مشخصات ساندویچ پانل استاندارد

 

هدف از نوشتن این مطلب بررسی و ارزیابی مشخصات ساندویچ پانل استاندارد است. در صورتی که می‌خواهید در مورد مشخصات ساندویچ پانل استاندارد اطلاعات بیشتری کسب نمایید ما را در ادامه این مقاله همراهی نمایید.

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم ساندویچ پانل ها، مصالحی پیش ساخته هستند که به عنوان سیستم محافظ معرفی می شوند چراکه قادر هستند در برابر عواملی مانند صدا، گرما و… از سازه مورد نظر محافظت نمایند.ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند که به عنوان عنصری مدرن، سبک و بادوام شناخته می شوند و به منظور پوشش دهی و با هدف عایق نمودن دیوارهای داخلی یا خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که ساندویچ پانل استاندارد دارای چه ویژگیها و چه مشخصه هایی می باشند.

نحوه ساخت ساندویچ پانل استاندارد

ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری که استاندارد هستند با استفاده از یک ماده عایق ضخیم و کم چگالی بین دو لایه فلز با ضخامت کم یا بالا تولید می شوند.ساندویچ پانل ها دارای پوسته بیرونی و هسته درونی هستند. حالت لایه لایه بودن، مقاومت بالا و سبک بودن این محصول باعث شده این فناوری نوین مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد و بسیاری از افرادی که در حوزه ساختمان سازی فعالیت دارند از این سازه های پیش ساخته برای پوشاندن سقف یا دیوارهای خود استفاده نمایند.

کاربرد ساندویچ پانل استاندارد

ساندویچ پانل ها، سازه هایی پیش ساخته هستند که می توان از آنها برای ذخیره سازی مواد غذایی، سردخانه ها و فریزرها استفاده نمود.همچنین در کارخانه های فراوری مواد غذایی هم می توان از آنها استفاده نمود.نکته قابل ذکر این است که استفاده از ساندویچ پانل ها هیچ تاثیر منفی بر روی مواد غذایی نمی گذارد و مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمایی دارد.

ساندویچ پانل ها با پوشش مقاومی که دارند می توانند در مناطقی دارای آب شور مانند بخش های ساحلی مقاومت و عملکرد خوبی از خود نشان دهند.همچنین ساندویچ پانل ها در مکان هایی که دارای آلودگی صنعتی زیاد هستند نیز کارایی بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

ساندویچ پانل نه تنها به منظور ایجاد محفظه در تجهیزات صنعتی هوا به کار برده می شوند بلکه جهت پوشش دهی دیوارها و سقف ساختمان ها از آنها استفاده می شود.پوشش فلزی که در ساختار ساندویچ پانل ها استفاده می شود علاوه بر اینکه نقش تزئینی برای سازه ایفا می کنند بلکه در صورتی که از آنها برای سازه خود استفاده شود می تواند از سازه در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت مانند بارش برف، باران محافظت نماید.ساندویچ پانل ها به دلیل مصالحی که برای ساخت آنها استفاده شده است در زمان قرار گرفتن در معرض رطوبت، بخار، مواد شیمایی و یا سایر شرایط  دشوار خاصیت خود را حفظ کرده و هیچ گونه آسیب نخواهند دید.

با توجه به این موضوع که برای ساخت ساندویچ پانل از موادی مانند پلی یورتان  PUR، تخته های پلی استایرن منبسط شده ESP یا پشم معدنی MWF بهره گرفته می شود، عایق حرارتی و صوتی را تضمین نموده و قادر است در مقابل حرارت و صوت مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. همچنین ساندویچ پانل به عنوان مصالحی نوین همانند یک سد محافظتی در برابر آتش سوزی، بارش برف، باران، دما و عوامل دیگر عمل می نمایند.

ابعاد ساندویچ پانل استاندارد

عرض ساندویچ پانل به صورت ثابت بوده و به صورت استاندارد 1000 میلی متر است اما طول این مصالح پیش ساخته با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان در اندازه های مناسب قابل تولید است.ضخامت ساندویچ پانل را نیز می توان با توجه به نیاز مصرف کننده تولید نمود.به عنوان مثال ضخامت های عایق PIR/PUR در پانل ها بین 80 میلی متر- 200 میلی متر می باشد.

مزایای ساندویچ پانل

نصب سریع و آسان

نصب و مونتاژ ساندویچ پانل در سریعترین زمان ممکن صورت می گیرد و با استفاده از جدیدترین تجهیزات حمل و نقل و بالابر مکانیکی انجام می شود. این امر باعث می شود زمان اجرای پروژه نسبت به مصالح دیگر کوتاهتر شود. بنابراین، پروژه شما در مدت زمان کوتاهی اجرا شده و این موضوع این امکان را به شما می دهد تا در وقت به میزان قابل توجهی صرفه جویی نمایید.

عایق صدا

ساندویچ پانل به دلیل متریالی که برای ساخت آن استفاده می شود به عنوان یکی از بهترین عایق صدا معرفی می شود.این عایق صدا برای به حداقل رساندن اثرات مضر سر و صدا بر روی انسان، جلوگیری از ورود صداهای ناخواسته و کاهش پخش صدا از مناطق پرسروصدا ضروری است.

نتیجه گیری

به طور کلی سازه هایی مانند ساندویچ پانل در دو نوع سقفی و دیواری قابلیت تولید دارند و سازه هایی هستند که به عنوان عایق صدا، حرارت و آب مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع مصالح پیش ساخته متشکل از دو لایه خارجی و یک هسته میانی هستند که کاربران می توانند با ضخامت و طول مورد نیاز این نوع سازه های پیش ساخته را براساس نیاز و کاربری خود انتخاب نمایند. البته بایستی این نکته را به خاطر داشته باشید که عرض ساندویچ پانل همیشه یکسان و ثابت است و فقط طول آن قابلیت تغییر بر حسب سلیقه و کاربری مشتری را دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل و انواع ساندویچ پانل می توانید از طریق شماره تماسهای موجود در سایت با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما در این خصوص اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

امیداروم از خواندن مطلب مشخصات ساندویچ پانل استاندارد بهره کافی را برده باشید.

دسته مقالات ساندویچ پانل