امکان ساخت و ساز وجود ندارد.کانکس ها شامل چندین قسمت هستند که در ساخت کانکس نقش مهم و اساسی دارند.اجزاء اصلی آن:دیوار پیش ساخته، ورق گالوانیزه و پروفیل است.این سازه‌ها قابل حمل و جا به‌ جا کردن هستند.و در مواقعی که امکان ساخت بناهای سنتی نیست،از کانکس استفاده می‌کنیم. دارای عایق پلی استایرن یا پلی اورتان است.به طور کلی کانکس یک کمپ فلزی است،که  انسان و وسایل انسان را در مقابل :سرما، گرما، باران، باد و سایر عوامل محیطی محافظت می نماید.کانکس‌ها در ابعاد مختلف و با کاربردهای متفاوت ساخته می‌شوند استفاده از مصالح سبک و با کیفیت در ساخت کانکس موجب افزایش مقاومت آن در برابر شرایط جوی و زلزله شده است.

کانکس

 

شرکت ماموت از سالها پیش این سازه را با روش نوین مهندسی تولید کرد و به دست مشتریان این محصول رساند.از دلایل استفاده از کانکس‌ها می تواند صرفه جویی در زمان و هزینه را نام برد زیرا برای تولید آنها در مواقعی که نیاز فوری به مکانی جهت استقرار داریم زمان کوتاهی لازم است. همینطور با مقایسه و برآورد هزینه های تولید کانکس با ساندویچ پانل و تولید ساختمانی در همان اندازه با استفاده از مصالح سنتی دریافتیم که از لحاظ هزینه نیز تولید و استفاده از کانکس مقرون به صرفه تر است.

امروزه بسیاری از بخش های مختلف یک شرکت یا کارخانه با کانکس‌ها راه اندازی می شود.با توجه به مقاومت خوب و طرح های نوین کانکس ها، در آینده بسیاری از بخش های محوطه ای شرکت‌ها و کارخانه‌ها با کانکس‌ها ساخته خواهد شد. حتی امروزه کانکس های مسکونی نیز ساخته شده است.در بسیاری از ویلاها و زمین های که نیاز به یک محل اسکان دارند و همچنین فرصت کافی برای ساخت یک بنا را نداریم، و همچنین نمی خواهیم هزینه‌ی زیادی برای ساخت بنا اختصاص دهیم، می توانیم از کانکس های مسکونی استفاده نماییم.

مشخصات کانکس ماموت

انواع کانکس:

۱-کانکس اداری ۲-کانکس خوابگاهی ۳-کانکس نگهبانی ۴-کانکس سرویس بهداشتی ۵-کانکس ویلایی ۶-کانکس بازیافت زباله ۷-کانکس دو طبقه ۸-کانکس پیش ساخته ۹-کانکس ساندویچ پانلی  -10کانکس معمولی 11-کانکس تاسیساتی 12-کانکس سردخانه‌ای 13-کانکس اجرا در محل. که در ذیل به شرح چند نمونه از این کانکس‌ها می‌پردازیم:

کانکس معمولی:

این نوع کانکس قدیمی‌ترین نوع کانکس است.و اکنون به دلایل مختلفی مثل هزینه بالا و زمان ساخت و سنگینی سازه کمتر تولید می‌شود جنس این کانکس معمولا از فلز است،و از پنجره‌های آلومینیومی در این سازه استفاده می‌کنیم

کانکس ساندویچ پانلی:

همان‌طور که از اسم این کانکس پیداست،در ان از ساندویچ پانل استفاده شده است.ساندویچ پانل ترکیبی است،از ۲ لایه ورق و یک لایه فوم که مقاومت بسیار بالایی نسبت به سایر سازه‌ها دارد،و وزن آن نیز بسیار پایین است.این موادی که در این نوع کانکس استفاده می‌شود،نسبت به مواد بکار رفته در کانکس معمولی مدرن تر است،و بیشتر کاربرد دارد.

کانکس‌های تاسیساتی:

موارد استفاده این نوع کانکس‌ها بیشتر تاسیساتی و صنعتی است،و امکانات خاصی در ان تعبیه شده است.و در شکل‌های خاص تهیه و تولید می‌شوند،به عنوان مثال در بعضی از انواع کانکس‌های تاسیساتی کف کانکس برای عبور کابل و … باز گذاشته خواهد شد.و یا به صورتی ساخته می‌شود که امکان عبور آب از آن وجود نخواهد داشت.

کانکس های سردخانه ای:

در بعضی مکان‌های نیاز به سردخانه وجود دارد،اما بنا بر شرایط جغرافیایی و هوایی امکان ساخت سردخانه وجود ندارد.یا باید به صورت موقت باشد .در اینجا ساخت سردخانه مستقل مقرون به صرفه نخواهد بود،و هزینه بسیار بالایی خواهد داشت.بنابراین از کانکس‌های سردخانه‌ای استفاده می‌شود.این کانکس‌ها از مواد خاصی همچون ساندویچ پانل در آنها استفاده می‌شود،که امکان ورود و خروج هوا و آلاینده‌ها به حداقل برسد.

کانکس اجرا در محل:

در صورت عادی کانکس‎ها به صورت: آماده و در کارخانه و با دستگاه های پیشرفته تولید می‌شوند.اما گاهی اوقات  به دلیل شرایط بسیار بد راه  و صعب‌العبور بودن مسیر امکان انتقال کانکس آماده وجود ندارد،در این صورت مواد مصرفی در کانکس به محل انتقال پیدا می‌کند.و در آنجا کانکس ساخته خواهد شد.بعد از توضیحات کامل در ارتباط با انواع کانکس نوبت به توضیح مراحل  ساخت کانکس می‌رسد.

موارد کاربرد کانکس شرکت ماموت:

در محل هایی که سکونت باید بطور موقت انجام گیرد،کانکس سریع‌ترین و مناسب‌ترین گزینه است.زمان ساخت کانکس بسیار کم‌تر از خانه است طوری که یک تا سه روزه می‌توان کانکس را آماده و از آن استفاده کرد.در طراحی و تولید کانکس‌ها می‌توان از :نقشه‌ها و ابعاد مختلف استفاده کرد.این ویژگی موجب کشش تمام سلیقه‌ها به این محصول شده است. متریال مورد استفاده در ساخت کانکس‌ها باید به گونه ای باشد که بتوان آن را به راحتی حمل کرد.

متریال مورد استفاده در کانکس شرکت ماموت:

در گذشته از فلز برای ساخت کانکس‌ها استفاده می کردند.اما امروزه ساندویچ پانل ( ساندویچ پانل یک ساختار سبک است که از دو ورق که بین آنها یک لایه فوم عایق وجود دارد تشکیل می شود) جایگزین فلزات سنگین شده است.برای زیبایی خارجی کانکس‌ها می توان از کامپوزیت یا دیوارکوب‌ها و از سرامیک و پارکت برای کف کانکس می شود استفاده کرد.کانکس‌ها در دو نوع کانکس ثابت و کانکس متحرک تولید می شود که هر کدام از این‌ها دارای انواع مختلفی است .کانکس‌ها می توانند از جنس های و مواد مختلف ساخته شوند و بسته نوع شرایط آب هوایی نوع مواد به کار رفته تغییر می کند و می تواند از جنس آهن، آلومینیوم، پی وی سی، پلاستیک، چوب ، ساندویچ پانل و… باشد. کانکس‌ها معمولا جایگزین مناسب و سریعی برای داشتن یک محل اسکان می باشد.البته با توجه به تنوع زیاد محل اسکان برای یک فرد ، کانکس‌ها نیز امروزه انواع متفاوتی دارند.

انواع کانکس ماموت

مراحل ساخت کانکس ماموت:

کانکس  اتاق‌های پیش‌ ساخته‌ای است،که معمولا برای اقامت به صورت موقت و در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نامناسب استفاده می‌شود.کانکس‌ها معمولا به صورت آماده هستند،اما درصورت درخواست مشتری برای کانکس‌های با نقشه خاص باید توسط شرکت طراحی و اجرا شود.در ادامه این مطلب نحوه ساخت انواع کانکس را برای شما شرح می‌دهیم،و در آخر تصاویری از مراحل ساخت کانکس‌های،شرکت ماموت را برای شما منتشر خواهیم کرد.

روش ساخت و تولید کانکس در انواع مختلف آن تقریبا یکسان است.ساخت یک کانکس مقاوم،نیازمند اصول فنی مهندسی هنگام تولید است.استفاده از مصالح با استاندارد و کیفیت یکی از مهمترین عامل در تولید و ساخت کانکس است.کانکس‌ها به عنوان محل سکونت دائم و موقت چندین سال است که پا به عرصه گذاشته اند. نمی‌توان این را گفت که کانکسها چون فضای محدود دارند امکانات یک منزل و خانه را ندارند.کانکس در انواع مختلف طراحی و تولید می شود.

کانکس‌ها در انواع گوناگونی ساخته می شوند که می‌توان به کانکس اداری، نگهبانی، باشگاهی، ویلایی، بیمارستانی، فروشگاهی، کاروانی یا متحرک، نظامی و …. اشاره کرد.وجه تمایز یک کانکس و یک بنای سنتی قابلیت جابه جا شدن آنها است.در حقیقت باید گفت که کانکس از ساندویچ پانل ساخته می شوند.ساندویچ پانل مصالح پیش ساخته با ساختاری سبک و مرکب هستند که محدود به دو لایه و هسته آن از فوم عایق تشکیل شده است.فوم عایق به دلیل کاربری های متفاوت ساندویچ پانل سبک و نرم هستند و  ویژگی های خاص فیزیکی دارند.ساندویچ پانل‌ها دو گروه هستند:ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل  سقفی

مراحل روش ساخت و تولید کانکس:

 • ایجاد اسکلت و شاسی کانکس
 • ایجاد بدنه کانکس با توجه به کاربرد آن
 • ضد زنگ کردن کانکس
 • عایق کردن لایه های کانکس (پلاستوفوم ، پلی اورتان ، پشم سنگ ، پلی استایرن )
 • طراحی و نصب پوشش خارجی با توجه به سلیقه مشتری در طرح‌ها و رنگ های گوناگون
 • ایجاد پوشش داخلی و کف پوش (PVC ، پلی فوم ) در طرح‌ها و رنگ های مختلف و متناسب با سلیقه مشتری
 • نصب اجزای داخلی کانکس مانند آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، اتاق خواب و … برحسب کارایی و نیاز
 • برق کشی و لوله کشی و نصب درب ، پنچره ، چرخ و … در صورت نیاز

نحوه ساخت کانکس

مرحله اول- مصرف کننده:

در مرحله اول ساخت کانکس به یک برنامه ریزی و خرید مواد اولیه با کیفیت نیاز است.ابتدا باید نوع کاربرد کانکس مشخص شود تا مواد اولیه ساخت آن با توجه به شرایط انتخاب گردد.ثبت سفارش اولین قدم برای ساخت و تولید کانکس است.در این مرحله ابتدا پس از تماس خریدار،مشاورین با بررسی در خواست و نیاز اصلی مصرف کننده ابعاد و امکانات کانکس و نوع مواد به کار رفته در آن را جویا می شوند.سپس این موارد در پیش‌ فاکتور رسمی ثبت می‌شود، و برآورد هزینه انجام می‌گیرد،و قیمت نهایی کانکس به مشتری اعلام خواهد شد. متراژ و تعداد طبقات کانکس باید توسط خریدار تعیین شود تا اگر کانکس دو طبقه یا بیشتر از ۶ متر باشد از شاسی قوی و با کیفیت و همچنین قلاب های سقف با ضخامت بالا استفاده شود.

مرحله دوم – ساخت اسکلت:

ابتدا دو شاخه تیرآهن به صورت موازی،و با فاصله در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند،بنای اصلی کانکس بر روی این دو تیر آهن سوار خواهد شد.در کانکس‌های با ارتفاع زیاد جنس این تیرآهن باید به صورتی باشد،که توان تحمل وزن زیاد سازه را داشته باشد.

مرحله سوم – ساخت جزییات:

در مرحله سوم بعد از ساخت اسکلت و بنای اصلی نوبت به اجرای جزییاتی مثل:رنگ آمیزی سازه، نصب در، پنجره و … می‌رسد.که بسته به نیاز مشتری و قیمت از درب و پنجره‌های باکیفیت استفاده می‌شود.

مرحله چهارم – پوشش خارجی و نصب امکانات:

در این مرحله پوشش سقف و عایق‌کاری انجام می‌شود،و امکاناتی نظیر کابینت و …. در آن نصب می‌شود.امکاناتی که در این مرحله اجرا می‌شود،به درخواست مشتری بوده و ارزش افزوده حساب می‌شود.و در آخر تست نهایی توسط شرکت سازنده کانکس انجام می‌شود،که بعد از انجام تست کانکس به مشتری در محل تحویل داده خواهد شد. کانکس‌های تولید شده توسط شرکت کانکس‌ سازی ماموت دارای برترین کیفیت و،مواد بکار رفته در این کانکس‌ها از ساندویچ پانل و ورق‌های باکیفیت است. این شرکت امکان ساخت انواع کانکس های کوچک و بزرگ را در صورت نیاز مشتری دارد.کانکس‌های ساخت شرکت ماموت به دلیل کیفیت بالا دارای طول عمر بسیار بالا هستند،و امکان فروش آنها به صورت کانکس دست دوم وجود دارد.

مراحل ساخت کانکس

مزایای تولید کانکس:

از مزایای جایگزینی ساندویچ پانل و تولید محصولات متنوع آن با مصالح سنتی می توان موارد زیر را نام برد.

 • از مزیت های اصلی کانکس‌ها امکان طراحی متناسب با هر فضا و مکان و بازیافت مواد اولیه می باشد.
 • سایز کانکس‌ها می تواند با توجه به نیاز مشتری تغییر کند و در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته شود.
 • کانکس می تواند به عنوان محل اقامت و سکونت مطرح باشد و جابجایی آن جز امتیازات مطرح آن می باشد
 • قابلیت شست و شو کف دیوارها و سقف از مزایای دیگر کانکس‌ها می‌باشد.
 • تولید کانکس‌ها هزینه ای بسیار پایین تر از ساختمان ساخته سده با مصالح سنتی است
 • برای تولید کانکس‌ها صرف زمان کمتری نیاز است.
 • استفاده از ساندویچ پانل برای تولید کانکس صرف زمان کمتری را نیاز دارد
 • مهمترین دلیل استفاده از یک کانکس نیز خاصیت آماده بودن آن و همچنین با سرعت قابل نصب و استفاده بودن می باشد.
 • استفاده از یک نوع متریال جهت تولید کانکس‌ها در برابر استفاده از چندین نوع مصالح سنتی و ترکیب آنها برای تولید ساختمان‌ها.
 • ایمنی بیشتر در برابر حوادث غیر مترقبه و حوادثی نطیر سیل و زلزله.
 • استفاده از کانکس‌ها در هر نوع اقلیمی و در هر نوع شرایط آب و هوایی.
 • سازه ای سبک بوده و به راحتی قابل جابجایی می باشد.

برای پوشش سقف کانکس از ساندویچ پانل سقفی و برای پوشش دیوار های کانکس از ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود.

کاربرد کانکس

پر کاربرد ترین کانکس‌های پیش ساخته:

 • کانکس پیش ساخته مسکونی
 • کانکس پیش ساخته فروشگاهی
 • کانکس پیش ساخته چرخ‌دار
 • کانکس پیش ساخته دست دوم

مشخصات فنی و اجزای کانکس:

شاسی کانکس:

با توجه به ابعاد کانکس شاسی آن تعیین شده که معمولا از جنس آهن می باشد. اسکلت کانکس از پروفیل تشکیل شده که سبب می شود در مقابل زنگ زدگی مقاومت کرده و از کانکس در برابر زنگ زدن محافظت کند.

کف کانکس:

جهت پوشش کف کانکس از تخته های چند لایه ای استفاده می شود که ضخامت آنها متفاوت است. روی تخته، کف پوش قرار می گیرد و ظاهری زیبا به نمای داخلی کانکس می دهد.

نمای خارجی کانکس:

نمای خارجی کانکس از ورق های گالوانیزه می باشد و جهت پوشش دیوارهای کانکس از ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود که ضخامت آنها بنا به کاربردشان متفاوت است.

نمای داخل کانکس: نمای داخل کانکس از جنس MDF یا P.V.C می باشد.

سقف خارجی کانکس: برای پوشش سقف کانکس از ورق های گالوانیزه سینوسی، کرکره ای و یا از ورق های طرح سفال استفاده می شود.

درب کانکس:جنس درب های ساخته شده از آلومینیوم و یا از جنس U.P.V.C یو پی وی سی است.

شیشه های کانکس:

شیشه های استفاده شده برای کانکس دارای ضخامت های مختلف و طرح های متفاوتی است.

 • طرح شیشه ساده در ضخامت های ۴ الی۶ میل
 • طرح شیشه مشجر در ضخامت ۴ الی ۶ میل
 • طرح شیشه رفلکس در ضخامت ۴ الی ۶ میل

تاسیسات کانکس: جهت ساخت و تکمیل یک کانکس در آن تاسیساتی اجرا می شود از جمله تاسیسات برقی و تاسیسات لوله کشی

تاسیسات برقی کانکس: روشنایی کانکس، کلید و پریز استاندارد، سیم کشی تلفن داخل کانکس، سیم کشی روکار، فیوز مینیاتوری، تجهیزات برق داخلی، سیم کشی روکار و توکار کانکس

تاسیسات لوله کشی کانکس: سرویس های بهداشتی داخل کانکس، حمام، لوله کشی آب سرد و آب گرم، فاضلاب، آبدارخانه و …

نکات مهم در خرید کانکس:

نکات مهم در خرید کانکس آن دسته از مواردی است که هنگام خرید کانکس باید مورد توجه قرار گیرد.شما هنگام خرید کانکس برای به دست آوردن مورد مناسب و خوب چه چیزهایی را دنبال می کنید؟ ما قصد داریم به طور خلاصه نکات مهم در خرید کانکس را بیان کنیم.معمولا برای خرید هر چیزی که شناخت کافی و اولیه یا تجربه ای در زمینه اش نداریم؛ به دنبال راهنما می‌گردیم. قبل از بیان نکات فنی لازم برای خرید کانکس لازم است به این نکته اشاره کنیم که ابتدا هدف و انتظارات خود را از کانکس مورد نظر تعیین کنید. نکات مهم در خرید کانکس موارد متفاوتی را در بر می گیرد.بسیاری از کانکس‌ها از نظر شکل ظاهری کاملا شبیه به هم بوده اما مصالح کاربردی در آن‌ها ،مثلا ساندویچ پانل ، مقاومت و طول عمر متفاوتی دارند.به همین دلیل با توجه به ظاهر و ابعاد قابل تشخیص نیستند.پیشنهاد ما به شما این است که لیستی از مشخصات فنی را به صورت یک بروشور تهیه کنید.در این صورت به راحتی می توانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب درستی با توجه به نیاز و بودجه خود انجام دهید.حتی افراد با تجربه‌ی خرید نیز گاهی به اشتباه تنها ابعاد کانکس را در نظر می گیرند.در نتیجه بدون توجه به آیتم های تاثیرگذار دیگر ، سازه هایی کم کیفیت و با طول عمر نامناسب خریداری می کنند.سازه هایی که تنها در مدت کوتاهی قابل استفاده هستند.سوالاتی که از جمله نکات مهم در خرید کانکس هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عایق بندی شده یا نه
 • چک کردن سقف آن
 • این که آیا سقف آن سالم ، بدون حفره و سوراخ می باشد .

هرچند در صورت نیاز امکان تعمیر وجود دارد اما بهتر است از چنین شرایطی اجتناب کنید.ابعاد آن ممکن است کانکس مورد نظر شما ساخته شده از ساندویچ پانل دیواری و سقفی باشد.در این صورت این که از چه جنس و نوعی از ساندویچ پانل در ساخت آن استفاده شده باشد مهم است.

مشخصات فنی کانکس

قیمت کانکس پیش ساخته:

قیمت کانکس پیش ساخته بستگی به اندازه و ابعاد آن دارد.از جمله عوامل دیگری که تعیین کننده قیمت کانکس می باشد جنس آن است.کیفیت مواد و ورق هایی که در تولید کانکس به کار می رود دارای اهمیت خاصی می باشد و تعیین کننده قیمت کانکس نیز هست.جهت اطلاع از قیمت کانکس و قیمت ساندویچ پانل و قیمت نصب ساندویچ پانل به سایت مراجعه نموده و از مشاوره رایگان متخصصین در این زمینه استفاده نمایید.

شرکت ماموت:

شرکت ماموت با توجه به سوابق بالای خود و استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه جهت تولید انواع پانل رضایت مشتریان خود را جلب نموده و با تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب سریع پانل براحتی توانسته از سالها پیش مورد حمایت شما مشتریان عزیز قرار  گرفته است. قیمت نصب ساندویچ پانل با توجه به شرایط حمل پانل تا مقصد و با توجه به مکانی که بخواهد اجرا شود متفاوت است. شرکت ماموت با این نام در تمامی شهرهای ایران از جمله تهران، شیراز، اصفهان، اراک، خراسان و … آماده خدمت رسانی در این زمینه می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از لیست تولید کنندگان کانکس مانند شرکت ماموت کانکس به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید.

امیدواریم از خواندن این مطالب نهایت استفاده و لذت کافی را برده باشید

مشخصات فنی کانکس

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
 • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

  شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت استاطلاعات بیشتر لیست قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.